Zu&Berry - Bałagan w przedszkolu | Wydawnictwo Muduko

Dzieci nie lubią sprzątać. Traktują sprzątanie jako przykry obowiązek, robią to z musu, a jak już posprzątają to tylko prowizorycznie. Bałagan w przedszkolu z serii Zu&Berry od wydawnictwa Muduko to gra, która pomoże, a raczej przekona dzieci, że sprzątanie nie musi być tylko przykrym obowiązkiem a świetną zabawą. Dzięki grze najmłodsi poznają podstawy sprzątania i segregacji zabawek, a także będą mogli popracować nad refleksem i spostrzegawczością.


Zu&Berry - Bałagan w przedszkolu

Dzieci w przedszkolu bawią się wesoło, wszystkie zabawki rozrzucone wkoło! Kredki i pędzle leżą w różnych kartonach, a teraz pora bałagan posprzątać!

Autor: Reiner Kniza
Ilustracje: Anna Teodorczyk
Wiek graczy: 4+
Liczba graczy: 2-6
Czas gry: 15 minut
Zawartość: 48 okrągłych kafelków, 6 skrzyneczek do samodzielnego złożenia, żeton bałaganu, instrukcja


Bałagan w przedszkolu to świetna gra rodzinna, która pomoże dzieciom nie tylko ogarnąć sprawy segregacji zabawek, ale także pomaga w rozwijaniu umiejętności koncentracji, a także spostrzegawczości i refleksu. Dzięki różnym wariantom gry sprawdzi się świetne w zabawie z młodszymi, jak i starszymi dziećmi.


Jak grać w grę Bałagan w przedszkolu?


Nim przejdziemy do rozgrywki, należy wybrać po jednej skrzyneczce i ją złożyć. Następnie trzeba wymieszać wszystkie okrągłe kafelki i rozłożyć je na stole obrazkami do dołu, następnie odwrócić jeden żeton obrazkiem do góry. W pierwszym wariancie gry wszyscy gracze grają jednocześnie. Pierwszy gracz odkrywa żeton i kładzie go obrazkiem do góry, tak aby wszyscy mogli go zobaczyć, następnie wszyscy odkrywają po żetonie i porównują obrazki na odkrytych kafelk. Czy widzicie 2 identyczne przedmioty?

- Jeżeli nie, nic się nie dzieje. Kafelki zostają odkryte na stole
- Jeżeli tak, trzeba działać szybko. Kto zauważy 2 identyczne przedmioty, ten stara się położyć rękę na żetonie bałaganu. Gracz, któremu uda się to jako pierwszemu, musi podać nazwę tego przedmiotu.
-Nazwa się zgadza, w nagrodę można zabrać oba kafelki, na których znajdują się nazwane identyczne przedmioty i schować je w swojej skrzyneczce.
-Nazwa się nie zgadza albo nie ma dwóch identycznych przedmiotów na kafelkach? Niestety trzeba odłożyć jeden ze zdobytych kafelków. Gdy nie masz żadnych kafelków do oddania, tracisz jedną kolejkę.


Gra kończy się w momencie, gdy nie ma już żadnego kafelka do odwrócenia. Gracze wyjmują swoje żetony ze skrzyneczek i układają w stosik. Kto ma największy stos, ten wygrywa.

gra dla dzieci autystycznych

2 kolejne warianty gry są dla zawodowców, którzy opanowali podstawową wersję. Pierwszy wariant zwany miotłą polega na położeniu ręki na żetonie bałaganu, gdy znajdziemy 3 identyczne kafelki. Gracz, który jako pierwszy przyklepie żeton i poda nazwę przedmiotu zagrania 3 kafelki do swojej skrzyneczki. Wariant 2 odkurzacz polega na zaklepaniu żetonu, gdy na właśnie odwróconym kafelku znajdują się dwa przedmioty widoczne na 2 innych żetonach, natomiast trzeciego przedmiotu nie ma na nich wcale. Gracz, który zrobi to jako pierwszy, zgarnia 3 żetony.

W tych wariantach potrzeba więcej sprytu i większego wytężenia wzroku a emocje sięgają zenitu :D

Podobnie jak gra Kolorowe Buty, o której pisałam Wam jakiś czas temu, tak Bałagan w przedszkolu bardzo spodobał się moim dzieciom. Plansze gry, żetony oraz skrzyneczki są z grube i sztywne, więc przetrwają spokojnie wiele rozgrywek. Zasady gry są proste, więc dzieci spokojnie raz-dwa wszystko załapią. Moja 4 letnia córka po jednej rozgrywce z podstawowym wariantem od razu wskoczyła na wyższy poziom gry. Gra świetnie rozwija umiejętność koncentracji oraz ćwiczy spostrzegawczość, a także refleks. Gwarantuję, że spodoba się każdemu dziecku, jak i rodzicom.


Gra Bałagan w przedszkolu,może być wykorzystywana również w terapiach z dziećmi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Poza trenowaniem spostrzegawczości, koncentracji oraz refleksu pokazuje możliwość różnorodnego wykorzystywania tego samego materiału zadaniowego. Dzięki temu zostaje zwiększona elastyczność poznawcza, która dla dzieci z tego typu zaburzeniami jest dodatkowym wyzwaniem. Z kolei konieczność nazywania wybranych obrazków pod małą presją czasu zwiększa rozwój językowy wśród dzieci z zaburzeniami rozwoju językowego.

Premiera gry już 7 sierpnia.

Komentarze

 1. Świetna ta gra, może być ciekawym prezentem dla dzieci. Od lat stawiam właśnie na edukacyjne prezenty dbające o rozwój dziecka. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę bratankowi kupić , bo ciężko mu wytłumaczyć ze po zabawie się sprząta .

  OdpowiedzUsuń
 3. Rewelacyjna gra. Moje dzieci chętnie by w taką zagrały, ja osobiście lubię gry które edukują moje dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 4. Looks like an interesting game.
  I just wish the little doll
  would be more cute and adorable looking.

  Ann
  https://roomsofinspiration.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetna :) uwielbiam takie gry dla dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Chyba i ja się skuszę dla mojego synka.

  OdpowiedzUsuń
 7. bardzo fajnie się prezentują te gry!
  Idealne dla dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo ciekawa i przydatna gra, na pewno dzięki niej nie jedno dziecko polubi sprzątanie 😊

  OdpowiedzUsuń
 9. Muszę przyznać, że gra naprawdę fajnie się prezentuje :D
  Na pewno niejednemu dziecku się spodoba :D
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 10. fajna gra na pewno dzieciaki coś z niej wyniosą :)

  OdpowiedzUsuń
 11. fajna i rozwijająca gra dla młodszych i starszych dzieci. będę o niej pamiętała

  OdpowiedzUsuń
 12. Wydaje się ciekawa. Myślę, że moje dzieciaki mogły by się przy niej świetnie bawić.

  OdpowiedzUsuń
 13. Ale fajna gra dla dzieci. Teraz to są naprawdę rewelacyjne gry dla każdego.

  OdpowiedzUsuń
 14. Fajna zabawa dla Maluchów. Może okazać się pomocna w kwestii porządków. :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Mamy tę grę i jest świetna 🙈 Szymon na uwielbia

  OdpowiedzUsuń
 16. ale fajna gra ucząca dzieci porządku :-)

  OdpowiedzUsuń
 17. ojeeeej! to się wydaje takie zajebiste <3

  OdpowiedzUsuń
 18. super zestaw :)) chyba będę muszę kupić dla mojego synka, nauka i zabawa to jest to. !

  OdpowiedzUsuń
 19. Cały czas jak widzę okładkę mam wrażenie, że jest to jakaś książka ;) A gra wydaje się fajna, tylko jestem na nią odrobinkę już "za duża" ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz. To motywuje mnie do dalszej pracy.

instagram