Dlaczego warto spisać testament u notraiusza?

testament, jak spisać testament, testament u notariusza

Nie znamy dnia ani godziny, tak brzmi popularne i jakże prawdziwe przysłowie, które za młodu wywołuje śmiech, a z biegiem lat uświadamia, jak bardzo jest prawdziwe.

Tak, nikt z nas nie zna dnia ani godziny, gdy nasze życie się zakończy, dlatego warto już teraz pomyśleć o sporządzeniu testamentu, aby później zaoszczędzić bliskim wielu nieprzyjemności.

Dlaczego warto sporządzić testament?


Nie od dziś wiadome jest, że po śmierci wszelkie dobra materiale jak mieszkanie, samochód, pieniądze, biżuteria itp. dziedziczą nasi najbliżsi tz. współmałżonek, dzieci, rodzice itd. I właśnie tutaj często zaczynają się schody, bo jeżeli nie ma testamentu, a spadkobierców jest więcej, to niestety często zaczyna się walka o to, co kto dostanie, co się komu należy i kto dostanie więcej...

A przecież można było tego uniknąć, spisując dużo wcześniej testament, który jest gwarancją, że cały majątek zostanie rozdzielony zgodnie z zapisaną wolą zmarłego, ponieważ dziedziczenie testamentowe ma pierwszeństwo przed dziedziczeniem ustawowym i ułatwia wiele spraw.

Jak sporządzić testament


Sporządzenie testamentu nie zajmuje dużo czasu. Wystarczy nam do tego tak naprawdę karta papieru i długopis. Spisujemy w nim wszystko, to co chcemy, aby nasi bliscy po nas odziedziczyli, ważne jednak, aby testament był napisany odręcznie, zawierał datę sporządzenia testamentu oraz własnoręczny podpis. Sporządzając testament, warto jednak wybrać się do kancelarii prawnej np. Ptak&Wspólnicy (i-kancelaria.pl), gdzie prawnicy pomogą nam dokładnie spisać cały testament, dodać do niego istotne zapisy, czy obowiązki. Testament spisany u notariusza to także gwarancja, że dokumentu nikt nam nie ukradnie, ani nigdzie się przypadkowo nie zgubi.

Kancelaria Ptak&Współnicy reprezentuje postępowanie spadkowe o:

  • zachowek
  • wyłączenie małżonka od dziedziczenia
  • uznanie spadkobiercy za niegodnego
  • zmniejszenie zapisu
  • stwierdzenie nabycia spadku (testament, ustawa)
  • podział spadku
  • zabezpieczenie spadku
  • spis inwentarza
  • wyjawienie przedmiotów spadku

W dzisiejszych czasach sporządzenie testamentu nie należy do powszechnych działań, a tak być nie powinno. Dlatego warto już dziś spisać testament, aby później uniknąć niepotrzebnych kłótni i problemów wśród najbliższych.

*post sponsorowany 
Komentarze

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz. To motywuje mnie do dalszej pracy.

instagram