Żubr Pompik Odkrycia - nowa seria książek dla dzieci o przygodach sympatycznego żubra. Wydawnictwo Media Rodzina

nowość dla dzieci

Nasza dziecięca biblioteczka wzbogaciła się o dwie książeczki Żubr Pompik z serii Odkrycia wydawnictwa Media Rodzina. Być może komuś z was przygody Żubra Pompika są już dobrze znane, jednak dla nas jest to zupełna nowość i możecie wyobrazić sobie moje zdziwienie, kiedy odkryłam, że przygody Żubra Pompika są bardzo obszerne a seria Wyprawy to już naprawdę pokaźna kolekcja. Że też wcześniej nie widziałam o tych książeczkach, bo są naprawdę świetne i chyba będziemy musieli nadrobić zaległości.

Żubr Pompik. Odkrycia 


nowa seria książek edukacyjnych

Seria książek dla dzieci Żubr Pompik autorstwa Tomasza Samojlika – biologa, pisarza i rysownika, a także popularyzatora wiedzy o przyrodzie – opowiada o przygodach małego żubra i jego rodzinki.

Pompik i jego żubrza rodzina zamieszkują puszczę Białowieży i na co dzień poznają leśną rzeczywistość i reguły rządzące światem przyrody. Ciekawy świata, przyjacielski i chętny do pomocy Pompik szybko zjednuje sobie mieszkańców lasu i poznaje ich zwyczaje. Zaskakuje trafnymi spostrzeżeniami, choć czasem zdarzają się mu pomyłki. Często dostrzega jednak to, czego nie widzą dorosłe żubry…

Dzieci wraz z Pompikiem i jego siostrą Polinką dowiedzą się, po co zwierzęta gubią sierść na wiosnę, dlaczego jesienią liście spadają z drzew, a także co jedzą zimą mieszkańcy lasu.Jak już wspomniałam wcześniej, na rynku dostępna jest dość pokaźna seria książek o przygodach Żubra Pompika z serii Wyprawy, jednak niedawno pojawiła się nowość, czyli seria Odkrycia, w której sympatyczna rodzina żubrów będzie wytrwale szukać odpowiedzi na niełatwe pytania, które stawia przed nimi świat przyrody. Dokąd odlatują ptaki? Skąd się bierze wiatr? Jak z nasionka powstaje drzewo? Czy da się dotknąć tęczy? W naukowych odkryciach żuberkom pomogą przyjaźni mieszkańcy puszczy.

Na ten moment w serii pojawiły się dwa tytuły:

Żubr Pompik. Odkrycia. Tom 1. Kropla wody
Żubr Pompik. Odkrycia. Tom 2. Pory roku
Żubr Pompik. Odkrycia to seria książek skierowana dla dzieci w wieku 2-5 lat, ale i nieco starsi czytelnicy chętnie zapoznają się z tą serią. Książeczki wydane są w miękkiej oprawie i liczą 24 pięknie ilustrowane strony. Ilustracje w książkach są bardzo ładne i proste. Powiedziałabym, że wyglądają, jakby malowało je dziecko, przez co mają swój urok, a dzieciom bardzo się spodobają. Książeczki z serii Odkrycia to nie typowa książeczka opowiadająca o zachodzących zjawiskach w przyrodzie. To ciekawe opowieści, bajki, w które wplecione zostały istotne elementy dotyczące zmian w przyrodzie, takie np. jak krąży woda w przyrodzie czy dlaczego zmieniają się pory roku. Wiadomo, że gdybyśmy teraz małym dzieciom zaczęli opisywać wszystko książkowo, to maluch po minucie odszedłby znudzony, a dzięki temu, że wszelkie zjawiska opisane są w formie bajki, dziecko z zaciekawieniem słucha opowieści, a przy tym wyłapuje istotne elementy dotyczące zachodzących zjawisk, które zapamiętuje na długo. Cały tekst napisany jest prostym, łatwo przyswajalnym dla małych dzieci językiem.

Moje córki bardzo polubiły się z tą serią książek, zwłaszcza młodsza, która życzy sobie czytać opowiadania po kilka razy, a później wszystko opowiada pani w przedszkolu. Ja bardzo cenię sobie takie książeczki dla dzieci. Uważam, że tego typu książeczki są obowiązkową pozycją na półce z książeczkami, bo nie tylko bawią, ale w prosty sposób wiele nauczą, co z pewnością zaowocuje w przyszłości.

Komentarze

 1. Jestem ciekawa tej nowej serii z żubrami i chętnie skorzystam z Twojego polecenia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Przygody czytelnicze, które z przyjemnością zaproponuję mojej młodej pasjonatce książek, jestem przekonana, że spodobają się. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pompik to jeden z tych bohaterów, których lubię. Warto podsuwać książki z jego przygodami młodym czytelnikom

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie znamy jeszcze tej serii, ale wygląda bardzo przyjaźnie. Zazwyczaj to co wydaje Media Rodzina jest naprawdę dobre ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie słyszałam wcześniej o tej serii, ale prezentuje się fenomenalnie. Myślę, że moja córka byłaby zachwycona.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mówiąc szczerze, to nie słyszałam wcześniej o tej serii książeczek. Zaciekawiłaś mnie i chyba zakupię je synkowi. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dawno nie widziałam tak pozytywnych książeczek - już same ilustracje są takie żywe i wesołe!

  OdpowiedzUsuń
 8. Ale fajne książeczki dla dzieci :) Mega urocze :)

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 9. Uwielbiam takie książki i czytanie mojemu dziecku takich pozycji sprawia mi ogromną radość.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz. To motywuje mnie do dalszej pracy.

instagram