Nowość! Detektywistyczna seria książek dla dzieci do nauki języka angielskiego o przygodach Sherlocka Juniora. | Wydawnictwo Media Rodzina

łatwa nauka języków obcych

Obecnie nauka języka angielskiego w szkołach jest priorytetem i nic dziwnego, bo język angielski jest chyba najbardziej uniwersalnym językiem, którym możemy porozumieć się ze wszystkimi praktycznie na całym świecie. Pomimo tego, iż dzieci uczą się języka w szkole, warto dodatkowo utrwalać go w domu, aby w przyszłości nie miały z nim problemu. 

Wiadomo, że dzieciaki nie chętnie przesiadują nad książkami, zwłaszcza gdy jest to przymusowe. Znacznie lepiej sprawdza się forma nauki poprzez zabawę bądź wpleciona w ulubione zajęcie dziecka. Moja starsza córka uwielbia czytać książki i gdyby tylko mogła, siedziałaby z nosem w książkach przez cały dzień, dlatego, gdy tylko zobaczyłam nową detektywistyczną serię książek dla dzieci do nauki języka angielskiego o przygodach Sherlocka Juniora, wiedziałam, że są to książki idealne dla niej.


Sherlock Junior nowa detektywistyczna seria książek dla dzieci do nauki języka angielskiego.

jak nauczyć się angielskiego

Seria Sherlock Junior to zabawna i dowcipnie zilustrowana pierwsza taka seria detektywistyczna dla czytelników od ósmego roku życia, w której oprócz zagadki kryminalnej odkryją, że nauka angielskich słówek i zwrotów jest prosta jak wieża Big Bena. Każdy tom serii zawiera mapkę Londynu, słowniczek wszystkich słówek oraz link do ich odsłuchania. 

W detektywistycznej serii książek do nauki języka angielskiego na ten moment ukazały się dwa tytuły: Sherlock Junior i Niedźwiedź z Londynu oraz Sherlock Junior i Bezgłowy Goniec.

Sherlock Junior i Niedźwiedź z Londynu.

jak szybko nauczyć się angielskiego

Tym razem młodych detektywów o pomoc prosi starsza pani, której zaginął pierścionek. Czy to możliwe, że w Londyńskim parku grasuje czarny niedźwiedź, który w dodatku kradnie biżuterię? Sherlock Junior i Walter zwany Watsonem ruszają tropem dzikiego zwierzęcia i dokonują zaskakującego odkrycia!

Sherlock Junior i Bezgłowy Goniec.

nauka angielskiego dla dzieci

Sherlock Junior oraz jego przyjaciel Walter, zwany Watsonem znajdą się w gronie podejrzanych. Podczas wizyty w Muzeum Brytyjskim Chłopcy odkrywają, że bezcenna figura szachowa goniec ma utrąconą głowę! Młody detektyw informuje o tym fakcie strażników muzeum. Niespodziewanie podczas całego zamieszania figura znika! Czy umiejętność dedukcji młodego detektywa i jego przyjaciela pomoże rozwiązać zagadkę tajemniczego zniknięcia figury? No i najważniejsze pytanie: Will you help them?
Seria książek Sherlock Junior to świetnie wydane książki pełne świetnych ilustracji, z którymi dziecko może się zrelaksować i odpocząć podczas czytania, wciągnąć w niesamowity świat Sherlocka Juniora i rozwiązać kryminalne zagadki, ale także przy okazji uczyć się języka angielskiego. Pomysł na książki, jak i fabułę według mnie jest genialny! Historia wciąga młodego czytelnika od pierwszej strony a wplecione słówka oraz zdania w języku angielskim w narrację to iście genialny pomysł! Dziecko czyta niby tradycyjną książkę, w której często przewijają się angielskie słówka czy zwroty, dzięki czemu poznaje nowe słownictwo w obcym języku, utrwala już znane, a to wszystko bez przymusowej nauki. Tylko relaks.

To taka przyjemna forma nauki, która zarówno ja, jak i moja starsza córka bardzo lubimy. Nie ma tu niechęci i przymusu do nauki a jednie forma relaksu. Nauka języka jest przy okazji miłym dodatkiem.

Komentarze

 1. Super są takie ksiazki. Myślę że każde dziecko powinno się uczyć języka angielskiego

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda. Ten język jest niezwykle przydatny.

   Usuń
 2. Świetne książeczki. Uwielbiam naukę przez zabawę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Rewelacja! Coś dla mojej starszej córy. Muszę jej kupić :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mojemu synkowi napewno by się spodobały! Muszę zamówić :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawa jestem czy spodobałaby się ta seria naszym chłopcom

  OdpowiedzUsuń
 6. fantastyczna książka, szkoda, ze za moich czasów takich nie było, nauka angielskiego łatwiej by wchodziła i została na dłużej

  OdpowiedzUsuń
 7. te ksiązki wyglądają świetnie idealne dla dzieciaków któe szukają wrażeń

  OdpowiedzUsuń
 8. jak świetna seria! konicznie muszę kupić mojej córce bo uwielbia takie językowe książeczki

  OdpowiedzUsuń
 9. Wygląda bardzo fajnie :D Ja angielski szlifowałam na angielskiej wersji Kubusia Puchatka <3

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz. To motywuje mnie do dalszej pracy.

instagram