POLSCY SUPERBOHATEROWIE - Marszałek Józef Piłsudski | Wydawnictwo RM

Witajcie Kochani.
Dziś przedstawię Wam jedną z trzech książek serii POLSCY SUPERBOHATEROWIE, która opowiada o niezwykłych Polakach i Polakach. Ludziach mądrych i odważnych. 
Jak żyli i pracowali? O czym marzyli? Co osiągnęli? Co im zawdzięczamy? Tego wszystkiego możecie dowiedzieć się z książek serii POLSCY SUPERBOHATEROWIE.

Dziś przyjrzymy się  książce 'POLSCY SUPERBOHATEROWIE - MARSZAŁEK JÓZEF PIŁSUDSKI'


Twórca Legionów Polskich, Naczelnik Państwa i pierwszy Marszałek Polski. Ogłosił światu  11 listopada 1918 roku, że Polska odzyskała niepodległość.
Spełniło się jego dziecięce marzenie, że 'świat do góry nogami wywróci, a zacznie się to od powstania'. Spełniła się wróżba Cyganki 'Będziesz władcą!'. 
Marzenia musiały mieć swoją cenę: za konspiracyjną walkę, wydanie nielegalnej gazety, organizowanie wojska był ścigany i więziony. Mimo to pozostał skromny i uczciwy, pogodny i pełen humoru. Był czułym ojcem i ukochanym przez żołnierzy 'DZIADKIEM', miłośnikiem przyrody i sportu. Stał się też najsłynniejszym wąsaczem w całej Rzeczpospolitej a jego wąsy kryły pewną tajemnicę...

Historii Marszałka Józefa Piłsudskiego, jest nam bardzo dobrze znana. Dzieci usłyszą o niej za jakiś czas w szkole, dlatego już dziś warto sięgnąć bo książkę POLSCY SUPERBOHATEROWIE - MARSZAŁEK JÓZEF PIŁSUDSKI i przybliżyć dzieciom historię tego wspaniałego człowieka. 
Książka to nie zwykła biografia, a fajnie napisane opowiadanie, w prostym, współczesnym języku.Bohaterami książki są Adaś i Paulinka, którzy spędzają wakacje u dziadków. Dziadek oraz babcia wprowadza Adasia w świat tajemniczego wąsacza, o którym opowiada wnukowi podczas codziennych zajęć i trudności. Adaś zafascynowany opowieścią dziadka, wciąga w świat Wąsacza swoją kuzynkę Paulinę. Oboje nie mogą doczekać się opowieści dziadka i babci, którzy w barwny, zabawny a czasem poważny sposób opowiadają o wielkim człowieku, który aby spełnić swoje marzenia, musiał wiele przejść i wiele poświęcić. W czasach kiedy Polska była pod zaborami, było to wręcz niemożliwe, a jednak jemu się udało...

Książka wydane w twardej oprawie, liczy 104 strony.
Przeznaczona raczej dla dzieci w wieku szkolnym, aczkolwiek młodsze również chętnie będą słuchać opowieści o Wąsaczu. Moja córka ma 5 lat, choć nie do końca wszystko jest jej zrozumiała, to bardzo chętnie słuchała opowieści. 

Na końcu książki znajdziemy daty wraz z najważniejszymi informacjami i wydarzeniami z życia Marszałka Józefa Piłsudskiego.Cena 24,99 aktualnie na stronie wydawnictwa 19,99 ,- 


Myślę, że warto mieć w swojej domowej biblioteczce takie książki. Dzieci chętnie będą po nie sięgać i wiele się nauczą. Nie ukrywajmy, że zwykłe biografie zwyczajnie dzieci nudzą... :)


Komentarze

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz. To motywuje mnie do dalszej pracy.

instagram