Ogrodowe meble z technorattanu – jak się sprawdzają w zimowych warunkach?Zimowe warunki to przede wszystkim wilgoć, opady śniegu, a nierzadko również deszczu, ponadto niskie temperatury, w tym ujemne. To wszystko sprawia, że spędzanie czasu w przydomowym ogrodzie wymaga odpowiednich przygotowań, a także właściwie dobranych mebli ogrodowych. Takich, dzięki którym poradzimy sobie z mroźną i niekoniecznie przyjazną aurą, a jednocześnie będziemy mogli podziwiać zimowy krajobraz.

Spośród propozycji mebli do ogrodu, które poradzą sobie w zimowych warunkach, znajdujemy produkty wykonane z technorattanu. Dlaczego warto na nie postawić i czym się wyróżniają?

Czym jest technorattan?

Technorattan jest to specjalnie wzmocniony syntetyczny materiał. Meble ogrodowe z technorattanu bazują zatem na surowcu, który produkowany jest z wysokogatunkowych włókien polietylenowych. To właśnie dzięki temu materiałowi zyskują one na trwałości i wytrzymałości.

Technorattan jest także materiałem ekologicznym i nadającym się do recyklingu. Co więcej, wyróżnia go plecionka, która do złudzenia przypomina naturalny rattan. Tak prezentujące się meble ogrodowe można znaleźć na stronie https://bazkar.pl/.

Technorattanowe meble ogrodowe vs. zimowe warunki

Meble ogrodowe wykonane z technorattanu są w stanie przetrwać nawet najtrudniejsze warunki pogodowe. Ich funkcjonalność, komfort użytkowania oraz walory wizualne pozostają niezmienne, niezależnie od pogody. Nie tracą na swoich właściwościach wystawione na działanie niskiej temperatury, wilgoci, opadów śniegu czy deszczu.

Dzięki temu można ich z powodzeniem użytkować przez cały rok, w tym w sezonie jesienno-zimowym. Jeśli często korzystamy z ogrodu, właśnie w zimie, nie trzeba nawet ich przykrywać ani przechowywać w specjalnie przygotowanym miejscu. Choć warto zafundować im pokrowiec ochronny, po to, aby podczas kolejnego użytkowania uniknąć konieczności usuwania powierzchownych zabrudzeń czy wycierania do sucha, co zabiera nieco czasu.

Inwestycja na lata użytkowania

Wśród propozycji mebli ogrodowych, te wykonane z technorattanu należą do jednych z najdroższych. Ich zakup trzeba jednak potraktować jako inwestycję na lata użytkowania. Podczas gdy niskiej jakości, tanie meble ogrodowe potrafią przetrwać tylko jeden sezon (a nawet krócej), te bazujące na technorattanie służą użytkownikom przez wiele kolejnych lat.

Ze względu na ich wspomniane już cechy wytrzymałości i trwałości, z tych samych mebli korzystamy zarówno w najtrudniejszym pod względem warunków pogodowych okresie zimy, jak i w czasie wiosny czy lata.

Różne zestawy – dla każdego coś innego

Na rynku znajdujemy rozmaite zestawy technorattanowych mebli ogrodowych. Różniące się pod względem kształtów, kolorów, detali czy połączenia z innymi materiałami. Dzięki temu każdy ma szansę znaleźć komplet technorattanowych mebli do ogrodu, które spełnią jego oczekiwania.

Weźmy pod uwagę zalety mebli z technorattanu i wybierzmy zestaw, który sprawi, że zima spędzana w przydomowym ogrodzie będzie jeszcze piękniejsza!
*wpis sponsorowany

Komentarze

 1. Ciekawy wpis - nie miałam pojęcia ,że coś takiego jak technorattan w ogole istnieje :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. U mnie też dobrze się sprawdzają :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Gdy zima za oknem, to ja zdecydowanie wybieram kocyk, ciepłą herbatę u siebie w pokoju, ale może ktoś, kto jest mniejszym zmarzluchem, skorzysta z takich mebli do ogrodu. Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego na Nowy Rok!

  OdpowiedzUsuń
 4. Pierwsze słyszę o technorattanie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. W dobry mebel warto zainwestować, by nie tylko dobrze wyglądał ale posłużyłam nam trochę ;) Interesujący wpis!

  OdpowiedzUsuń
 6. My dla bezpieczeństwa zawsze chowamy meble do szopy.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz. To motywuje mnie do dalszej pracy.

instagram