Znajdź pluszaka dedukująca gra planszowa dla najmłodszych.

gra planszowa dla dzieci 3+

Dzień Dziecka już za chwilę, więc mam dla Was świetną propozycję prezentu dla młodszych dzieci a jest nią fantastyczna dedukcyjna gra, ZNAJDŹ PLUSZAKA wydawnictwa Muduko.

Znajdź Pluszaka dedukcyjna gra planszowa dla najmłodszych.


Lew, królik, a może żabka – kto ukrył się w pokoju? „Znajdź pluszaka” to gra dedukcyjna, w której dzieci nie rywalizują ze sobą, tylko bawią się razem i wspólnie zbierają wskazówki pozwalające rozwiązać zagadkę. To wyjątkowa propozycja dla najmłodszych graczy już od 3 roku życia.

W dziecięcym pokoiku ukrył się pluszak – nie wiemy, jaki i nie wiemy gdzie. Każdy mały detektyw wybiera, co będzie celem jego poszukiwań i przykłada wybrany kafelek do kafelka rozwiązania. Jeżeli rysunki na odwrotach kafelków nie łączą się ze sobą, to trzeba szukać dalej. Jeżeli rysunki się łączą – znamy odpowiedź na pytanie! Mali detektywi muszą się śpieszyć, żeby znaleźć pluszaka przed nadejściem nocy. Gra ma bardzo pozytywny wpływ na rozwój dziecka. Uczy współpracy, dedukcji i planowania oraz rozwija zdolności manualne. Produkt polecany przez psychologów.


Zawartość opakowania:

25 kafelków wskazówek
1 kafelek nocy
5 żetonów pluszaków
5 żetonów mebli
1 żeton wskazówki
Instrukcja

Przygotowanie do gry Znajdź Pluszaka.


Potasujcie wszystkie kafelki wskazówek i wylosujcie jeden bez podglądania. Połóżcie go pomiędzy Wami obrazkiem do dołu (stroną nocy do góry). Pozostałe kafelki ułóżcie w stos obok. Wylosowany kafelek wskazuje kto i gdzie się ukrył. Umieśćcie kafelek poszukiwań na kafelku rozwiązania. Dzięki temu nie podejrzycie przypadkiem rozwiązania zagadki.
Ze stosu odkryjcie 7 kafelków rozwiązania i ułóżcie je obok siebie w rzędzie. Jeżeli jakiś element powtórzy się na 4 lub więcej kafelkach, zostawcie 3 z nich, a resztę odłóżcie na bok. Na miejsce usuniętego kafelka odkryjcie kolejny.

Zasady gry Znajdź Pluszaka.


Gracze mają 7 tur, by rozwiązać zagadkę ukrytej przytulanki. Grę rozpoczyna najmłodsze dziecko. W swojej turze każdy gracz wykonuje 5 działań.

Wybór kafelka wskazówek, czyli gracz wybiera jedną z siedmiu odkrytych kafelków.
Wybór pytania - gracz decyduje czy chce zapytać o kryjówkę, czy o rodzaj pluszaka.
Sprawdzanie - Gracz odwraca wybrany kafelek wskazówki i dokłada ją do kafelka poszukiwań. Jeżeli sprawdza pluszaka - kafelek wskazówki dokłada do gwiazdki, jeżeli kryjówkę - kafelek dokłada do księżyca.
Odpowiedź - jeżeli połówki gwiazdki pasują do siebie, oznacza to, że gracz odnalazł pluszaka, jeżeli połówki księżyca pasują do siebie, oznacza to, że gracz odnalazł kryjówkę. W takim przypadku gracz bierze odnaleziony żeton pluszaka/kryjówki, a resztę żetonów pluszaka/kryjówki odwraca na drugą stronę. Jeżeli połówki nie pasują do siebie, oznacza to, że nie tego pluszaka ani tej kryjówki szukamy. W takim przypadku gracz odwraca odpowiedni żeton pluszaka/kryjówki na drugą stronę. Kafelek wskazówki odkłada do pudełka.
Rozwiązanie (opcjonalne) - Gracz może zaproponować rozwiązanie zagadki, podając, jaki pluszak i gdzie się ukrył. Jeżeli wszyscy gracze uznają, że propozycja jest dobra, należy odkryć kafelek rozwiązania. Jeżeli znajduje się na nim wskazany przez gracza pluszak i kryjówka wygrywa. Ale uwaga, bo jeżeli okaże się, że rozwiązanie jest błędne, oznacza to przegraną.

gry planszowe dla najmłodszych dzieci

Gra Znajdź Pluszaka, dedykowana jest dzieciom w wieku 3+, czyli dla dzieci, które jeszcze nie poradzą sobie w granie w poważniejsze planszówki. To takie wprowadzenie do świata dużych dzieci.

jakie gry dla dzieci w wieku 3 latka

Gra jest bardzo łatwa i prosta a jej zasady łatwo przyswajalne. W tej grze dzieci zamieniają się w detektywów i próbują rozwiązać zagadkę, gdzie ukrył się tytułowy pluszak. Podczas rozgrywki nie ma rywalizacji i presji na wygraną, wszyscy pracują zespołowo. Ta gra uczy najmłodsze dzieci pracy zespołowej, analizy, dedukcji oraz wspiera motorykę małą, a także zapewnia mnóstwo frajdy.


Warto również wspomnieć, że gra posiada certyfikat Eco Friendly Game i została wykonana w technologii Biocidal Coating - pokryta lakierem o właściwościach bakteriobójczych i wirusobójczych.
Komentarze

 1. Super gra :)
  „Zapraszam także do siebie na nowy post - KLIK

  OdpowiedzUsuń
 2. Podoba mi sie ta gra, z pewnością moje dzieci by w nią chętnie grały.

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna zabawa z tą grą się zapowiada.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajnie prezentuje się ta gra :D
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajnie, że ktoś pomyślał o najmłodszych i stworzył grę na miarę ich możliwości.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Racja. Wcześniej jakoś nie spotkałam się z tak łatwymi grami dla dzieci w wieku 3+

   Usuń
 6. Bardzi fajna propozycja na prezent dla dziecka

  OdpowiedzUsuń
 7. W sam raz na prezent na Dzień Dziecka. ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Rewelacyjna gra. Mysle że sama usiadlabym z dzieckiem zagrała. Fajna

  OdpowiedzUsuń
 9. Myślę, że moje dzieci świetnie by się bawiły!

  OdpowiedzUsuń
 10. o jaka ona jest fajna, w sam raz dla dzieciaczków.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ale ona fajnie wygląda <3 Szkoda, że nie mam młodszych dzieci w rodzinie :P

  OdpowiedzUsuń
 12. Dla małych dzieci w sam raz. Będą zachwycone :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz. To motywuje mnie do dalszej pracy.

instagram