KRAINA LODU - Przygoda Olafa - Koloruję i rozwiązuję | KRAINA LODU - Wycinanki -Tworzymy obrazki 3D | Wydawnictwo AMEET

Cześć.
Dziś kolejna fantastyczna propozycja książkowa dla wszystkich fanów Elsy, Anny i Olafa od wydawnictwa AMEET.Pierwszą z nich jest Kraina Lodu - Przygoda Olafa - Koloruję i rozwiązuję.


Książeczka licząca 16 stron wypełniona jest po brzegi kolorowankami, do których przypisane są różne zadania takie jak odnajdowanie różnic, szukanie danych przedmiotów, rozszyfrowywanie kodów, obrazkowe sudoku, liczenie i wiele innych.Na końcu książeczki znajdziemy wszystkie odpowiedzi do zadań, dzięki czemu będziemy mieć pewność czy zadania zostały dobrze rozwiązane.


Zadania nie należą do najtrudniejszych więc przedszkolaki poradzą sobie z nimi bez problemu, młodsze dzieci z pomocą rodziców również.


Kolejna świetna propozycja dla dzieci i rodziców to  Kraina Lodu - Wycinanki - Tworzymy obrazki 3DWycinanki to książka zawierająca 4 kilkuwarstwowe obrazki, przygotowane z myślą o wspólnej zabawie dla dzieci i dorosłych. Stopniowany poziom trudności kolejnych scenek sprawia, że na początku jest całkiem łatwo - a później razem stawiamy czoło większym wyzwaniom. Zabawę zaczynamy od kolorowania i ozdabiania poszczególnych obrazków. Następnie wystarczy odciąć fragment stron według instrukcji, żeby ujrzeć jedyne w swoim rodzaju scenki 3D


Ta książka to świetna forma kreatywnej zabawy z dziećmi na wiosenne, czasem chłodne deszczowe dni. Kolorowanie + wycinanie to istny raj dla dzieci. Dzięki takiej formie zabawy dzieci uczą się pracy manualnej tworząc jedyne w swoim rodzaju fantastyczne obrazki i to w 3D.
My podczas tworzenia obrazków miałyśmy naprawdę sporo frajdy. Dziewczyny podzieliły się zadaniami - Amelka kolorowała, Lenka z moją drobną pomocą wycinała a później sklejała poszczególne warstwy obrazków. Obrazki wyszły naprawdę piękne. Niestety nie zdążyłam zrobić im zdjęć, bo młoda szybko nam je rozbroiła :P


Lubicie kreatywne zabawy z dziećmi?
Kupujecie takie książeczki?Komentarze

 1. Często kupuję podobne książeczki dla bratanka. Uwielbiam robić takie rzeczy. Pomimo, że jestem już trochę stara na to, to i tak sprawia mi to wiele radości! :)
  https://fasionsstyle.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeszcze nie kupuje, jeszcze mam na to czas, ale już powoli się rozglądam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiamy z wnusią wycinać, chętnie kupię tą książkę dla niej :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz. To motywuje mnie do dalszej pracy.

instagram