Krem Riche de l’Ocean 24-godzinny eliksir anty-oksydacyjny Medex

Algi znalazły szerokie zastosowanie w kosmetyce. Bogate w pierwiastki algi są bardzo chętnie wykorzystywane w produkcji kosmetyków i mają grono wiernych fanów.
Dlatego kiedy w moje ręce wpadł krem właśnie na bazie alg, wiedziałam, że będzie On moim ulubieńcem.

Algi to nic innego jak wodorosty i glony,które można  spotkać w morzach, oceanach, jeziorach, rzekach, a nawet akwariach. Osiągają wielkość od kilku milimetrów do kilku metrów. Gromadzą niemal wszystkie pierwiastki, dlatego znalazły zastosowanie w produkcji kosmetyków.
Zawierają białka, tłuszcze, węglowodany, związki jodu, potasu, magnezu, chloru i żelaza. A oprócz tego śladowe ilości miedzi, cynku, kobaltu, wanadu, strontu oraz witaminy A, E, C i B1, B2, B5, B6, B12 i PP (B3, niacyny).Krem Riche de l’Ocean 24-godzinny eliksir anty-oksydacyjny Medex


Morski eliksir bogaty w dobrodziejstwa mórz i oceanów. Algi i wodorosty tworzą 24-godzinny eliksir anty-oksydacyjny, który ma silne właściwości naprawcze, ochronne i detoksykujące skórę. Wiodącymi składnikami są mikroalgi czerwone i brązowe pozyskiwane z wód wybrzeża Atlantyku, które są źródłem protein, soli mineralnych, witamin A i B12 – niezbędnych do hamowania procesów starzenia. Ostatnie badania wykazują, iż taka mieszanka alg chroni skórę przez szkodliwym działaniem środków powierzchniowo – czynnych w kosmetykach. Krem zawiera także humektanty – substancje higroskopijne silnie nawilżające, których struktura pozwala na absorbowanie i zatrzymywanie wody z otoczenia.
Najcenniejsze jednak w eliksirze jest działanie mikroalg, które naturalnie są wystawione na całodzienną radiację UV i promienie słoneczne na otwartym morzu, dlatego wyspecjalizowały się w skutecznej ochronie przed niszczącym działanie promieniowania. Są to najbardziej zaawansowane organizmy w protekcji przeciwsłonecznej, które wykształciły bardzo precyzyjne mechanizmy ochrony, które to wykorzystywane są w Kremie Riche De L`Ocean.
Ten morski eliksir zawiera morskie- trio-oksydacyjne bazujące na komórkach macierzystych ekstraktów z alg, naturalnej prowitaminie A i ekocertyfikowanym emulgatorze. Dzięki temu kompleksowi działamy trójtorowo – prewencyjnie – antyoksydacyjnie, naprawczo po uszkodzeniach UV oraz wzmacniająco na mechanizmy obronne skóry przez 24 godziny na dobę.

Sposób użycia:
Aplikować na osuszoną i oczyszczoną skórę twarzy, szyi i dekoltu rano i wieczorem. Szczególnie w okresach nasilonej ekspozycji na słońce.

Krem otrzymujemy w niebieskim, szklanym opakowaniu ze złotą zakrętką o pojemności 50 ml. Pod wieczkiem znajduje się dodatkowe zabezpieczenie, chroniące krem. 


Kosmetyk o kremowym zabarwieniu ma piękny, świeży zapach. Jego konsystencja jest dość gęsta, ale lekka zarazem. Krem po kontakcie ze skórą łatwo i przyjemnie się rozprowadza, szybko się wchłania i nie pozostawia tłustego filmu na skórze.


Świetnie nawilża skórę, wygładza ją i zmiękcza. Nałożony na twarz wieczorem, po ekspozycji na słońcu, działa niezwykle kojąco, niczym plaster w kremie. Jego naprawcze, detoksykujące i ochronne  działanie jest nieocenione, zwłaszcza podczas upalnego lata.


Dzięki temu, że krem zabezpiecza skórę przed utratą wilgoci, cera każdego dnia jest świetnie nawilżona, pełna blasku, miękka i zdrowa. Dodatkowo zabezpieczona przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. 

Znacie ten krem?

Komentarze

 1. ale piękne opakowanie ;) Kremu jeszcze wcześniej nie znałam ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwszy raz go widzę, wygląda bardzo luksusowo :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Strasznie spodobał mi się jego wygląd a jak jeszcze przeczytałam o działaniu to już w ogóle :D Ładny blog, obserwuję ;)
  Unpredictabble

  OdpowiedzUsuń
 4. Marka jest mi zupełnie nieznana, ale krem prezentuje się bardzo luksusowo :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz. To motywuje mnie do dalszej pracy.

instagram