Renata Piątkowska - Twardy orzech do zgryzienia | Wydawnictwo BIS

Witajcie Kochani!
Jak już Wam wiadomo, uwielbiamy czytać książeczki. Mamy ich już bardzo dużo, a co chwila przybywają nowe.
W dzisiejszym poście, przedstawię Wam bardzo fajną książkę Renaty Piątkowskiej - TWARDY ORZECH DO ZGRYZIENIA od wydawnictwa BIS.


O książce:
Każdy czasem ma twardy orzech do zgryzienia - trudny problem. z którym trzeba się zmierzyć. Bohaterowie tej książki również. Amelka pomaszerowała przed siebie i się zgubiła. Kuba bał się szczepienia. Franek postanowił udowodnić siostrze, że jest czarodziejem. Oliwka musiała nauczyć się opieki nad wymarzonym żółwiem, a Adaś znaleźć sposób, by pomóc sąsiadce. Jak sobie poradzili? O tym dowiecie się, czytając dowcipne i pouczające opowiadania.
Moja Opinia:
Książka wydana w twardej oprawie, z bardzo fajną i ciekawą okładką. Liczy aż 72 strony, a wewnątrz kryje 10 zabawnych opowiadań. Piękne i ciekawe ilustracje idealnie uzupełniają się z tekstem. 


W życiu każdego dziecka przychodzi taki moment, kiedy pojawia się jakiś problem, z którym ciężko mu się uporać. Taki twardy orzech do zgryzienia mieli również bohaterowie książki.
Chwilami jest zabawnie, a innym razem przeżywają chwile grozy. 
Chwile grozy przeżyła mała Amelka, która zgubiła się w mieście. To opowiadanie z pewnością nauczy dzieci, aby nigdy, przenigdy nie wybierać się na samotną wycieczką.


Opowiadanie o szczepieniu, którego okropnie boi się każde dziecko, zupełnie tak jak Kubuś. przyjaciele Kubusia naopowiadali mu przeróżnych historii na temat szczepienia. Jak się okazało szczepienie nie jest wcale takie straszne jak je wszyscy malują, a może być całkiem przyjemne, zwłaszcza gdy na sam koniec dostaje się nagrodę.


Jak sobie poradzić gdy nagle zgaśnie światło? Brak telewizora i komputera to dla większości dzieci tragedia. Tak też było w przypadku bohaterów opowiadania BAJKA. Mama zaproponowała dzieciom, aby sami wymyślili bajkę na dobranoc. Tym oto sposobem powstała długa, ciekawa bajka. Wyobraźnia działała cuda. 

Książka idealna dla dzieci, które wchodzą w trudny wiek 'twardego orzecha do zgryzienia'. Uczy, bawi, podsuwa ciekawe rozwiązania, pokazuje jak radzić sobie z małymi 'wielkimi' problemami.
Pisana jest łatwym językiem, który dziecko z łatwością zrozumie.


My polecamy książkę jak najbardziej. 
Idealny dodatek do gwiazdkowego prezentu :)

Cena 27,90,- aktualnie na stronie wydawnictwa do nabycia w promocyjnej cenie 23,-Komentarze

instagram