Jak nadać zagraniczną paczkę za pośrednictwem firmy kurierskiej. Allekurier.pl

Jaką firmę kurierską polecacie

 Gorący przedświąteczny okres rozpoczął się na dobre. Ludzie biegają po galeriach, szukając idealnego prezentu dla bliskich, bądź spędzają sporo czasu w sieci, przeglądając co rusz nowe oferty sklepów online, który a nóż widelec będzie miał ten jeden idealny wymarzony prezent świąteczny dla bliskiej osoby. Mnie zostało na szczęście kupno kilku prezentów dla moich dziewczynek, także jestem na dobrej drodze.


Generalnie od kilku lat przyjęło się u nas, że prezenty pod choinkę dostają tylko dzieci, a tych w naszej rodzince jest sporo. Kiedy wszystkie razem się spotkają i zaczną rozpakowywać swoje prezenty, jest duży gwar, śmiech i ogromna radość. To taka piękna chwila.

Niestety rok 2020 dość mocno pokrzyżował nam plany, zresztą jak wszystkim. Zawsze w święta spotykaliśmy się z rodzinką, która przyjeżdżała z zagranicy, niestety z powodu pandemii w tym roku nie spędzą świąt w Polsce i bardzo nad tym ubolewamy, zwłaszcza dzieci, bo już tak długo nie widziały się z kuzynostwem i pewnie jeszcze chwila minie, zanim wspólnie się pobawią. 


Zagraniczne przesyłki kurierskie. Jaką firmę kurierską wybrać. 


Wspólnie z kuzynką postanowiliśmy, że ten trudny czas nieco osłodzimy i wyślemy do dzieci paczki z prezentami wraz z własnoręcznie napisanymi listami i rysunkami. Dla mnie pomysł świetny, ale w tym momencie pojawił się mały problem. Jak wysłać paczkę, skoro nigdy wcześniej nie wysyłam jej za granicę?  Na jaką firmę kurierską się zdecydować, aby była rzetelna i godna polecenia. Usiadłam do laptopa, poczytałam, przejrzałam wiele ofert i wreszcie udało mi się znaleźć odpowiednią i polecaną przez wielu firmę kurierską Allekurier.pl


Jak wysłać paczkę za pośrednictwem kuriera.

Jak już wspomniałam, nigdy nie wysyłałam paczki za granicę i trochę się obawiałam, że sobie z tym nie poradzę, ale jak się okazało niepotrzebnie. Zamawianie kuriera na stronie https://allekurier.pl/przesylki-zagraniczne/tanie-przesylki-do-usa okazało się dziecinnie proste. Wszystko jest dokładnie rozpisane punkt po punkcie na stronie, a gdyby to nie wystarczyło, został dołączony również filmik instruktażowy, z którego ja oczywiście skorzystałam. Tak naprawdę wystarczyło tylko zapakować paczkę, złożyć zlecenie na stronie, opłacić je, wydrukować list przewozowy i czekać, aż kurier odbierze paczkę, a ten pojawił się już następnego dnia. Proste prawda. 

Nie przypuszczałam, że może to być tak proste i wygodne, bez wychodzenia z domu i biegania po poczcie. Świetna opcja dla każdego a do tego duża oszczędność czasu i pieniędzy, bo jak wiadomo nie od dziś, przesyłki kurierskie są dużo tańsze i szybsze w dostawie niż te pocztowe. 

Wysyłacie paczki za pośrednictwem kuriera? Przychodzi wam to łatwo czy jeszcze macie z tym jakieś drobne problemy? Prezenty już kupione?Komentarze

 1. Prezenty już prawie kupione. Ja nie wysyłam paczek przez kuriera bo nie mam potrzeby.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to super. Teraz tylko cieszyć się tym świątecznym czasem :)

   Usuń
 2. Raczej nie wysyłam paczek, ale dobrze wiedzieć, że jest taka opcja :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja sporo wysyłam, ale korzystam z bezpośredniej umowy z firmą kurierską bez pośredników :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobrze wiedzieć, że jest taka firma kurierska. Ja jeszcze nie wysyłałam nic kurierem, ale wszystko przede mną.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja dopiero zaczynam myśleć nad prezentami :)

  OdpowiedzUsuń
 6. w zasadzie chyba nigdy nie wysyłąłąm paczki za granicę, ale warto wiedzieć że jest taka firma

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawy pomysł, czytałam już o nich na jakims blogu

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie wysyłałam jeszcze nigdy paczki za granicę ale na przyszłość muszę zapamiętać tego kuriera :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Znam tę stronę i już raz korzystałam z ich usług. Moja przyjaciółka mieszka w Irlandii i u nich była najkorzystniejsza oferta.

  OdpowiedzUsuń
 10. Zawsze wysyłam paczki za pośrednictwem kuriera. Uważam że jest to wygodne i szybko rozzwiązanie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie :) Czasem paczkę mamy już na drugi dzień a to się ceni :)

   Usuń
 11. Nie wysyłałam jeszcze nic kurierem. Prezenty kupione :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Na szczęście bliskich mam przy sobie i wręczę prezenty osobiście

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo często korzystam z usług kurierskich, jest to wygodniejsza i tańsza opcja niż wybór poczty

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz. To motywuje mnie do dalszej pracy.

instagram