Alexander gry i zabawki | Wyścig Pszczół - nasza opinia. Lato w pełni.
Słońce, plaża, lody, drinki z palemkom, rozbrykane i szczęśliwe dzieci. Czego chcieć więcej.
Są jednak dni, kiedy pogoda płata nam figla zaskakując nas  szarościom i ulewnym deszczem, tak jak dziś.
W takie dni moje dzieci snują się po domu, nie wiedzą co z sobą zrobić...
Zabawki się nudzą, bajki się nudzą.. Co robić...?
Wtedy wyciągamy gry planszowe, które nie dość że przynoszą wiele frajdy, to nie nudzą się nigdy.


Dziś przedstawię wam grę od firmy Alexander 'WYŚCIG PSZCZÓŁ'
Kolorowa gra, pełna kwiatów, dzbanów miodu, pszczółek i pająków...
Celem gry jest pomoc pszczółką dotrzeć do ula, skacząc z kwiatka na kwiatek. Ale uwaga! Na drodze czają się groźne pająki. Należy ich unikać, jak tylko się da.
Jest to gra pamięciowo-losowa, która z pewnością spodoba się najmłodszym oraz dorosłym.


W skład gry wchodzi:

plansza
6 pinków
6 podstawek
kostka
37 tabliczek
instrukcja


Cel gry:
Spróbuj jak najszybciej dotrzeć do swojego ula w każdym ruchu odsłaniając po jednej tabliczce, skrywającej tajemnice łąki. Zapamiętuj kolory kwiatków i przeskakuj z jednego na drugi. Jeśli jednak po drodze spotkasz groźnego pająka wracasz na początek łąki. Pierwsza dzielna pszczoła, która dotrze na drugą stronę planszy wygrywa grę.


Przygotowanie gry:


Przed rozpoczęciem gry należy przygotować tyle pionków ilu jest graczy ( maksymalnie 6) Pionki trzeba złożyć z plastikowej podstawki i tekturowego elementu (wypchniętego z naciętej formatki tektury) z wizerunkiem pszczoły.
Następnie należy przygotować tabliczki z wizerunkiem kwiatów, pająków i miodu. Każdą tabliczkę także trzeba wypchnąć z nacięć prostokątnego formatu tektury, w której się znajdują. Na stole rozkłada się planszę, a tabliczki z kwiatami, pająkami i miodem rozkłada się (po wymieszaniu) na sześciokątnych polach wewnątrz planszy, obrazkami do dołu. Każdy gracz wybiera postać pszczoły - pionek, którego tło jest w tym samym kolorze jak kolor trójkąta na planszy znajdującego się najbliżej gracza. Gracze stawiają pionki na swoich trójkątach. Trójkąty, wskazują jednocześnie kierunek poruszania się pionków, a przeciwległa, zygzakowata linia wyznacza metę pionka, którego kolor tła jest taki sam jak kolor linii.


Tabliczki: 
Kostka:


Przebieg gry:

Rozgrywkę zaczyna najmłodszy gracz, a dalej gra toczy się zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Gdy nadejdzie twoja kolej, rzuć kolorową kostką i odwróć jedną z tabliczek znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie twojego pionka(jeśli jesteś na trójkącie startowym planszy - masz cztery tabliczki z pierwszego rzędu do wyboru). Po odwróceniu tabliczki sprawdzasz czy kwiatek jest w kolorze zgodnym z kolorem kółka wyrzuconym na kostce. Jeśli kolory zgadzają się, gracz może postawić swój pionek na odkrytej tabliczce z kwiatkiem(odwracając obrazkiem do dołu tabliczkę z której przechodził - nie dotyczy to przesunięcia pionka z trójkąta startowego). Jeśli kolor kwiatka i kolor na kostce nie są zgodne, odwracasz odkrytą tabliczkę kwiatkiem do dołu i nie przesuwasz pionka, ale zapamiętaj jego kolor. Przyda ci się to w kolejnych ruchach. W każdej turze możesz się ruszyć w dowolnym kierunku, ale tylko na pole z kwiatkiem w kolorze zgodnym z wyrzuconym kolorem kółka na kostce. Kiedy po rzucie kostka wskaże niebieską gwiazdkę, musisz przed odkryciem wybranej tabliczki określić głośno jaki kolor będzie miał odkryty kwiatek. W przypadku pomyłki ruch na to pole niestety nie będzie możliwy i zasłaniasz odkryty kwiatek z powrotem. Jeśli kolor kwiatka jest taki sam jak zapowiedziałeś, możesz na nim postawić pionek. Gdy gracz wyrzuci kostką żółty trójkąt, ma prawo do zamiany miejscami dwóch wybranych tabliczek(jedna tabliczka przechodzi na miejsce drugiej). Możesz zrezygnować z zamiany, ale nie wykonujesz wówczas żadnego ruchu(jeżeli rozpoczynając grę wyrzucisz żółty trójkąt, to tracisz kolejkę).Jeżeli odkryjesz tabliczkę z miodem, możesz na nią wskoczyć, niezależnie od koloru, jaki wypadł na kostce(lun jaki zapowiedziałeś - w przypadku wyrzucenia gwiazdki) Jeżeli po rzucie kostką odkryjesz kafelek, na którym znajduje się pająk, wracasz na trójkąt startowy, z którego zacząłeś podróż. Następnie z powrotem odwróć tabliczkę, żeby zakryć pająka i dobrze zapamiętaj to miejsce!
UWAGA! Na tym samym polu, nigdy nie mogą stać dwie pszczoły równocześnie. 

Grę wygrywa gracz, który jako pierwszy postawi pionka przy linii łamanej w kolorze  tła swojego pionka.Gra przeznaczona dla dzieci od lat 5+


Nasza opinia, a właściwie opinia moich dzieci.

Gra jest super! - krótko i na temat :D
Moim zdaniem gra jest świetna dla dzieci w wieku 5 lat, tak jak moja córka. Zajmuje dziecko na długi czas, rozwija spostrzegawczość oraz pamięć. Wymaga koncentracji co sprawia że jest o wiele ciekawsza od przeciętnych gier. Łatwe do zapamiętania zasady gry zapamięta każde dziecko. 

To wielka frajda zarówno dla dzieci jak i dorosłych, zwłaszcza tych którzy uwielbiają gry planszowe tak jak my.

Polecam również inne gry firmy ALEXANDER - np. kultową grę Grzybobranie czy Rajd. 
My w swojej kolekcji mamy kilka gier firmy Aleksander, które są naprawdę świetne.Strona internetowa -> http://www.alexander.com.pl
Instagram -> https://www.instagram.com/alexander_gryizabawki/
Facebook -> https://www.facebook.com/Alexandergryizabawki/?ref=br_rsA wy lubicie gry planszowe?Komentarze

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz. To motywuje mnie do dalszej pracy.

instagram