Safari Szukaj i Znajdź - rodzinna gra planszowa od Tactic Games

gra planszowa dla najmłodszych

Gry planszowe są świetną formą rozrywki dla dzieci, jak i całej rodzinki. Dzięki grom planszowym dzieci uczą się współzawodnictwa, analizy, logicznego myślenia i strategii. Wspierają koordynację wzrokowo ruchową, a także uczą radzenia sobie z porażką przegranej.

Nie muszę już chyba mówić, że gry planszowe w naszym domu zajmują szczególne miejsce, których mamy już pokaźną kolekcję. Oczywiście idziemy z duchem czasu i dziewczyny mają tablety, mają również do dyspozycji xbox'a, to jednak zawsze chętniej wybierają tradycyjne gry planszowe, a niżeli nowinki technologiczne i jestem z tego powodu bardzo dumna, bo uważam, że tradycyjna planszówka może dać dziecku znacznie więcej aniżeli wirtualny świat.

Nasza kolekcja gier powiększyła się o nową jakże fantastyczną i niezwykłą planszówkę, pełną uroczych zwierząt z samego serca Afryki, czyli gra Safari Szukaj i Znajdź od Tactic Games.

Gra planszowa Safari Szukaj i Znajdź.


gra edukacyjna

Witajcie na safari! Będziecie tropili zwierzęta. Gdy ktoś spostrzeże na planszy te, które wskazały karty – i wskaże jednocześnie obydwie postaci – otrzyma w nagrodę figurkę zwierzęcia. Produkt oferuje dynamiczną zabawę rozwijającą refleks i zmysł obserwacji. Dwustronna plansza – składana z puzzli – za każdym razem może przybierać inny kształt.

Zawartość: 12 dwustronnych części planszy, 55 kart, 4 plansze-wodopoje, 17 figurek zwierząt, 5 żetonów fotograficznych, zasady.
Gra dla 2-4 graczy w wieku 4+.


Cel gry Safari Szukaj i Znajdź.

Celem gry jest zgromadzenie 5 figurek zwierząt albo 2 żetony fotograficzne - poprzez znalezienie zwierząt skrywających się w gąszczu.

Przygotowanie gry:

 • Wyjmij elementy z tekturowych ramek.
 • Zdecyduj, która strona planszy będzie wykorzystana w danej rozgrywce, ale pamiętaj! Plansza bardziej zatłoczona ma do siebie to, że trudniej odnaleźć to, co ukryte.
 • Planszę składamy w dowolny sposób, pamiętając jednak o tym, żeby każdy z graczy mógł w trkacie zabawy sięgnąć obiema dłońmi w dowolne jej miejsce.
 • Każdy z graczy otrzymuje planszę wodopój. Te, które nie zostaną przydzielone graczom, odkładamy na bok.
 • Karty tasujemy i dzielimy na dwie talie, które kładziemy obok planszy obrazkiem w dół. Przy nich umieszczamy również figurki zwierząt oraz żetony fotograficzne.

Jak grać w grę Safari Szukaj i Znajdź?

gra aktywizująca dla dzieci

Rozgrywkę zaczyna najmłodszy gracz, obracając dwie wierzchnie karty (po jednej z każdej talii). Wszyscy dokładnie przyglądają się obrazkom. Teraz gracze starają się wypatrzyć oba obrazki na planszy. Gdy ktoś je spostrzeże, dotyka jednocześnie obu z nich.


Wskazówka! Gdy w grze uczestniczy 2 lub 3 zawodników, można przyjąć zasadę, że osoba obracająca karty nie bierze udziału w poszukiwaniach.

Gdy któryś z zawodników odnajdzie i wskaże właściwą parę obrazków, otrzymuje figurkę zwierzęcia i umieszcza ją w swoim wodopoju. Jeśli więcej niż jedna osoba wskaże właściwą parę w tym samym momencie, nikt nie otrzymuje figurki.

gra planszowa dla całej rodziny


Trzeba jeszcze sprawdzić, czy na obu kartach znajduje się symbol aparatu fotograficznego. Jeżeli tak jest, gracz otrzymuje nie tylko figurkę zwierzęcia, ale także żeton fotograficzny. Wykorzystane karty odkładane są na bok, a po umieszczeniu zwierzęcia w wodopoju czas na kolejną rundę.

rodzinna gra planszowa

gra puzzle

Żeton fotograficzny. Jeżeli taki symbol znajduje się na obu kartach, rozgrywana jest runda fotograficzna. Jej zwycięzca otrzymuje zarówno figurkę, jak i żeton. Zdobycie żetonu fotograficznego oznacza, że gracz zdołał zrobić piękne zdjęcia poszukiwanego zwierzęcia, dlatego taki żeton jest cenniejszy niż figurka. Zdobycie dwóch żetonów oznacza zwycięstwo.

Zakończenie gry.

Pierwszy gracz, który zgromadzi 5 figurek zwierząt albo 2 żetony fotograficzne wygrywa!

Safari Szukaj i znajdź to fantastyczna gra rodzinna przeznaczona dla dzieci w wieku +4 lata. W grę jednocześnie może grać od 2 do 4 graczy a czas rozgrywki to około 20 minut. Safari Szukaj i znajdź to fantastyczna gra dla dzieci, która zapewnia ogrom frajdy i zabawy w jednym, zwłaszcza dzieciom, które uwielbiają układać puzzle, ponieważ cała plansza do gry to tak naprawdę duże puzzle, które należy ze sobą połączyć. Dopiero na tak powstałym obrazku z puzzli można zacząć rozgrywkę. Plus za to, że puzzle można łączyć ze sobą w dowolny sposób, dzięki czemu za każdym razem mamy nową, zupełnie inną planszę, co z całą pewnością spodoba się dzieciom.
Grając w grę Safari Szukaj i Znajdź zarówno dzieci, jak i rodzice świetnie się bawią. Rozgrywka jest dość szybka, emocjonująca, wymaga skupienia i dobrego oka poszukiwacza. To gra, która nie tylko bawi, ale i rozwija w dzieciach zmysł obserwacji, poprawia refleks, a także wspomaga koordynację wzrokowo-ruchową.


Dołączone do gry plastikowe figurki można wykorzystać również w odrębnej zabawie także mamy dwa, a nawet trzy w jednym - grę, zabawkę i puzzle.

Co tu dużo mówić, ta gra to same plusy!

Komentarze

 1. Thanks for sharing.
  I invite you to visit my last post. Have a good week!

  OdpowiedzUsuń
 2. super, gra na pewno podoba się dziewczynom :) tego typu zabawy są najelpsze

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba już wiem co kupić synkowi na urodziny :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajnie wygląda :D U mnie ze względu na wiek graczy królują gry karciane typu "Karty dżentelmenów" ;) Albo coś podobnego :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Super miniaturowe zwierzęta. Sądzę, że każde dziecko byłoby zadołowane z takiego prezentu.

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajna gra :) myślę, że to ciekawa rozrywka dla całej rodziny :)

  https://apetycznie-klasycznie.pl/

  OdpowiedzUsuń
 7. Jaka fajna gra :) Bardzo mi się podoba i coś czuję, że moje dziewczyny z chęcią by w nią zagrały :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Po takich recenzjach żałuję, że nie mam dziecka!

  OdpowiedzUsuń
 9. O jaka pomysłowa gra! Jeszcze takiej nie widziałam :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz. To motywuje mnie do dalszej pracy.

instagram