Królewski Wyścig - Wyścigowa gra planszowa dla całej rodziny | Wydawnictwo MUDUKO

rodzinna gra planszowa

Wiem, wiem, powtarzam się, ale gry planszowe są u nas jedną z najbardziej lubianych form spędzania wspólnie czasu, zwłaszcza w od jesieni aż do wiosny, kiedy długie wieczory wszystkim dają się we znaki. Nasza kolekcja gier planszowych jest niemal tak wielka jak kolekcja książek, a i tak co chwilę w naszym domu pojawia się jakaś nowość. Ale co zrobić, jak planszówki są takie świetne! Jedną z naszych ostatnich nowości jest wyścigowa gra planszowa Królewski Wyścig od wydawnictwa MUDUKO, w iście rycerskim klimacie.

Królewski Wyścig - wyścigowa gra planszowa od wydawnictwa Muduko.


najlepsza gra dla dzieci

Raz na 100 lat organizowany jest wyścig, którego zwycięzca będzie mógł wybrać nowego króla. Stań do wyzwania, przejmij dowodzenie nad jednym z klanów i poprowadź swoich biegaczy do zwycięstwa. Liczy się nie tylko szybkość, ale przede wszystkim spryt!Zawartość opakowania:

5 plansz,
16 pionków biegaczy,
12 żetonów zwycięstwa,
5 żetonów punktacji,
4 kości do gry,
instrukcja.

Poznajcie Królewski Wyścig - wyścigową grę planszową, w której wygrywa nie tylko ten, kto dotrze na metę pierwszy – lecz ten, kto przybiegnie do celu z jak największą grupą biegaczy. Rozgrywka jest prosta, ale nie banalna. Gracze muszą umiejętnie wykorzystywać symbole, które znajdują się na kościach.
Za tytuł odpowiedzialne jest studio Ankama - francuskie wydawnictwo, tworzące gry planszowe oraz wideo, między innymi znaną i lubiane grę Sąsiedzi.

Królewski Wyścig to tytuł, który pokochają wszyscy, a przede wszystkim rodziny z dziećmi. To gra idealna, by rozpocząć swoją przygodę z planszówkami. Z całą pewnością jednak zaprawieni w bojach miłośnicy gier planszowych będą czerpać przyjemność z tej szybkiej i prostej gry, pełnej interakcji między graczami!


Przygotowanie gry:


Nim przystąpimy do rozgrywki, musimy przygotować pionki. Do drewnianych pionków należy przykleić dołączone naklejki wg. instrukcji. Po jednej stronie naklejcie postać „obudzoną” a po drugiej „uśpioną”. Kiedy pionki będą gotowe trzeba ułożyć dowolnie pięć plansz, tworząc tor wyścigu. Plansze startu i mety muszą się znaleźć na przeciwległych końcach toru. Na torze muszą być trzy jeziora. Połóżcie po cztery postacie z różnych klanów na każdym z czterech pól na planszy startu. Niezależnie od liczby graczy, ustawia się zawsze tyle samo pionków. Rozdajcie żetony zwycięstwa po równo między graczy. Rozpoczynając od pola najbliżej startu, rozłóżcie żetony punktów wzdłuż toru, zaczynając od tego z najmniejszą liczbą, a kończąc na tym z największą. Biegacze, którzy nie dotrą do mety, zdobędą odpowiednią liczbę punktów dla swoich graczy. Każdy gracz wybiera klan, który będzie go reprezentował. Rozpoczyna najmłodszy gracz.


Rozgrywka:
Gracze rozgrywają swoje tury w kolejności przeciwnej do ruchu wskazówek zegara przez całą grę. W swojej turze aktywny gracz rzuca wszystkimi czterema kostkami. Może przerzucić tyle kostek, ile chce (raz na turę). Po przerzuceniu kostek gracz wykonuje akcje z kostek, w dowolnej kolejności, zgodnie z poniższymi podstawowymi zasadami:


W swojej turze gracz nie może wykonać tej samej akcji więcej niż dwa razy. Może się zatem okazać, że nie wykorzysta wszystkich wyrzuconych w jednej turze kostek. Gracz może przesunąć każdego biegacza, nawet tego, który do niego nie należy, ale ruch musi zawsze odbywać się w kierunku mety. Na każdym polu toru wyścigu może się znajdować maksymalnie czterech biegaczy. Jeśli pole, na którym ma się znaleźć biegacz, jest zapełnione, należy umieścić jego pionek na kolejnym polu. Jeśli kilka pól pod rząd jest zapełnionych, biegacz przesuwa się, aż trafi na wolne pole
Królewski wyścig to świetna emocjonująca gra dla dzieci i dorosłych. Z pozoru skomplikowane zasady gry [dla mnie zawsze po pierwszym przeczytaniu instrukcji wszystko jest skomplikowane :P] tak naprawdę są bardzo proste i łatwe do zrozumienia jak i zapamiętania, jednak warto mieć zawsze pod ręką instrukcję, gdyby jednak zdarzyło nam się czegoś zapomnieć :P Cała akacja gry tak naprawdę toczy się wokół wyrzuconych kości, na których umieszczone zostały symbole akcji, jakie możemy w danym momencie wykonać, tym samym skłaniając graczy do wybrania najkorzystniejszej dla siebie decyzji. 

Wyścigowa gra planszowa

Co jest najciekawsze w tej grze, to zwycięzcom nie jest ten, który jako pierwszy przybiegnie do mety, lecz ten, kto dotrze do niej z największą ilością graczy, także nie ma tutaj ciśnienia na jak najszybsze przedostanie się do mety jak w przypadku wielu planszówek. Tutaj trzeba wykazać się dobrą organizacją, przemyślanymi ruchami i dobrymi decyzjami, aby dotrzeć do mety z największą ilością biegaczy. Ta opcja bardzo mi się podoba, bo jest to zupełnie coś innego niż standardowe planszówki, które znamy. Przy okazji uczy dzieci dobrego wyboru i podejmowania przemyślanych decyzji, co w przyszłości bardzo im się przyda. Sama rozgrywka jest prosta, ale nie banalna, a nawet bardzo zaskakująca, bo nigdy nie wiadomo jak się wszystko ułoży i co szykują dla nas kości.Komentarze

 1. Fajnie, że gra ta też uczy podejmować przemyślane decyzje;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Idealne na zdjęcie czymś najmłodszych :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wygląda całkiem interesująco! Coś czuję, że mój syn by grał i grał ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. W mojej rodzinie planszówki łączą pokolenia. Uwielbiamy w niedzielę, lub święta zagrać sobie partyjkę. Zawsze jest przy tym wiele śmiechu i zabawy. Prezentowanej przez Ciebie gry nie mamy, ale może przyniesie ja zajączek😀. Pozdrawiam cieplutko ☀️

  OdpowiedzUsuń
 5. Planszówki są super nie tylko dla dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 6. tez mam problem ze zrozumieniem zasad po pierwszym przeczytaniu :D i tez uwielbiamy planszowki ;) tylko z ta roznica, ze nie mamy dzieci, ale za to czujemy sie jak one i tez nam to pasuje ;p pozxrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 7. Brzmi bardzo ciekawie :) U mnie w domu też lubimy grać w planszówki :)

  OdpowiedzUsuń
 8. ale pięknie zrobiona jest ta gra, zapewni wiele godzin fajnej zabawy :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo ciekawa gra. Fajne rozwiązanie z pionkami. No i to rozstrzygnięcie zwycięzcy nietypowe :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Nietuzinkowa ta gra ;) chyba bratankowi kupię :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ale super rewelacyjna gra. Sama z chęcią chciałabym zagrać że swoją rodziną.

  OdpowiedzUsuń
 12. rzeczywiście bardzo ciekawa jest ta gra!

  OdpowiedzUsuń
 13. U mnie w domu jeszcze trochę poczekamy aż synek podrośnie i będziemy grać w takie gry

  OdpowiedzUsuń
 14. Zapowiada się na naprawdę świetną rozrywkę :) Lubię planszówki, zwłaszcza takie, które zmuszają do myślenia, więc z chęcią bym w nią zagrała ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. Ale świetne gry! Napewno wciągną niejednego malucha :)

  OdpowiedzUsuń
 16. W naszym domu planszowki to podstawa. Po calym tygodniu w pracy, w weekendy uwielbiamy cała rodzinka grać w gry. Ta musi dołączyć do naszej kolekcji.

  OdpowiedzUsuń
 17. Planszowki to najlepsze co może być.

  OdpowiedzUsuń
 18. Sama bym sobie w taką pograła :D Szczególnie, że wszystkie moje są już powygrywane na wszystkie strony i muszę znaleźć coś nowego ;)

  OdpowiedzUsuń
 19. Planszówki to najlepsza zabawa. Nigdy nie ma nudy :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz. To motywuje mnie do dalszej pracy.

instagram