Wąż ogrodowy jaki wybrać?

Każdy, kto ma swój kawałek ziemi w postaci przydomowego podwórka, ogrodu, tarasu czy działki wie jak ważna i pomocna w utrzymaniu tej zielonej przestrzeni jest woda. Bez niej nie ma szans, aby cokolwiek nam urosło. Odpowiedni system nawadniania jest niezwykle ważny, niestety z roku na rok wody jest coraz mniej, a susza ogromnie doskwiera naszym roślinom, dlatego warto zainwestować w zbiorniki na wodę i zbierać deszczówkę, którą można wykorzystać kiedy przyjdzie pora suszy, a dodatkowo pozwoli zaoszczędzić pieniądze i sprawi, że zadbamy o naszą planetę, bo jest to rozwiązanie ekologiczne. W parze z wodą idzie zawsze podlewanie naszej roślinności, ale mając spory kawałek do podlania, nie będziemy biegali w tę i z powrotem z konewką dlatego istotnym elementem wyposażenia ogrodu jest wąż na wodę, który znacznie ułatwia i przyspieszy podlewanie roślin.

Jaki wąż ogrodowy do wody wybrać?


Z mojego doświadczenia najlepiej sprawdzają się węże gumowe, bądź PVC, które są niezwykle trwałe, odporne na ścieranie, warunki atmosferyczne, a także promieniowanie UV, dzięki temu taki wąż będzie nam służył latami, bez jakichkolwiek uszkodzeń.

Ogromny wybór węży do wody i nie tylko oferuje firma 
MIDATECH, która w tej dziedzinie jest bardzo obeznana i służy fachowym doradztwem. W ich ofercie znajdziemy przeróżne węże przemysłowe jak te to wody, paliwa, przeróżnych substancji chemicznych czy ściernych, strażackie do mleka, do pary no jednym słowem wszystkie.

Komentarze

 1. w sumie przydałby się nam w domu :D w sensie na podwórku :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Na tym temacie się nie znam,niestety :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Pamiętam jak kompletowałam narzędzia i takie potrzebne rzeczy do ogrodu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie mam działki, a więc nie potrzebuję węża. Ale post jest naprawdę bardzo ciekawy.

  OdpowiedzUsuń
 5. u moich rodziców jest duży trawnik a wąż w użyciu przez całe lato bo o rośliny trzeba dbać a deszczu zawsze jest za mało

  OdpowiedzUsuń
 6. temat dla mojego męża, ja się zajmuję wyłącznie kwiatkami i krzewami :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. O, szkoda że nie znałam tej strony wcześniej :( Może oszczędziłaby ona problemów :P

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz. To motywuje mnie do dalszej pracy.

instagram