Nauka języka Angielskiego online | Podjęłam wyzwanie z ESKK

Kilka tygodni temu pisałam Wam o zaletach jakie daje nauka języka obcego online. Wspomniałam Wam również, że pomimo tego iż kilka lat temu uczęszczałam na kurs języka angielskiego na poziomie A1 i A2, mam zamiar rozpocząć kurs nauki języka angielskiego online, aby przypomnieć sobie wszystko od podstaw, by móc pomagać w nauce starszej córce, która chodzi do klasy z dwoma językami obcymi. No i jak mówiłam, tak też zrobiłam. Rozpoczęłam naukę języka angielskiego na platformie ESKK na poziomie podstawowym. Przyznam szczerze, że podeszłam do kursu z małą rezerwą, bo choć zalet takiego kursu jest wiele to czy będzie on faktycznie efektowny, jasny i zrozumiały? Odpowiedź na to pytanie poznacie już za chwilę. 

Przypomnę Wam o zaletach jakie daje nauka języka obcego online. 

Są to między innymi dostępność, wygoda i elastyczny czas nauki. Możemy uczyć się gdzie chcemy i kiedy chcemy. Rano popijając kawę, wieczorem wylegując się w łóżku i podjadając czekoladki :) Różnorodność kursów, możliwość nauki języków, które nie są dostępne stacjonarnie w ciszy i spokoju w domowych pieleszach.. To tylko kilka zalet a o wszystkich innych możecie przeczytać w poście poświęconym zaletom nauki kursu języka obcego online - TU.


Kurs języka Angielskiego online na poziomie podstawowym.

Jak już wspomniałam wcześniej zdecydowałam się na kurs "Angielski dla początkujących", aby przypomnieć sobie wszystkie podstawy, które zdobyłam uczęszczając na kurs angielskiego stacjonarnie. Jak się później okazało, w kursie online poznałam tych podstaw o wiele więcej niż znałam. Podstawowe zwroty przydatne w codziennym życiu, słówka, o których wcześniej nie miałam nawet pojęcia.

Angielski dla początkujących to aż 40 lekcji, które są jasne i przejrzyste dla osoby uczącej się. Każda lekcja zaczyna się od wstępu, z którego dowiemy się czego będziemy się uczyć. 

Lekcje są świetnie przygotowane. Mamy teksty, dialogi, które możemy odsłuchać, zadania do rozwiązywania - dopasowanie gotowych słówek czy zwrotów oraz zadania, w których to my sami musimy wpisywać dane słowa czy zdania. Dzięki temu ćwiczymy nie tylko czytanie, ale również gramatykę.

Dzięki kliknięciu w ikonkę głośniczka mogę odsłuchać dane słowo czy zdanie tyle razy ile jest mi to potrzebne. Mam możliwość osłuchania się z językiem, ćwiczenie poprawnej wymowy a także efektywniejsze zapamiętanie danego wyrażenie czy słowa. 

Klikając w ikonę kartki mam możliwość przetłumaczenia wszystkiego na język polski. Ta opcja jest bardzo pomocna, kiedy nie znam danego słowa czy wyrażenia. 

Każde wykonane przez Nas zadanie możemy sprawdzić klikając 'sprawdź'. Jeżeli coś poszło nie tak, mamy możliwość powtarzania lekcji do skutku. W przypadku kiedy nie jesteśmy pewni co zrobiliśmy źle, wystarczy kliknąć ikonkę kluczyka a wtedy całe zadanie zostanie automatycznie uzupełnione poprawnie. 

Kiedy w lekcji pojawia się coś nowego, zawsze jest to dokładnie i zrozumiale opisane tak jak np. w przypadku apostrofa ' i końcówki s.

Po zakończeniu 2 lekcji mam możliwość zrobienia quizu powtórkowego. Składa się on z różnych ćwiczeń, dzięki czemu nie tylko mamy możliwość podsumowania zdobytych umiejętności, ale także utrwalenia i skupienia się na tym, co jeszcze musimy sobie przypomnieć i poćwiczyć. Dostępne są również zadania domowe, które wysyłamy nauczycielowi do sprawdzenia, dzięki czemu nie jesteśmy skazani tylko na samych siebie podczas nauki. 

Do kursu online otrzymałam również materiały dodatkowe w formie audiobooków, których mogę słuchać np. podczas spacerów, grę w memo plus, czyli gra w słówka, podręcznik w formie PDF, który możemy przeglądać na laptopie, tablecie, telefonie, albo sobie wydrukować. Mogę również porozmawiać z innymi kursantami na czacie dla studentów oraz rozpocząć konwersację z lektorem. Taka konwersacja odbywa się przez Skype lub telefon w ustalonym wcześniej terminie.

Na koniec wybranego kursu można zdać egzamin i otrzymać Międzynarodowy Certyfikat TELC. Ja na egzamin się nie zdecydowałam, ponieważ już mam taki za sobą i posiadam certyfikaty, ale przy kolejnym kursie, który mam zamiar rozpocząć z pewnością podejdę do egzaminu. 

Podsumowując co daje mi kurs nauki języka online?

 • Uczę się kiedy chcę i kiedy mam na to czas, bez względu na porę dnia i nocy 
 • Mogę skorzystać z pomocy nauczyciela, zawsze kiedy zajdzie taka potrzeba 
 • Powiększam zasób słów oraz zwrotów, które są potrzebne w codziennym życiu 
 • Oswajam się z językiem i ćwiczę poprawną wymowę 
 • Ćwiczę pisownie w języku angielskim 
 • Ćwiczę poprawną gramatykę, z którą dotychczas miałam dość duży problem. Dzięki kursowi idzie mi coraz lepiej. 


Jak Widzicie nauka języka obcego z platformą ESKK to sama łatwizna i przyjemność. Warto się na niego zdecydować i uczyć się języków, które w dzisiejszych czasach są nam niezbędne do komunikacji. Już dziś możecie zobaczyć i wypróbować za darmo taki kurs - Kliknij TU.

Komentarze

 1. Ciekawa opcja :) Szczególnie dla mnie, bo pracuję na zmiany i cieżko by mi było chodzić do jakiejś szkoły :) Muszę to przemyśleć, bo juz za bardzo nie pamiętaj języka, tak to jest jak się go nie używa :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Racja, ja też już dużo zapomniała a dzięki teu kursowi wszystko sobie fajnie można przypomnieć.

   Usuń
 2. Wspaniała opcja, języki zawsze warto znać. Prędzej czy później ta umiejętność się przydaje. Sama muszę doszlifować mój angielski, od nieużywania zanika :)
  Pozdrawiam ciepło ♡

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie, dlatego ja się zdecydowałam, aby sobie wszystko przypomnieć

   Usuń
 3. Bardzo fajne rozwiązanie :) Języki obce się przydają :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajna sprawa, ostatnio myślałam nad takim kursem online :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja już od dawna przymierzam się do takiego kursu, bardzo ciekawa opcja muszę przyjrzeć się temu bliżej. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja też uczę się z ESKK od podstaw i jestem bardzo zadowolona :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Kiedyś z ESKK uczyłam się podstaw hiszpańskiego, jeszcze w czasach gdy przesyłali oni kasety i zeszyty z ćwiczeniami ;-) Jednak dostęp do kursu online zdecydowanie jest bardziej wygodny!

  OdpowiedzUsuń
 8. Taka platforma to świetna sprawa :D
  Pozdrawiam! wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Dla mnie kursy online są świetne bo nawet jak jedziemy autobusem czy pociągiem to możemy się pouczyc :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Kursy online to naprawdę fajna rzecz - zwłaszcza, że jak piszesz, to ja decyduję kiedy mam czas na naukę.
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Fajnie że teraz są platformy, język angielski jest ważny.

  OdpowiedzUsuń
 12. fajne są takie kursy online, trzeba jednak wykazać się samodyscypliną i być konsekwentną w uczeniu się

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to też racja, ale te 15-20 min. dziennie zawsze da pouczyć :)

   Usuń
 13. świetna opcja, takie kursy online są idealne dla zabieganych osób

  OdpowiedzUsuń
 14. przydałby mi się taki kurs aby odświeżyć sobie to czego nauczyłam się w liceum i na studniach a to było dawno temu

  OdpowiedzUsuń
 15. Zawsze miałam problem z językami obcymi i angielski mi nie wchodził, może taki kurs by mi się przydał

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. myślę, że tak. Jest naprawdę świetny i zrozumiały.

   Usuń
 16. Na naukę języka nigdy nie jest za późno. Ja obecnie uczę się angielskiego z córką, bo razem przygotowujemy się do sprawdzianów :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja też, ale jednak z kursem jest lepiej i więcej się nauczę. Dzięki temu lepiej pomagam córce w nauce.

   Usuń
 17. Skorzystałabym z takiego kursu np jeśli chodzi o język włoski :) zaraz tam zerknę.

  OdpowiedzUsuń
 18. Fajna opcja nauki języka obcego, ja bym się takim sposobem chętnie nauczyła hiszpańskiego

  OdpowiedzUsuń
 19. Nauka online, to świetna sprawa :) Ja właśnie się przymierzam do powrotu do nauki hiszpańskiego i też będę to robić online - wygodnie i w swoim tempie ;)

  OdpowiedzUsuń
 20. W dzisiejszych czasach nauka języków jest bardzo ważna, warto wypróbować i taką formę nauki. : )

  OdpowiedzUsuń
 21. Mam talent do języków. Angielskiego nauczyłam się w większości sama. Teraz z chęcią konturowałabym naukę na poziomie dla zaawansowanych :)

  OdpowiedzUsuń
 22. chyba powinnam spróbować odświeżyć swój angielski...

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz. To motywuje mnie do dalszej pracy.

instagram