Jak założyć własny sklep internetowy?

W tym roku zakupy w sklepach online stały się dużo bardziej popularne, niż to było przed laty, a to wszystko z wiadomych względów. Większość właścicieli sklepów stacjonarnych przeniosła handel do sieci, a kolejni przedsiębiorcy podążają ich śladem. Nim jednak zdecydujemy się na przeniesienie działalności do sieci, warto zapoznać się z kilkoma krokami dotyczących projektowania sklepów internetowych. Na czym polega projektowanie sklepów internetowych dowiecie się już za chwilę. 

Projektowanie sklepu internetowego krok po kroku.


Przy projektowaniu sklepu internetowego warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy pomogą nam stworzyć e-sklep na miarę naszych potrzeb i będzie odpowiednio dopasowany do naszej branży. Inaczej będzie to wyglądało w przypadku drogerii, inaczej jeżeli mamy sklep odzieżowy a jeszcze inaczej gdy chcemy założyć sklep spożywczy. Tworzenie e-sklepów zawsze odbywa się po konsultacji z klientem, dokładnym omówieniu wszystkich koncepcji oraz oczekiwań. Po ustaleniu wszystkich szczegółów dotyczących biznesu podpisaniu umowy zespół zajmujący się projektowaniem stron internetowych zabiera się do pracy. O efektach klient jest na bieżąco informowany.

Ile wynosi czas potrzebny na stworzenie sklepu internetowego?


Zazwyczaj czas ten wynosi około 6 tygodni, jednak czas ten zależny jest od wybranego pakietu. Analogicznie rzecz biorąc, im pakiet usług jest bardziej rozbudowany, tym czas realizacji się wydłuża. O wszystkim informowany jest klient na etapie przygotowania wyceny.

Jak powinien wyglądać e-sklep?


Sklep internetowy przede wszystkim powinien być atrakcyjny wizualnie, po którym poruszanie się nie będzie skomplikowane dla klienta. Aby sklep był atrakcyjny dla odwiedzających go Klientów i generował sprzedaż, konieczne jest, aby stworzył go specjalista, który zna się na rzeczy i wie, czego oczekują dzisiejsi internauci. A nie oszukujmy się, obecnie wszyscy są wymagający i oczekują usług na najwyższym poziomie... bo nikt z nas nie lubi, kiedy strona długo się ładuje albo podczas zakupów nieoczekiwanie padną serwery.

Warto jeszcze wspomnieć, że sklepy internetowe tworzone przez specjalistów są dobrze widoczne w wyszukiwarce Google. Jest to gwarancją sukcesu, bo sklep, który jest dobrze widoczny w wyszukiwarce Google, jest lepiej widoczny dla potencjalnego klienta, cieszy się większą popularnością, wzbudza zaufanie i generuje większą sprzedaż.

Chcielibyście mieć swój własny e-sklep?


Wpis sponsorowany Afterweb

Komentarze

  1. Na razie nie mam w planach takiego sklepu, ale może kiedyś :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Teraz sklepy internetowe mają swój czas ;p

    OdpowiedzUsuń
  3. e-sklep bylby fajnym pomyslem ale wszystkie formalnosci, ksiegowosc, podatki itd jakos mnie zniechecaja do prowadzenia wlasnej dzialalnosci

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. niestety prowadzenie biznesu z tym się wiąże. Coś za coś.

      Usuń
  4. Może kiedyś i ja założę. Dzięki za cenne wskazówki!

    OdpowiedzUsuń
  5. O! I to jest coś, co mi się przyda, dziękuję!

    OdpowiedzUsuń
  6. kolega niedawno zakładał sklep internetowy i gdyby nie pomoc specjalistów to by nie dał rady :P

    OdpowiedzUsuń
  7. Myślę, że własny sklep internetowy to fajna opcja. Może kiedyś sama coś swojego założę, więc warto zapisać sobie Twój niezwykle przydatny wpis.

    Pozdrawiam Cię serdecznie,
    Melka blogerka

    OdpowiedzUsuń
  8. Mój narzeczony prowadzi własny sklep internetowy od ok. 3 lat, teraz niedawno otwierał drugi :)

    OdpowiedzUsuń
  9. Taki sklep internetowy to bardzo fajny pomysł... 😊

    OdpowiedzUsuń
  10. Zastanawiam się właśnie nad założeniem własnego sklepu internetowego, mam parę pomysłów... co z tego wyjdzie zobaczymy. :)

    OdpowiedzUsuń
  11. Ja akurat nie miałabym co w tym sklepie wystawić ;) Nie zmienia to jednak faktu, że dla osób które zajmują się w jakimś stopniu handlem jest tom idealne rozwiązanie. Szczególnie teraz.

    OdpowiedzUsuń
  12. Może kiedyś.. na razie o tym nie myślałam

    OdpowiedzUsuń
  13. kiedyś myślałam o założeniu sklepu internetowego, wolę jednak kupować niż sprzedawać, nie znam się na handlu

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. a ja coraz częściej myślę nad takim internetowym biznesem :)

      Usuń
  14. Na pewno to ciekawa alternatywa dla sklepów stacjonarnych, zwłaszcza w ostatnim czasie 🙂.

    OdpowiedzUsuń
  15. Mam własną stronę interentowa, o założeniu nigdy nie myślałam bo nie ma takiej potrzeby

    OdpowiedzUsuń
  16. Od małego marzę o swoim sklepie internetowym. Teraz już jakiś czas rozmawiam o tym z siostrą i myślimy, by może coś swojego otworzyć, ale przez sytuacje panującą na świecie, jest to dosyć ryzykowne.

    normalbutdidnot.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  17. Nad własnym sklepem internetowym nie myślę, ale dla osób, które taką działalność rozważają wpis jest jak najbardziej przydatny :D Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  18. Ja bym nie chciała, bo nie miałabym co w nim sprzedawać. Znam jednak osoby, które prowadzą takie miejsca i świetnie rozwinęli dzięki nim swoje biznesy.

    OdpowiedzUsuń
  19. Obecnie wiele firm przeniosło swoje sklepy do sieci, a zakupy online, stały się jeszcze bardziej popularne :) Ale faktycznie, stworzenie dobrego sklepu internetowego, warto zlecić specjalistom ;)

    OdpowiedzUsuń
  20. Ja nie mam w planach zakładać firmy internetowej. No ale powiem szczerze że post przyda się takim osobom.

    OdpowiedzUsuń
  21. Raczej nie ;) Projektuję teraz taki a'la sklep na zajęcia na studia i jakoś ciężko mi to idzie ;)

    OdpowiedzUsuń
  22. Kto wie może kiedyś mi się uda takowy założyć :)

    OdpowiedzUsuń
  23. ech, pamiętam jak sama zakładałam sklep, miałam gotowe wszystkie opisy, zdjęcia, przygotowaną stronę po czym laptop odmówił posłuszeństwa i nawet włączyć się nie chciał :/ naprawa kilkaset złotych, nieopłacalna, dobrze że przynajmniej odzysk danych się udał i miałam całą zawartość komputera z powrotem bo inaczej bym się załamała :(

    OdpowiedzUsuń
  24. Myślę, że warto pomyśleć o tym, aby przygotować dla klientów jakieś fajne programy lojalnościowe, dzięki czemu oferta sklepu stanie się bardziej atrakcyjna. Na początek ważne jest również to, aby zorganizować jakieś konkursy, ponieważ to wpłynie na rozgłos firmy. Moim zdaniem to fajny sposób na reklamę, z którego korzysta aktualnie wielu właścicieli sklepów, szczególnie tych internetowych, bo wiadomo, że zasięgi internetowe pozwalają na to, aby dotrzeć do bardzo dużej grupy klientów, więc sprawdzajcie i korzystajcie.

    OdpowiedzUsuń
  25. Swój sklep - to lepej różnych market placów. Tylko trzeba więcej wiedzy na temat SEO itd. Dobry artykuł. Dzięki!

    OdpowiedzUsuń
  26. Moim zdaniem takie zakupy i sklepy mają naprawdę ogromną przyszłość! Szczególnie, że do tego można podjąć współpracę z firmą https://packfully.pl/ . Firma zajmuje się detail pickingiem. Detail picking to proces związany z logistyczną obsługą i dostawą towaru w mniejszej ilości. Idealne rozwiązanie dla małych firm, które dopiero co rozpoczynają przygodę ze sprzedażą swoich produktów online. Początku są trudne, a firma przejmie część obowiązków. I to ważnych obowiązków, ponieważ opierających się na jakości obsługi klienta. Zapamiętajcie to!

    OdpowiedzUsuń
  27. Biznes internetowy niewątpliwie ściśle związany jest z wysyłką paczek i z tym, aby zamówienie dostarczyć pod odpowiedni adres. Niewątpliwie przez klientów bardzo lubiana jest opcja, jaką są automaty paczkowe, ponieważ paczki z tego miejsca można odebrać zazwyczaj w ciągu 2-3 dni i automaty czynne są 24h/7 i nie trzeba się obawiać tego, czy będziemy w domu, jeśli kurier przyjedzie do nas z paczką. Świetne rozwiązanie i na pewno będzie się to rozwijało dalej. O ciekawych rozwiązaniach możecie czytać na stronie https://anegis.com/rozwiazania-it/automat-paczkowy

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz. To motywuje mnie do dalszej pracy.

instagram