Vendetta Leo Renado#1 - Anna Wolf - recenzja

anna wolf książki

Moja ulubiona autorka książek? Zdecydowanie Anna Wolf. Uwielbiam książki spod jej pióra, styl pisania i wciągające historie, po przeczytaniu których chce się więcej i więcej.

Jedną z moich ulubionych serii książek autorstwa Anny Wolf są #BraciaTarasow, których historie czytałam z wypiekami na twarzy i nieco się zasmuciłam, gdy odłożyłam przeczytany ostatni tom na półkę. Na szczęście na smutek nie było zbyt wiele czasu, bo Anna Wolf powróciła z nową gangsterską serią książek z ulubionymi #braćmiTarasow w tle.

Anna Wolf - Vendeta Leo Renado#1


Leo Renado oficjalnie jest właścicielem hotelu, jednak nieoficjalnie jest jednym z bossów mafijnych.
Mia Caruso – dowiaduje się, że: jej ojciec jest gangsterem, chce ją zmusić do zaaranżowanego małżeństwa i tak naprawdę dziewczyna nie jest biologicznym dzieckiem swoich rodziców.
Mia w przeddzień swoich dwudziestych piątych urodzin zostaje wystawiona na „targ” małżeński. Przeciwstawia się rodzinie i nie zgadza się poślubić kogoś, koga nie kocha. Próbuje odciąć się od rodziców i zacząć żyć po swojemu, ale w tym świecie nie jest to łatwe.
Z pomocą przychodzi jej Leo Renado. Postanawia zaopiekować się Mią i nie dopuścić do realizacji planu jej ojca, przy okazji również zabezpieczyć swoje interesy.
Po pewnym czasie Mia i Leo…
"Obracam w dłoni pustą szklankę, którą po chwili roztrzaskuję o ścianę. Spoglądam na pokruszone szkło i właśnie tak chcę wiedzieć bydlaka: na kolanach błagającego mnie o litość, której mu nie dam. Skręcę kark każdemu, kto ją tknie. A dlaczego? Bo z Leo Renado się nie zadziera. Nie rusza się też niczego, co do niego należy, a ona jest moja".
Jest krew, są trupy, szantaże, walka klanów o dominację w świecie przestępczym. Jest mafia, porachunki i jest miłość.

Mia Caruso najmłodsza z sióstr wychowywana niby pod kloszem, a jednak mająca dość dużo swobody niżeli jej siostry wiedzie dość zwyczajne życie w zamożnej rodzinie... Wszystko zmienia się pewnego dnia, gdy dowiaduje się, że niebawem ma wyjść za mąż, za kogoś, kogo nie zna i nie kocha. Potulna córka postanawia przeciwstawić się rodzicom i wyprowadza się z domu. Bierze sprawy w swoje ręce i zacząć żyć na własny rachunek, w tym celu udaje się do prawnika, aby zrealizować pozostawiony jej po babce spadek. Tego, czego dowie się od urzędnika, totalnie zmieni jej życie i sprawi, że spojrzy na swoje życie zupełnie z innej perspektywy, bo przecież przez cały ten czas żyła w jednym wielkim kłamstwie. Oszołomiona wiadomością, którą usłyszała, udaje się do hotelu, gdzie zamierza spędzić kilka nocy. Niespodziewanie wpada na kogoś, kogo by się w życiu nie spodziewała. To jedno niewinne spotkanie uruchamia lawinę niespodziewanych zdarzeń w życiu Mii, jak i życiu Leo Renado.

Zaintrygowany bezpośredniością dziewczyny Leo Renado, właściciel hotelu, w którym zatrzymała się Mia, postanawia ją "sprawdzić". Okazuje się, że jest ona córką jego już byłego wspólnika, który nie był z nim do końca fair, a z Leo Renado się nie zadziera. Postanawia 'wykorzystać' dziewczynę, aby zemścić się na jej ojcu. Tak się składa, że Mia chce tego samo. Zawierają więc układ i opracowują plan, z którego każde z nich ma wyjść zwycięsko. Początkowo tych dwoje łączy jednie chęć zemsty, z czasem dociera do nich, że jedno drugiemu nie jest obojętne....


Vendetta to nowa mafijna seria książek Anny Wolf opowiadająca losy rodziny Renado, która epizodycznie pojawiła się w książce"Ocalenie Gangstera". To seria, która wciągnie was w swój świat bez opamiętania. Część pierwsza, czyli Vendetta. LeoRenado #1 opowiada o losach najstarszego z rodziny Renado — Leo.

Z tą książką spędziłam naprawdę świetnie czas. Historia wciągnęła mnie bez opamiętania już od pierwszej strony, a z każdą kolejną było jeszcze lepiej. Rewelacyjnie wykreowani bohaterowie, bezwzględny mafijny świat, gangsterskie porachunki, aranżowane małżeństwa, egzekucje, chęć zemsty, niespodziewane i mocno zaskakujące zwroty akcji, odrobina dobrego humoru i miłość w tle — no miks idealny jak dla mnie! Do tego zakończenie, które jest nie tylko zaskakujące, ale pozwala snuć wiele domysłów i sprawia, że aż mnie skręca z ciekawości, co będzie dalej.

Bardzo polubiłam głównych bohaterów książki, którzy zostali perfekcyjnie ukazani z każdej strony.

Leo Renado — diabelnie przystojny mężczyzna, głowa rodziny i głowa mafii. Jest bezwzględny, niczego się nie boi, twardo stąpa po ziemi, a jego wrogowie i nie tylko drżą ze strachu na jego widok. Wie czego che, budzi respekt i strach. Jest dobry, sprawiedliwy, ale i bardzo pamiętliwy.

Mia  drobna dziewczyna, początkowo wydała mi się naiwną dziewczyną, której nigdy niczego nie brakowało i która była ulubienicą swoich rodziców. Jednak kiedy odkryła prawdę o tym, co dla niej przygotowali i kim tak naprawdę jest, zmieniła się totalnie. Pokazała, że ma pazury. Umie postawić na swoim, ma swoje zdanie i niczego i nikogo się nie boi, a jej cięty język nie jednego potrafi zgasić.

Okładka książki również zasługuje na wielką uwagę, bo szczerze powiedziawszy, jeszcze nigdy wcześniej nie spotkałam książki z tak cudowną okładką i nie chodzi tylko o sam wygląd, który jak widać, jest oszałamiający i rewelacyjnie oddaje klimat książki, ale i wykonanie. Okładka w dotyku jest taka jakby satynowa, a napisy są mocno błyszczące i delikatnie wypukłe. Dla mnie petarda!Podsumowując, książka Vendeta Leo Renado#1, to kolejny świetny romans mafijny autorstwa Anny Wolf, który przeniesie nas w zupełny inny świat, świat mafii. To książka, która zaskakuje na każdym kroku i nie pozwoli nam się nudzić. Już nie mogę doczekać się kolejnego tomu.
Współpraca recenzencka. 

Komentarze

 1. Faktycznie, okładka zwraca uwagę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Lektura nie dla mnie, niestety ;) Dobrego dnia <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie słyszałam wcześniej o tej książce. Chętnie przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie czytałam jeszcze żadnej książki tej autorki, ale chyba się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz. To motywuje mnie do dalszej pracy.

instagram