Higiena uszu dzieci i dorosłych | AURIMAX – CZYSTE I ZDROWE USZYHigiena uszu dziecka jak i dorosłych jest bardzo ważna. Woskowina, która zbiera się w uszach to to całkiem normalna substancja, która chroni i nawilża nasze uszy. Ma ona właściwości antybakteryjne, działa jak filtr chroniąc uszy przed takimi czynnikami jak kurz i brud.

Z reguły uszy oczyszczają się same i nie wymagają dodatkowej opieki, szczególnie w usuwaniu woskowiny, która jest im potrzebna. Jedyne co musimy robić to usuwać woskowinę z ucha i kanałów zewnętrznych.

Jeżeli chodzi o czyszczenie kanałów zewnętrznych nie należy robić tego patyczkiem higienicznym, gdyż możemy wyrządzić sobie więcej szkody jak pożytku.. Patyczki higieniczne przeznaczone są do czyszczenia uszu na zewnątrz, stosując je do czyszczenia kanałów zewnętrznych możemy wepchać woskowinę w głąb ucha, możemy uszkodzić delikatną skórę czego następstwem może być zapalenie przewodu słuchowego.

Najlepszym sposobem na oczyszczanie uszu będą specjalne preparaty przeznaczone do ich higieny. Nam w tym od jakiegoś czasu pomaga wyrób medyczny AURIMAX, który jest odpowiedni dla dzieci oraz dorosłych.AURIMAX – CZYSTE I ZDROWE USZYWyrób medyczny Aurimax to wsparcie w leczeniu zapalenia ucha zewnętrznego o etiologii bakteryjnej, wirusowej i grzybiczej. Łagodzi objawy towarzyszące infekcji uszu tj. ból, obrzęk oraz silne swędzenie.


Aurimax rekomendowany jest również do stosowania profilaktycznego i dbałości o prawidłową higienę narządu słuchu.
Dzięki naturalnym składnikom i olejkom (oczyszczony olej z oliwek, rozmaryn lekarski, olejek cytrynowy, lawendowy, miętowy, geraniowy, z drzewa herbacianego, z oregano)
Aurimax zmiękcza zalegającą woskowinę i pomaga ją łatwo usunąć. Utrzymuje optymalną wilgotność uszu.

Wyrób medyczny przeznaczony jest dla dzieci powyżej 24. miesiąca życia oraz osób dorosłych.

Opakowanie zawiera 200 dawek.
Cena: ok. 18 zł

Dawkowanie: dzieci od 24 miesiąca życia  do 12 roku życia: 1 dawka do każdego przewodu słuchowego 2-3 razy dziennie; dzieci powyżej 12 roku życia i dorośli: 1 dawka do każdego przewodu słuchowego 3-4 razy dziennie.


Oczywiście jeżeli chcecie tylko oczyścić uszy, nie musicie powtarzać tych czynności kilka razy dziennie.

Sposób użycia: przed pierwszym użyciem wstrząsać butelką przez co najmniej 5 sekund. Dzięki temu powstanie jednorodna zawiesina. Następnie 3-4 krotnie nacisnąć dozownik, do czasu aż nie dojdzie do uwolnienia spray’u. Podczas naciskania trzymać aplikator skierowany od siebie. Taka procedura przygotuje system dawkowania do pierwszego użycia.

W celu osiągnięcia najlepszego wyniku należy postępować zgodnie z poniższą instrukcją:

- Płynny spray do uszu Aurimax stosować wyłącznie wewnętrznie, miejscowo do ucha.
- Wstrząsać dokładnie buteleczką przez ok. 5 sekund, do czasu uzyskania jednorodnej zawiesiny.
- W celu użycia spray’u, delikatnie pociągnąć małżowinę uszną w górę i w tył.
-Po wprowadzeniu aplikatora do ucha trzymać buteleczkę w pozycji pionowej i nacisnąć dozownik 1-2 razy..
-Po aplikacji spray’u wymasować od zewnętrznej strony przednią część kanału słuchowego (skrawek).
-Taką samą procedurę powtórzyć w przypadku drugiego ucha.
-Po zastosowaniu zdjąć aplikator i przepłukać go gorącą wodą.
-Po wyschnięciu nałożyć końcówkę aplikatora na dozownik.


Skład: olej z oliwek oczyszczony, glicerol, kompleks kwasu glicyretynowego, totarol, olejek geraniowy, olejek z drzewa herbacianego, olejek cytrynowy, olejek z oregano, olejek lawendowy, olejek miętowy, olejek z rozmarynu lekarskiego, wyciąg z gorzknika kanadyjskiego.


Ta mała, wygodna w użyciu buteleczka z ciemnego szkła i wygodnym aplikatorem, znacznie ułatwia dbanie o higienę uszu. Po zaaplikowaniu produktu woskowina niemal natychmiast wypływa z uszu, wystarczy tylko zebrać jej nadmiar wacikiem i gotowe a to wszystko bez wpychania patyczków. 
Jeżeli chodzi o wspomaganie leczenia zapalenia uszu to w tym temacie się nie wypowiem, bo na szczęście nikogo nie złapało.. ale tak czy inaczej jestem bardzo zadowolona i z pewnością zostanie z Nami na zawsze. 


A wy jak dbacie o higienę uszu?
Używacie tego typu produktów do czyszczenia uszu?

Komentarze

 1. muszę sobie kupić ten preparat, ja popełniam najczęstszy błąd w higienie uczy czyli używam patyczków

  OdpowiedzUsuń
 2. Stosujemy podobny preparat od kilku lat i jesteśmy bardzo zadowoleni. Patyczków nie używam i nigdy do nich nie wrócę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Właśnie za tego typu preparatem się rozgladam

  OdpowiedzUsuń
 4. nie miałam okazji używać takich produktów. chętnie się bliżej temu przyjrzę, ale nie wiem czy moja córka dałaby sobie coś psiknąć do ucha. ;D

  OdpowiedzUsuń
 5. Miałam już kilka takich produktów do uszu i jak dla mnie wszystkie były skuteczne :)

  OdpowiedzUsuń
 6. taki preparat to na prawdę super sprawa!!

  OdpowiedzUsuń
 7. Właśnie coś takiego muszę kupić dla moich dzieci, Tej propozycji nie znam

  OdpowiedzUsuń
 8. moja córka ma tendencję do zapychających się woskiem uszu, więc takie spraye mam zawsze pod ręką. Ten znam i bardzo lubię :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Używam patyczków o zgrozo! Muszę taki preparat sobie kupić 😉

  OdpowiedzUsuń
 10. Gdzieś czytałam o takiej higienie uszu.

  OdpowiedzUsuń
 11. Właśnie ostatnio szukaliśmy takiego produktu, więc z chęcią się nim zainteresuje. Dla mnie najważniejsze, że jest skuteczny i bezpieczny :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Muszę koniecznie kupić taki preparat, kiedyś używało się tylko patyczków teraz dba się o uszy w taki właśnie sposób :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja jakoś nie jestem przekonana do takiego sposobu czyszczenia uszu W obu przypadkach jest wiele za i wiele przeciw.

  OdpowiedzUsuń
 14. Też używamy tego produktu. Patyczki już dawno poszły w zapomnienie

  OdpowiedzUsuń
 15. Nie stosowalam nigdy produktu tego typu :)

  OdpowiedzUsuń
 16. ja zamiast patyczków używam sprayu fonix z olejkami. Fajny jest, bo dobrze rozpuszcza woskowinę, a do tego ma szeroką końcówkę, jest jest bezpieczny dla dzieci

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz. To motywuje mnie do dalszej pracy.

instagram