Depilator Braun Silk Epil 9 Flex - sposób na idealnie gładkie ciało, bez zbędnego owłosienia

czy depilator usuwa wszystkie włoski?

Nadeszło lato, więc czas pozbyć się zbędnego owłosienia. Do wyboru mamy wiele metod depilacji ciała - depilacja laserowa, depilacja przy pomocy depilatora, plastrów z woskiem, kremów do depilacji lub tradycyjnie przy użyciu maszynki do golenia. Ja dotychczas stosowałam depilację woskiem, jednak w tym roku postawiłam na depilator i to nie byle jaki depilator, a niezwykle wyjątkowy depilator marki Braun Silk Epil 9 Flex.

Kilka lat temu miałam już okazję używać depilatora, jednak po kilku użyciach stwierdziłam, że nie jest to metoda depilacji dla mnie. Zwyczajnie depilacja była bolesna i nie do końca skuteczna, jakbym sobie tego życzyła. Zupełnie inaczej jest w przypadku depilacji depilatorem Braun Silk Epil 9 Flex. To zupełnie inne urządzenie, nowoczesne, perfekcyjne... a dlaczego?

Depilator Braun Silk Epil 9 Flex


Braun Silk Epil 9 Flex to pierwszy na świecie depilator z wpełni ruchomą głowicą, która ułatwia usuwanie wszystkich włosków. Zupełnie nowy kształt i antypoślizgowy uchwyt sprawdzają się szczególnie pod prysznicem, zapewniając łatwą, precyzyjną kontrolę, która ułatwia usuwanie włosów z trudno dostępnych miejsc.


Braun Silk Epil 9 Flex to totalna nowość marki Braun, która bardzo pozytywnie wyróżnia się na tle tego typu urządzeń. Jest to pierwszy na świecie depilator, który posiada ruchomą głowicę, dzięki czemu depilacja nawet najbardziej trudno dostępnych miejsc jest łatwiejsza, efektowniejsza i komfortowa.


Depilator Braun Silk Epil 9 Flex - wygląd, działanie

depilator braun opinie

Depilator Braun Silk Epil 9 Flex otrzymujemy w średniej wielkości kartonowym opakowaniu, którego wnętrze skrywa docelowy produkt, czyli depilator, a także wszelkie dodatkowe nakładki, szczoteczkę do czyszczenia, ładowarkę, oraz instrukcję obsługi, które zapakowane są w piękne stylowe etui.

depilator braun jak działa

Depilator braun dodatkowe akcesoria

Depilator w białym kolorze z elementami w kolorze kremowym oraz złotym wizualnie prezentuje się naprawdę świetnie, elegancko, kobieco i stylowo. Urządzenie jest bardzo lekkie, co mnie na początku zdziwiło i zaskoczyło jednocześnie, a sama jego obsługa jest dziecinnie prosta.

Depilator posiada wbudowany akumulator, więc, aby w pełni z niego korzystać, należy naładować go do pełna przy pomocy dołączonej ładowarki. 


Aby włączyć urządzenie należy należy przycisnąć przycisk włącznika i urządzenie od razu zacznie pracować na najwyższych obrotach. Jeżeli chcemy zmniejszyć obroty należy wcisnąć przycisk oznaczony ikonką graficzną I/II, który znajduje się tuż pod guzikiem on/off.

efekty po depilacji depilatorem braun

depilator z trymerem i golarką

Depilator posiada wąską rączkę o ergonomicznym kształcie z antypoślizgowym elementem, dzięki czemu pewnie leży w dłoni i nie wyślizguje się z niej zwłaszcza podczas używania pod prysznicem. Wymiana nasadek, jak i głowic dołączonych do zestawu jest bardzo prosta. Aby wymienić głowice wystarczy przycisnąć przycisk umieszczony z tyłu depilatora, natomiast aby wymienić nakładki wystarczy delikatnie złapać nakładkę palcami z obu stron, delikatnie pociągnąć i gotowe. Dodatkowo depilator wyposażony jest w dwie lampki - lampkę technologii SensoSmart, która pozwala na dokładniejsze usuwanie włosków oraz lampkę/diodę informującą o stanie baterii.

Braun Silk Epil 9 Flex z technologią SensoSmart

Braun Silk Epil 9 Flex opinie


Depilator Braun Sikl Epil 9 Flex z technologią SensoSmart zapewnia bardziej komfortową depilację niż jakikolwiek inny depilator na świcie. Technologia SensoSmart dobiera odpowiedni nacisk za pomocą czerwonej lampki, dzięki czemu depilacja jest bardziej precyzyjna, dokładna, komfortowa i mniej bolesna, zwłaszcza podczas depilacji na mokro. Czerwona lampka zapala się, gdy siła nacisku na skórę jest zbyt duża.


Braun Silk Epil 9 Flex technologia micro-grip


Depilator wyposażony jest w technologię micro-grip, czyli prościej mówiąc w 40 szerokich, długich i głębiej sięgających pęset, które dokładniej, lepiej i szybciej usuwają niechciane włoski pod każdym kątem. W efekcie możemy cieszyć się gładką skórą przez kilka tygodni.


Wodoodporny depilator Braun Silk Epil 9 Flex


Depilator jest w pełni wodoszczelny, więc można stosować go standardowo na sucho lub na mokro - w kąpieli lub pod prysznicem. Zabieg wykonany z użyciem wody jest mniej bolesny, a stosowany regularnie staje się praktycznie bezbolesny.


Braun Silk Epil 9 Flex dodatkowe nasadki i głowice


W zależności od wybranego zestawu (modelu) do wyboru mamy wiele dodatkowych nasadek i głowic. W moim zestawie (model SES 9010 3D) znalazłam nasadki oraz głowice przeznaczone do:

masująca nakładka do depilatora braun

Nakładka z rolerem - przeznaczona do depilacji połączonej z masażem, który znacznie zmniejsza ból.

szybka depilacja depilatorem

Nakłada do szybkiej depilacji - prosta, szeroka, gładka nakłada przeznaczona do szybkiej depilacji ciała - głownie nóg.

wrastające włoski po depilacji depilatorem jak tego uniknąć

Nakładka do depilacji twarzy - gładka, z niewielkim otworkiem nakładka przeznaczona do depilacji twarzy zapewnia delikatniejszą depilację.

wrastające włoski po depilacji porady

Głowica do szczotki + nakładka szczotka ze średnio miękkim włosiem przeznaczona do masażu oraz peelingu ciała, którego należy wykonywać dzień przed depilacją, aby pozbyć się martwego naskórka oraz zapobiec wrastającym się włoskom.

golarka do okolic bikini

Głowica z golarką + nakładka trymer - golarka przeznaczona jest do depilacji najbardziej delikatnych i wrażliwych miejsc takich jak pachy oraz okolice bikini. Zapewnia łatwe, szybie i bezbolesne pozbycie się niechcianego owłosienia. Trymer świetnie przytnie zbyt długie włoski (polecane przed użyciem golarki lub depilatora).

Depilator Braun Silk Epil 9 Flex - moja opinia


Jak wspomniałam na początku w swoim życiu miałam już kilkukrotne epizody z depilatorami, jednak zawsze po 2-3 razach odkładałam je w kąt na wieczne zapomnienie. Depilacja niestety była dosyć bolesna, pomimo stosowania różnych "cudownych trików" W przypadku depilatora Braun Silk Epil 9 Flex jest zupełnie inaczej, to zupełnie inny wymiar depilacji - bardziej precyzyjny, delikatniejszy mniej bolesny, na co wpływa wiele czynników a jednym z najbardziej istotnych jest możliwość stosowania depilatora na mokro. W kontakcie z wodą skóra robi się bardziej miękka, rozluźniona, więc sama depilacja przy użyciu depilatora jest bardziej komfortowa i mniej bolesna co zdecydowanie jest ogromnym atutem tego urządzenia.

Depilator w moim domy pojawił się miesiąc temu i od razu pierwszego dnia przeprowadziłam testy pod kątem depilacji całego ciała, aby sprawdzić po jakim czasie włoski zaczną odrastać. Nim przystąpiłam do depilacji wykonałam peeling połączony z masażem przy pomocy dołączonej do zestawu szczotki, następnego dnia wydepilowałam mniej lub bardziej poszczególne części ciała.

Nogi wydepilowałam przy użyciu nakładki do szybkiej depilacji, aby zaoszczędzić na czasie. Depilacja przebiegła ekspresowo i bezproblemowo. Depilator usuną każdy nawet najmniejszy włos z obu nóg. Bardzo pomocna okazała się również lampka SmartLight, która dokładnie podświetla dany obszar ciała, więc nie ma mowy abyśmy przeoczyli jakiś samotny włosek.

Czy odczuwałam jakikolwiek ból podczas depilacji nóg?


No nie, ponieważ dotychczas regularnie nogi depilowałam woskiem, więc do tego bólu już się przyzwyczaiłam i na chwilę obecną, depilacja czy to woskiem, czy przy użyciu depilatora jest dla mnie bardzo przyjemna. Dwa dni temu wykonałam kolejny zabieg depilacji przy użyciu depilatora Braun, jednak tym razem sięgnęłam po nakładkę wyposażoną w roler do masażu i z tą nakładką depilacja jest jeszcze bardziej przyjemna.

Jak długo utrzymuje się efekt po depilacji depilatorem Braun Silk Epil 9 Flex?


Depilator Braun Silk Epil z depilacją nóg poradził sobie perfekcyjnie. Skóra była gładka, bez zbędnego owłosienia i jakichkolwiek podrażnień przed równe 3 tygodnie. Po 3 tygodniach zaczęły pojawiać się pojedyncze włoski, więc można spokojnie przyjąć, że efektem gładkich nóg możemy się cieszyć przez 3-4 tygodnie, albo i więcej, jeżeli ktoś ma włoski jasne, lub wolniej rosnące.

Depilacja pach depilatorem Braun Silk Epil 9 Flex


Dotychczas pachy depilowałam również woskiem, ale jak tylko depilator pojawił się w moim domu wiedziałam, że użyję go również do depilacji tej okolicy. Jak było? No powiem wam, że pierwszy raz był koszmarny! Ja jestem hardkorem, zęby zacisnęłam i przeszłam przez to najszybciej jak się dało... Po zabiegu pachy były zaczerwienione, co jest wiadome, jednak nie pojawiły się żadne podrażnienia.


Moim błędem podczas pierwszej depilacji pach było wykonanie zabiegu na sucho, iż zrobiłam to na sucho, w dodatku użyłam nakładki do szybkiej depilacji, więc bolało. Kolejną depilację wykonałam już na mokro z użyciem nakładki masującej i w porównaniu z pierwszym zabiegiem, drugi był dużo bardziej przyjemny. Ból oczywiście był odczuwalny, ale znośny i właściwie tylko chwilowy, więc dla kilku tygodni gładkich pach można chwilę pocierpieć. Efekt po depilacji pach depilatorem utrzymał się ok. 4 tygodni. 

Depilaja twarzy przy użyciu depilatora Braun Silk Epil 9 Flex


Mam to nieszczęście, że niestety na mojej twarzy pojawia się niechciane owłosienia w postaci wąsika, którego najłatwiej i najszybciej usuwa oczywiście wosk, jednak skoro depilator posiada nakładkę dedykowaną depilacji twarzy to oczywiście musiałam ją wypróbować. Depilacja twarzy a dokładniej wąsika przy pomocy depilatora Braun jest nieco problematyczna. Obszar pomiędzy nosem a wargą jest dość wąski, a sama głowica dość szeroka, przez co ciężko precyzyjnie nią operować. No trzeba się trochę namęczyć, ale efekt finalny jest naprawdę świetny... Włoski są usunięte, nie odrastają przez długi czas, więc jestem zadowolona. Ból jest odczuwalny delikatnie.

Depilacja okolic bikini z depilatorem Braun Silk Epil 9 Flex - golarka i trymer


Do okolic bikini przeznaczona jest golarka z nakładką trymera. Aby dokładnie wydepilować delikatny obszar okolic bikini zbyt długie włoski należy najpierw przyciąć przy pomocy trymera, a dopiero później ogolić golarką. Golenie golarką dołączoną do depilatora Braun jest znacznie przyjemniejsze, bardziej perfekcyjne i zdecydowanie dużo bezpieczniejsze niż zwykłą maszynką jednorazową. Skóra jest bardziej gładk, a włoski jakby wolniej odrastają.

Chciałam również spróbować depilacji depilatorem - nie polecam. Odpuściłam po pierwszym wyrwanym włosku.

Depilator Braun Silk Epil 9 Flex - jak wyczyścić?

czyszczenie depilatora

Utrzymanie depilatora w czystości jest naprawdę bardzo proste. Wystarczy po wykonanej depilacji wyczyścić głowicę dołączoną do zestawu szczoteczką, która dociera w każdą szczelinę i gotowe.

Podsumowując


Depilator Braun Silk Epil 9 Flex to urządzenie stworzone na miarę każdej kobiety. Zapewnia gładką skórę bez zbędnego owłosienia przed długi czas. Jest to urządzenie proste i łatwe w obsłudze, intuicyjne, precyzyjne, a depilacja wykonana na mokro jest praktycznie bezbolesna (zależy od strefy). W moim odczuciu jest to najlepszy depilator dostępny obecnie na rynku, który pokocha każda kobieta!

Braun Silk Epil 9 Flex najlepszy depilator


Podrażnienia po depilacji jak ich uniknąć - moje porady


Nieważne czy depilujemy ciało maszynką, golarką, woskiem czy depilatorem podrażnienia zawsze mniejsze, czy większe się pojawią, ale są sposoby, aby tego uniknąć.

 • Pierwszym z nich jest stosowana chyba przez każdego depilacja na mokro (niemożliwa w przypadku depilacji woskiem).

 • Kolejny tip, który często stosuję, aby szybko ukoić obszar po depilacji - przyłożenie na chwilę lodu.

 • Aplikacja olejku lub balsamu nawilżającego, kojącego, odżywczego

 • Moje ostatnie odkrycie - krem cicia BB, o którym pisałam wam TU. Jest to krem do stosowania na twarz po zabiegach dermatologicznych o właściwościach kojących, regenerujących, odżywiających, łagodzących i nawilżających. Sprawdza się nie tylko rewelacyjnie w przypadku podrażnień na twarzy, ale i całym ciele. Sprawia, że podrażniona mniej lub bardziej skóra po depilacji raz-dwa się regeneruje i wraca do pierwotnego stanu.

czy depilator usuwa cebulki?

A ty jaką metodę depilacji wybierasz? Posiadasz w domu depilator? Jesteś zadowolona z efektów?
*Post we współpracy z marką Braun/ Projekt TRND.

Komentarze

 1. Świetny ten depilator, zastanowię się nad zakupem :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Całkiem fajne urządzenie :D
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Rzetelna recenzja i dokładnie opisałaś wszystko . Ja jednak wole wosk

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja jakoś nie mogę się przekonać do depilatorów.
  Pozdrawiam i zapraszam na nowy post :) jusinx.blogspot.com.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuję za polecenie tego depilatora. Na pewno są osoby, które z niego skorzystają.

  OdpowiedzUsuń
 6. Też mam depilator tej marki i bardzo go lubię, ale chyba czas i pora rozejrzeć się za nowym. Ten model mi się podoba.

  OdpowiedzUsuń
 7. Jestem ciekawa, jak u mnie sprawdziłoby się takie urządzenie. Mam bardzo jasną karnację i wrażliwą skórę.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz. To motywuje mnie do dalszej pracy.

instagram