Mix Tura - imprezowa gra karciana dla całej rodziny. Wydawnictwo Muduko

gry karciane dla dzieci

W domu mamy sporą kolekcję gier planszowych i karcianych, w które uwielbiamy grać. To najlepsza rozrywka dla całej rodzinki zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym, kiedy deszczowe dni i długie wieczory dają się we znaki. Niedawno do kolekcji dołączyła kolejna świetna gra od wydawnictwa Muduko. Jak wiecie, gry tego wydawnictwa należą do naszych ulubionych.

Mix Tura gra karciana wydawnictwa Muduko

gra karciana dla wielu graczy

Zwariowana gra imprezowa pełna niekontrolowanych wybuchów śmiechu. Wciel się w jednego z goblinów i testuj przygotowane przez wiedźmę mikstury. Co rundę dobieraj kartę i razem z innymi graczami wykonujcie zawarte na niej polecenia. Uważajcie na trucizny, które zmienią Was w duchy. Ostatni żywy goblin wygrywa grę, a w nagrodę może posprzątać cały ten bajzel.

Zawartość opakowania:

● 110 kart
● 10 żetonów
● instrukcja

Przygotowanie do gry karcianej Mix Tura


Celem gry Mix Tura jest zostać jedynym goblinem, który ujdzie z życiem. Jeśli jako jedynemu uda Ci się przeżyć zabójcze eliksiry wiedźmy – wygrasz rozgrywkę.


Czas przygotować się do gry. Rozdziel karty zabójczych eliksirów, bezpiecznych eliksirów, goblinów i akcji na osobne stosy. 2. Każdy gracz otrzymuje jeden zabójczy eliksir, trzy bezpieczne eliksiry i jedną kartę goblina (wybraną bądź losową). Gracze kładą na stole w polu gry kartę goblina skierowaną „żywą” stroną do góry. Tasują karty eliksirów i kładą je rewersem do góry – jedną obok drugiej – przy swojej karcie goblina. Na koniec każdy gracz otrzymuje jeden żeton antidotum.

Potasuj i umieść talię kart akcji rewersem do góry na środku stołu w zasięgu wszystkich graczy. Obok powstanie stos kart odrzuconych, układanych awersem do góry. Jeśli pozostaną jakieś karty eliksirów i goblinów, należy ułożyć je awersem do góry w 3 odpowiednich taliach (zabójcze i bezpieczne eliksiry osobno) na środku stołu obok talii kart akcji. Zrób to samo z pozostałymi żetonami antidotum. Rozgrywkę rozpoczyna gracz o najbardziej zielonej skórze. W przypadku remisu rozpoczyna gracz, który najlepiej udaje goblina.

Jak grać w krę karcianą Mix Tura


Rozgrywka prowadzona jest w turach zgodnie z ruchem wskazówek zegara. W trakcie swojej tury każdy goblin ciągnie kartę z wierzchu talii kart akcji, odczytuje instrukcje i wykonuje wskazaną akcję. Po wykonaniu wskazanej na niej akcji karta odkładana jest awersem do góry na stos kart odrzuconych i swoją turę zaczyna kolejny goblin. Jeśli goblin wyciągnie kartę zaklęcia, zamiast odłożyć ją na stos kart odrzuconych, musi umieścić ją awersem do góry obok swojej karty goblina. Należy przestrzegać tego samego porządku gry od początku do końca rozgrywki, niezależnie od tego, którzy gracze musieli wypić eliksiry i które gobliny zmieniły się w duchy czy ożyły.

Karta Znacznik Tury

Aby nie pomylić żadnej tury można użyć karty znacznik tury. Kartę otrzymuje gracz, który zaczyna rozgrywkę. Kiedy gracz kończy swoją turę, przekazuje znacznik graczowi po swojej lewej. Dzięki niej będziecie wiedzieć, który gracz jest aktywny w danym momencie, choć jej użycie nie jest obowiązkowe.

gry imprezowe

Gra Karciana Mix Tura to świetna i mocno zwariowana gra dla dzieci i dorosłych, która sprawi wszystkim mnóstwo radości i świetnej rozrywki, bo nigdy nie wiadomo co się wydarzy. W grze może wziąć udział nawet 10 graczy, także jest to idealna propozycja rozrywki np. podczas imprez rodzinnych. W grze mamy 110 kart - 10 kart goblinów o śmiesznych imionach. Każdy z nich jest inny i każdy ma inną ciekawą osobowość, także dzieje się oj dzieje. 50 kart akcji, które gracze muszą wykonywać podczas rozgrywki. 1 karta Besztii - kto ma tę kartę, musi wypić o jeden eliksir więcej. 13 kart zabójczych eliksirów i 30 kart bezpiecznych eliksirów, 10 żetonów antidotum oraz 1 karta znacznika tury. Dodatkowo do gry dołączone zostały czyste karty, tak aby gracze mogli wymyślić własne zasady i moim zdaniem jest to bardzo fajne, bo dzieciaki mogą mieć wpływ na przebieg gry, dodać coś swojego, a to sprawi im ogrom frajdy. Rozgrywka toczy się bardzo szybko, dynamicznie i emocjonująco, więc nikt nie będzie znudzony podczas grania. Nam gra bardzo przypadła do gustu, zasady, choć w pierwszej chwili zerkając do instrukcji, która jest bardzo obszerna, wydawały się nieco zakręcone, to po spokojnym jej przeanalizowaniu okazały się bardzo proste, a instrukcja dlatego okazała się obszerna, bo dokładnie zostały opisane karty, czyli co jak, gdzie, kiedy wiecie o co chodzi :D Co tu dużo mówić, jeżeli szukacie fajnej karcianej, gry to Mix Tura będzie dla Was idealna :)

Komentarze

 1. Fajny sposób na spędzenie czasu z przyjaciółmi.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna ta gra, muszę kupić, fajny sposób na nudę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super, że może dużo osób wziąć udział bo często mam z tym problem. Moim zdaniem bardzo ciekawa gra nawet na wyjazd.
  Pozdrawiam Kolorowo!

  OdpowiedzUsuń
 4. Gra wydaje się ciekawa. Uwielbiam grać w karty czy planszówki :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo lubię wszelkie gry planszowe :) Super sprawa na miłe spędzenie czasu :)

  OdpowiedzUsuń
 6. na jakieś party spoko sprawa:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Lubię takie gry, ale tej jeszcze nie widziałam :). Ja najczęściej po gry karciane sięgam jesienią, więc jeszcze trochę i będę się rozglądać za nowymi :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo fajna jest ta gra.

  OdpowiedzUsuń
 9. brzmi ciekawie, ulubioną grą karcianą w mojej rodzinie na jesienne wieczory jest tysiąc, może te karty też wypróbujemy

  OdpowiedzUsuń
 10. Pierwszy raz słyszę o tej marce - a uważałam się za znawczynię rynku gier dla dzieci... Na Mix turze oznaczenie 8+, ale aż z przyjemnością zerknę co tam mają dla przedszkolaków, dzięki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie patrz na oznaczenie, przedszkolaki też sobie dają radę i sprawi im ta gra ogrom frajdy. Moja 5 latka ją uwielbia.

   Usuń
 11. Bardzo ciekawa propozycja. Moje dzieci jeszcze są za małe na tego typu gry, ale myslę że w przyszłości chętnie będziemy w gry karciane grali.

  OdpowiedzUsuń
 12. Zabawne i wywołujące potop śmiechu gry są najlepsze. Z takimi nigdy nie ma nudy

  OdpowiedzUsuń
 13. Oj kupowałabym i grałabym :D Przy okazji zaangażowałabym znajomych ze studiów ;) Można by było grać podczas dłuższych okienek ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz. To motywuje mnie do dalszej pracy.

instagram