„Kurza stopa”, „Psia kość” oraz „Motyla noga” | Gry planszowe MDR GRY

Bardzo lubimy grać z dziećmi w gry planszowe. Zimowe wieczory sprzyjają wspólnym zabawą i graniu w gry, dlatego chętnie sięgamy po gry planszowe ze sklepu Hoplik.pl, zwłaszcza te, które rozwijają nasze dzieci.
Edukacyjna seria gier dla dzieci: „Kurza stopa”, „Psia kość” oraz „Motyla noga” należą właśnie do takich gier. Rozwijają percepcję i koordynację wzrokowo – ruchową dzięki czemu podwyższa to sprawność manualną dzieci.Uczą koncentracji, rozwijają wyobraźnię, ćwiczą refleks i spostrzegawczość.


Wspólna zabawa wzmacnia więź z rodzicami oraz innymi dziećmi. Gry uczą przestrzegania reguł, integracji i rywalizacji - dziecko nabiera umiejętność radzenia sobie z przegraną jak i ze zwycięstwem. Podczas rozgrywki dzieci poznają zasady fair play oraz nabierają świadomość, że przegrana nie jest porażką.
Gry kształtują myślenie kreatywne i wyobraźnię przestrzenną.

Dziecko poznaje swoje możliwości i uczy się je oceniać - kształtuje się umiejętność porównywania i obserwacji. Gry wpływają na funkcję integracyjną, ważny czynnik integrujący u dzieci proces poznawania, oceniania i przeżywania. Gry uczą dziecko samodzielności, podejmowania działań i zainteresowania. Podczas rozgrywki dzieci uwalniają swoje emocje


Każda z gier znajduje się w niedużym kwadratowym, kartonowym pudełku. W środku znajdziemy karty do gry oraz instrukcję. Gra ilustrowana jest rysunkami Andrzeja Mleczki Rysunki proste, zabawne i bardzo przyjemne dla oka. Spodobają się każdemu dziecku - moje dziewczynki są nimi zachwycone. 


Każda z gier ma podobne zasady, więc moje dziewczynki dla siebie zostawiły grę 'Motyla Noga' a pozostałe dwie podarowały kuzynom. 


Zasady gry są bardzo proste:
Układamy karty na stosie, grafiką kota. Gracz bierze kartę ze stosu i kładzie ją obok przedmiotami do góry. Jeżeli na karcie jest oznaczenie +1 dobieramy kolejną kartę i tak w kółko aż wypadnie karta bez oznaczenia. Gracz, który pierwszy prawidłowo prześledzi lot motyla od pierwszej do ostatniej wyłożonej karty i powie na jakim ostatnim przedmiocie usiadł motyl, zdobywa wszystkie wyłożone karty. 
Prosta gra przeznaczona dla dzieci w wieku +6, ale moja córka w wieku 3 lat radzi sobie z nią doskonale.  Dziś znów będziemy w nią grać :)

Gry ze sklepu Hoplik.pl to zawsze wspaniała zabawa.

A Wy lubicie grać w gry planszowe? 
Macie swoje ulubione?

Komentarze

 1. Widziałam już gdzieś te gry, chętnie kupię je córce skoro Twoja trzylatka sobie z nimi radzi

  OdpowiedzUsuń
 2. Takie gierki to super sprawa na urozmaicenie czasu w ferie :) U nas zaczął się drugi tydzień teraz.

  OdpowiedzUsuń
 3. Od dziecka uwielbiam gry planszowe :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Super sprawa, ja mam gry dla dorosłych i są świetne - śmiech na całego ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. bardzo lubię spędzać czas z dziećmi z rodziny grając w takie gry :)

  OdpowiedzUsuń
 6. W domu gramy z dziećmi często w gry planszowe - to fajny sposób na spędzenie czasu.

  OdpowiedzUsuń
 7. Lubie gry planszowe wtedy jak jest dużo ludzi to można super się bawić.

  OdpowiedzUsuń
 8. Swietne sa takie gry, dzieki temu maluchy poznaja ze nie zawsze sie wygrywa i moze latwiej im bedzie zniesc porazki w doroslym zyciu :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Sama bym chętnie zagrała w takie gry :D Uwielbiam rysunki Andrzeja Mleczki, a tutaj prezentują się świetnie :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Od niedawna gram z córką w gry planszowe. Podobają sie jej wiec rozglądamy się za nowymi

  OdpowiedzUsuń
 11. nie widziałam jeszcze tej gry, moja nie przepada za grami planszowymi, woli rysować ;)ale fajna na prezent :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Super gry. Super zabawa z dziećmi murowana :)

  OdpowiedzUsuń
 13. uwielbiam grać w gry dlatego mam ponad 3 kartony gier :D
  póki co z córką gramy w memory , ale i przyjdzie czas na inne gry.

  OdpowiedzUsuń
 14. Bardzo ciekawe gry i podoba mi się jak zostały stworzone

  OdpowiedzUsuń
 15. Świetna gra i te ilustracje Mleczki! Chyba poszukam.

  OdpowiedzUsuń
 16. mojej córce brakuje już szafek na gry planszowe, a my ciągle coś dokupujemy, uwielbiamy z nią grać :-)

  OdpowiedzUsuń
 17. Bardzo ciekawe gry, idealne dla najmłodszych.Jestem pewna, że dzięki niewielkim rozmiarom nadadzą się na wzięcie je w podróż.

  OdpowiedzUsuń
 18. Ale wspaniałe gry :) Jak mój synek podrośnie to sobie je sprawimy :)

  OdpowiedzUsuń
 19. U nas dzieciaki już większe, więc raczej interesują się tylko i wyłącznie grami na konsolę, ale tam również można znaleźć ciekawe propozycje, nawet edukacyjne. Sprawdzałam i wiem, że jest zdecydowanie w czym wybierać. Poza tym, sami powinniście zerknąć i sprawdzić sobie stronę https://www.badaniagraczy.pl/ . Wiecie, co podoba mi się u nich najbardziej? Przede wszystkim to, że dostępne są różna artykuły i informacje, które pomogą w wyborze konsoli i w wyborach odpowiednich gier. Dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie.

  OdpowiedzUsuń
 20. To ja nie patrzę na popularne gry, bo wiem, że te najbardziej popularne potrafią najbardziej rozczarować. Dlatego ja przy wyborze gier zawsze kieruję się swoimi odczuciami. Podoba mi się bardzo strona https://www.lolporadnik.pl/ , ponieważ można na niej znaleźć sobie bardzo fajne informacje dotyczące popularnej gry. Wydaje mi się, że jak najbardziej może się Wam ta strona przydać, jeśli temat gier nie jest Wam obcy. Ja akurat bardzo często tam zaglądam, bo lubię się doradzić w wielu różnych kwestiach. Sami sprawdźcie.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz. To motywuje mnie do dalszej pracy.

instagram