Na czym polega pozycjonowanie stron i jakie korzyści nam przynosi

pozycjonowanie strony co to takiego


Obecnie marketing głównie kręci się w sieci. Sprzedaż, nawiązywanie kontaktów, pozyskiwanie nowych klientów. Wiele osób prowadzi pięknie zbudowane strony internetowe, jednak nie odczuwa przypływu nowych potencjalnych klientów, ani wzrostu sprzedaży. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta - nie znajduje się na szczycie listy wyszukiwarki Google, a to właśnie pierwsza czasem druga strona wyszukiwarki decyduje o tym, czy potencjalny klient trafi do nas, czy też nie. Jak zatem trafić na pierwszą stronę wyszukiwarki Google? Należy zacząć od pozycjonowania strony, która przyniesie nam sporo korzyści.

Pozycjonowanie stron co to takiego?


Pozycjonowanie stron to obecnie najskuteczniejsza i najtańsza opcja reklamy w sieci, dzięki której mamy szansę znaleźć się na szycie wyszukiwarki Google. Są to specjalistyczne działania, które prowadzą do zwiększenia pozycji w organicznych wynikach wyszukiwania, co przekłada się na rozpoznawalność naszej marki, zwiększenie ruchu na naszej stronie internetowej, pozyskanie nowych klientów, a także zwiększy zyski.

Na czym polega pozycjonowanie stron?


Na pozycjonowanie stron składają się optymalizacja SEO, link building, content marketing i analityka marketingowa. Pozycjonowanie stron powinniśmy zacząć od optymalizacji strony, czyli dodanie odpowiednich słów kluczowych do podstron naszej witryny. Przykład: szukasz hydraulika, wpisujesz w wyszukiwarkę hydraulik i nazwę miasta, szukasz salony meblowego, wpisujesz salon meblowy i nazwę miasta. 

Słowa kluczowe wybieramy zawsze pod naszą działalność, nie mogą to być przypadkowe słowa, które nie są związane z naszą witryną internetową. Warto też przyjrzeć się konkurencji i sprawdzić jakie słowa kluczowe wybrali do swojej działalności i usług. 

Zwróć uwagę również na to, aby jedna strona serwisu nie była zoptymalizowana pod zbyt wiele słów. Lepiej niech jest ich kilka niż kilkadziesiąt. Dobrze jest też sprawdzić, czy pozycjonowanie strony pod te słowa ma sens. Pomoże nam w tym planer słów kluczowych Google AdWords. Pamiętaj, aby słowo kluczowe pojawiło się w tekście kilka razy zarówno nieodmienione, jak i w różnych odmianach oraz w nagłówkach.

Optymalizując nasze podstrony, należy pamiętać o tytule artykułu, title oraz description podstrony. Powinny one zawierać słowo lub słowa kluczowe, pod które chcemy zoptymalizować stronę.

Warto pamiętać o opisywaniu zdjęć, które dodajemy na stronę, pomoże to naszym zdjęciom znaleźć się wyżej w wyszukiwarce Google grafika, a jak wiadomo, wielu użytkowników korzysta właśnie z tej metody wyszukiwania.

Wszystkie treści na stronie powinny być unikatowe, czyli nie powinny się powielać. Każda podstrona powinna opisywać coś zupełnie innego, a jeżeli tematyka będzie się powtarzać, bo wokół niej kręci się strona, niech będzie opisana innymi słowami.

Jakie korzyści przynosi pozycjonowanie stron?


 Pozycjonowanie stron Afterweb pozwoli zaistnieć naszej witrynie w sieci. Oczywiście na to, czy znajdziemy się na pierwszej stronie wyników wyszukiwarki Google, wpływają również inne czynniki, ale pozycjonowanie strony to jeden z kroków, który nam w tym pomoże. Dzięki temu pozyskamy nowych potencjalnych klientów, zwiększy się ruch na stronie oraz zyski.

A jakie Wy macie zadanie na temat pozycjonowania stron? Jest to ważne działanie czy nie ma to dla was znaczenia? 

Komentarze

 1. Pozycjonowanie to dla mnie magia :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja na pozycjonowaniu stron zbytnio się nie znam, jednakże moim zdaniem to jest ważne działanie, aby dotrzeć do innych odbiorców :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Wiem że jest to bardzo ważne dla naszych blogów. Muszę się tym zająć.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pozycjonowanie to bardzo ważna rzecz

  OdpowiedzUsuń
 5. Pozycjonowanie to bardzo ważna rzecz

  OdpowiedzUsuń
 6. Pozycjonowanie to bardzo ważna rzecz

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajnie, że poruszasz tematy SEO, bo to są bardzo ważne tematy, a jednak mało osób ma tego świadomość, a szkoda bo mądre wykorzystanie tego, może być zbawienne dla naszego bloga! ;)

  Zapraszam: czytanko.pl

  OdpowiedzUsuń
 8. pozycjonowanie to ciężki kawał chleba ale staram się jak mogę by się nauczyć

  OdpowiedzUsuń
 9. Co chwila ocieram się o ten temat i musze w końcu do tego przysiąść i się nauczyć 😉

  OdpowiedzUsuń
 10. KAŻDY KTO DZIAŁĄ w INTERNECIE Powinien MIEĆ Postawne POJĘCIE O Pozycjonowaniu CHOĆ DLA MNIE NADAL NIE JEST TO Łatwy TEMAT

  OdpowiedzUsuń
 11. Słaba jestem w tym temacie, a to naprawdę bardzo ważne.

  OdpowiedzUsuń
 12. Niezwykle ważna sprawa k której niestety sama często zapominam ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Dla mnie to nieco czarna magia ;p

  OdpowiedzUsuń
 14. Już kolejny post czytam na temat pozycjonowania, ale ja w ogóle nie przywiązuję do tego wagi. Nie będę oryginalna pisząc, że w ogóle się na tym nie znam.

  OdpowiedzUsuń
 15. Znajoma ma sklep, dzięki pozycjonowaniu nie musiała zawieszać działalności. Jednak warto skorzystać z tej formy

  OdpowiedzUsuń
 16. Ja zaczęłam stosować się do pewnych zasad i zauważyłam efekty. Szkoda, że nie zawsze udaje mi się osiągnąc to co założyłam.

  OdpowiedzUsuń
 17. Pozycjonowanie to temat rzeka i można stracić sporo pieniędzy na pozycjonowanie danej frazy, która okaże się nietrafną ;p

  OdpowiedzUsuń
 18. Pozycjonowanie jest ważnym elementem w prowadzeniu bloga czy pisaniu tekstów w internecie. Taka wiedza jest bardzo przydatna.

  OdpowiedzUsuń
 19. aż sie wstyd przyznać, bo po tylu latahc logowania dalej tego nie ogarniam :D jak czana magia!

  OdpowiedzUsuń
 20. Słyszałam o tym, ale jak na razie, to dla mnie czarna magia :)

  OdpowiedzUsuń
 21. To bardzo ważne ale też dość trudne niestety

  OdpowiedzUsuń
 22. Pozycjonowanie stron jest bardzo ważne, staram się to ogarnąć i jak narazie dużo o tym czytam:)

  OdpowiedzUsuń
 23. kiedyś się tym tematem nie interesowałam, ale teraz wiem jak ważne jest pozycjonowanie strony

  OdpowiedzUsuń
 24. Warto, szczególnie gdy prowadzi się sprzedaż w internecie ;)

  OdpowiedzUsuń
 25. Dobrze to wytłumaczyłaś. Taka wiedza jest przydatna

  OdpowiedzUsuń
 26. Chyba warto zagłębić się w tym temacie jeśli komuś zależy na pozycji. :)

  OdpowiedzUsuń
 27. Nie znam się na tym, ale chciałabym się nauczyć, a więc dziękuję za ten post <3

  OdpowiedzUsuń
 28. Miałam to na studiach na ostatnim roku, na chyba trzech czy czterech przedmiotach. Tak więc mam jakieś pojęcie o tym ;)

  OdpowiedzUsuń
 29. Pozycjonowanie jest bardzo ważne, lecz dla mnie to czarna magia, ale próbuje działać w tym temacie wraz z różnymi poradami innych.

  Pozdrawiam, Melka blogerka

  OdpowiedzUsuń
 30. Pozycjonowanie składa się z wielu czynników, które same w sobie tworza całość aby wybiła się dana strona w górę wysoko.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz. To motywuje mnie do dalszej pracy.

instagram