Antoine de Saint-Exupéry - Mały Książę | Książka w nowym wydaniu z klasycznymi ilustracjami i płytą CD | Wydawnictwo RM.

książka z audiobookiem

Antoine de Saint-Exupéry "Mały Książę" książka, której nikomu nie trzeba przedstawiać, bo pewnie wszyscy bardzo dobrze znają tę historię. To klasyka światowej literatury wydana w 1943 roku w Nowym Yorku, która została przetłumaczona na aż ponad 300 języków, tak aby cały świat mógł poznać tę fantastyczną opowieść.

Mały Książę to książka, do której ma ogromny sentyment i którą bardzo lubię. Nie byłabym sobą, gdybym nie sprawiła tej książki mojej starszej córce, która uwielbia czytać, poświęcając na to każdą wolną chwilę. Wiedziałam, że kiedy weźmie książkę do ręki, nie będzie mogła się od niej oderwać.

Wybrałam książkę wydaną w nowym przekładzie z klasycznymi ilustracjami Autora od wydawnictwa RM wydaną w 2018 roku. Do książki dołączona została płyta CD z audiobookiem Małego Księcia, którego czyta Maciej Stuhr.

Książka wydana w twardej oprawie z klasyczną okładką, jaką pamiętam jeszcze z czasów podstawówki. Liczy 96 stron z pięknymi klasycznymi ilustracjami, które każdy z nas pamięta ze starych książek. Wielkość czcionki taka pośrednia ani mała, ani wielka idealna dla dzieci w wieku mojej córki, czyli dla dzieci w wieku 8 lat.

Mały Książę nowe wydanie wydawnictwo RM

Nie będę Wam streszczać książki, bo byłoby to bez sensu, każdy przecież dobrze ją zna, tym bardziej że jest to również lektura szkolna. Wspomnę natomiast o płycie, bo wiecie, sama jestem przeciwniczką audiobooków, nie wiem dlaczego, jakoś tak nie lubię słuchać książek czytanych przez innych. Wolę to robić w tradycyjny sposób, wszak na tym polega cała magia czytania. No, ale płytę odpaliliśmy z ciekawości i wiecie co? Przepadałam. Maciej Stuhr czyta książkę rewelacyjnie! Jego ciepły, barwny i wyrazisty głos sprawia, że nie można się oderwać od słuchania. W jego głosie jest coś magicznego, co przyciąga słuchacza jak magnes i już go nie wypuszcza. Płyta świetnie zdaje egzamin w podróży, kiedy to dzieci się nudzą, warto puścić im bajkę w takiej formie. Cisza w samochodzie gwarantowana.


Znacie Małego Księcia? Była to Wasza lektura w czasach szkolnych? Jaka jest Wasza ulubiona lektura szkolna?

Komentarze

 1. Bardzo lubię Małego księcia, mam dwa różne wydania w domu 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. uwielbiam MAŁEGO KSIĘCIA, chciałabym mieć tą książkę w swoich zbiorach , ładnie wydana

  OdpowiedzUsuń
 3. Ooo, ja oglądałam film, a książkę mam w języku francuskim, musze ja w końcu przeczytać, bo kiedy ją kupiłam to jeszcze za słabo znałam ten jezyk. Ja nie miałam tej książki jako lektury w szkole :( Ulubionej też nie miałam, ale lubiłam Dzieci z Bullerbyn

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To chyba wszystko zależy od szkoły. Ja miałam małego księcia jako lekturę a koleżanka już nie.

   Usuń
 4. Kto nie zna tej ksiazki. Pamiętam jak była to lektura w szkole. Moja córka też już to przerabiała.

  OdpowiedzUsuń
 5. Przepiękne wydanie :) Bardzo lubię historię Małego Księcia i mój syn również bardzo ją polubił. Takie wydanie mogłabym zamówić cóce.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mały Książę to jedna z moich ulubionych książek :D
  Podoba mi się takie wydanie z płytą :D
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 7. uwielbiam tę książkę ale wersji audio jeszcze nie mam

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja także zdecydowanie wolę mieć w rękach tradycyjną książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja też mam wielki sentyment do Małego Księcia i jest to jedna z moich ulubionych książek z dzieciństwa :) Doskonale pamiętam tę okładkę, a wersję audio, czytaną przez Macieja Stuhra z chęcią bym wysłuchała ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. tu masz rację chyba każdy zna tą książkę :)
  tradycyjne ksiązki sa najlepsze :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Uwielbiam 'Małego Księcia'. Piękna, bardzo wartościowa historia :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Jedna z tych książek którą każdy powinien przeczytać. Ja zawsze decyduję się na papier :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Mam wydanie w miękkiej okładce, a kontynuację już od innego autora mam w twardej :D Obie uwielbiam i pamiętam, że czytałam "Małego księcia" przed maturą :D

  OdpowiedzUsuń
 14. Piękna lektura z mojego dzieciństwa <3

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz. To motywuje mnie do dalszej pracy.

instagram