Jak skutecznie wybielić zęby w domu | Wybielanie nakładkowe z Expert 38 Dr. Martin Schwarz

Wybielanie zębów w domu


Piękny biały uśmiech, któż z nas o nim nie marzy. Ja bardzo. I nie mam tutaj na myśli bieli, która aż razi jak u jednego z popularnego 20 lat temu wokalisty pewnego zespołu. Chodzi mi bardziej o rozjaśnienie zębów o kilka tonów, aby efekty były widoczne, ale nie rażące.


Dlaczego zęby mają żółty kolor?


Powodów żółtej barwy zębów jest kilka. Może być to uwarunkowane genetycznie i żółtą barwę odziedziczyliśmy po rodzicach czy dziadkach. Zęby żółkną również ze starości, bo w miarę upływu lat szkliwo się zużywa i traci swój wcześniejszy kolor. Kolejnymi powodami żółknięcia zębów jest picie dużej ilości kawy, herbaty lub wina, które zabarwiają zęby, palenie papierosów lub niedostateczna higiena jamy ustnej. Na barwę zębów mogą wpływać również leki, które zażywamy oraz choroby.

Jak wybielić zęby w domu?


Najlepszy sposobem na wybielanie zębów jest oczywiście wizyta u stomatologa, który wykona zabieg profesjonalnego wybielania. Niestety zabieg ten wiąże się nie raz z wysokimi kosztami, w zależności od wybranej metody. Alternatywą dla wybielania zębów u stomatologa są dostępne na rynku produkty do wybielania zębów w domu. Wśród nich znajdziemy pasty wybielające, paski, żele, lakiery, pisaki do wyboru do koloru.

Moje zęby niestety posiadają żółty odcień, a to wszystko ze względu na dość duże ilości kawy, które popijam w ciągu dnia. To takie moje małe uzależnienie, którego nie mogę sobie odmówić. Oczywiście na co dzień dbam odpowiednio o higienę jamy ustnej, bo jest dla mnie nie zwykle ważne, używam past wybielających i nie unikam wizyt u stomatologa. Przed wyjazdem na wakacje postanowiłam nieco podrasować swoje zęby i sprawić, aby były nieco bielsze. Pół roku temu używałam proszku z węglem aktywnym, z którego efektów byłam zadowolona, jednak teraz chciałam spróbować czegoś innego, czegoś nowego. I tak trafiłam na preparat do wybielania zębów Expert 38% marki Dr. Martin Shwarz, który testowałam przez ostatnie 2 tygodnie. Żel należy używać w duecie z nakładkami, które umieszczamy na zębach wraz z zaaplikowanym żelem. Dodatkowo przed przystąpieniem do wybielania zębów metodą nakładkową warto użyć żelu antybakteryjnego Bioscaling, którym czyścimy zęby. O wszystkim za chwilę dokładnie przeczytacie.


Dr. Martin Schwarz - 'Bring Your Smile Back' Profesjonalna higiena jamy ustnej za pomocą specjalistycznych produktów dentystycznych.Dr. Martin Schwarz to niemiecka marka produktów do pielęgnacji jamy ustnej i zębów. Wierzymy, że prawdziwe piękno zaczyna się od zdrowego, białego uśmiechu. Właśnie dlatego włożyliśmy wiele wysiłku w stworzenie portfolio innowacyjnych i skutecznych produktów, które umożliwiają utrzymanie doskonałego zdrowia jamy ustnej i pięknego, białego uśmiechu. W naszej ofercie znajduje się szereg produktów z kategorii oral care, takich jak żele do wybielania zębów, żele antybakteryjne do zębów, pasty do zębów, akcesoria do pielęgnacji zębów i inne. Nasze produkty są zarejestrowane w CPNP, a dzięki swojej unikalnej, całkowicie bezpiecznej formule zapewniają najlepsze rezultaty działania.

Nasze produkty zostały dokładnie przebadane i spełniają najnowsze normy EU wg. niemieckich standardów jakości.
Ciesz się zdrowymi, białymi zębami i pięknym uśmiechem używając produkty do pielęgnacji jamy ustnej Dr. Martina Schwarz.


Profesionalne wybielanie zębów metodą nakładkową w domu.


Profesjonalne wybielanie zębów w domu


Preparat Dr. Martin Schwarz EXPERT 38% jest żelem o intensywnych właściwościach wybielających, zapewniającym rezultaty porównywalne z uzyskiwanymi podczas zabiegów wybielania lampą w specjalistycznych gabinetach stomatologicznych. Formuła preparatu pozwala na przeprowadzenie krótkiego (około 30 – minutowego) cyklu wybielania zębów za pomocą metody nakładkowej. Rozjaśnianie barwy zębów należy przeprowadzać zgodnie z zaleceniami stomatologa lub specjalisty podczas wizyty w specjalistycznym gabinecie dentystycznym.

Formuła żelu Dr. Martin Schwarz EXPERT 38% zawiera precyzyjnie dobrane stężenie nadtlenku karbamidu. Pozwala na bezpieczne dla zębów i szkliwa, szybkie i skuteczne wybielanie bez konieczności stosowania długotrwałych i mogących powodować nadwrażliwość zabiegów. Efekty rozjaśniania barwy zębów widoczne są już po pierwszych 30 minutowych sesjach wybielających.

Jak działa wybielacz do zębów Expert 38%Żel wybielający Dr. Martin Schwarz EXPERT 38% powoduje utlenienie i likwidację – osadzających się na zębach – niepożądanych pigmentów organicznych (występujących np. w kawie, herbacie, winie etc.). Selektywna degradacja materiałów organicznych w połączeniu z wybielającymi właściwościami preparatu Expert 38% – zapewnia znakomite rezultaty, szybko i skutecznie. Efekty wybielania zębów za pomocą preparatów Expert 38% Dr. Martin Schwarz widoczne są już po pierwszej 30 minutowej sesji wybielania. Końcowy rezultat całego cyklu zazwyczaj rozjaśnia zęby o 4-8 odcieni. Cykl wybielania nie powinien być dłuższy niż 12 dni. Unikalna konsystencja żelu Expert 38%, silne właściwości adhezyjne preparatu oraz jego optymalne skondensowanie – ułatwiają aplikację preparatu i usprawniają proces samego wybielania.

Współpraca z ośrodkami przeprowadzającymi profesjonalne kuracje wybielające zęby pozwoliła specjalistom z laboratorium Dr. Martin Schwarz na opracowanie unikalnej formuły żelu posiadającego wyjątkowo właściwości wybielające. Preparat pozbawiony jest szeregu niedoskonałości spotykanych w innych produktach tego typu. Expert 38% efektywnie i wydajnie rozjaśnia kolor zębów, a krótki czas stosowania eliminuje dyskomfort i radykalnie ogranicza potencjalną nadwrażliwość.

Receptura żelu wybielającego zęby Expert 38% wykorzystująca współdziałanie azotanu potasu, glicerolu i uwalnianego podczas wybielania karbamidu – sprawia, że pozabiegowa nadwrażliwość zębów jest u pacjentów drastycznie ograniczona i występuje jedynie sporadycznie. Stosowanie żelu Expert 38% nie wpływa dzięki temu na powstawanie dyskomfortu przy spożywaniu zimnych lub ciepłych napojów czy kwaśnych owoców.

Termokurczliwe nakładki na zęby – Flexi Trays
Termokurczliwe nakładki na zęby – Flexi Trays marki Dr. Martin Schwarz to zestaw akcesorii stomatologicznych przeznaczonych do samodzielnej aplikacji wachlarza produktów dentystycznych na powierzchnię zębów. Nakładki na zęby są powszechnie używane do dystrybucji preparatów, takich jak żel wybielający, żel odczulający, żel antybakteryjny itd. na zęby użytkowników – bez pomocy lekarza stomatologa. Termokurczliwe nakładki na zęby są odpowiednikiem profesjonalnych, wykonywanych na zamówienie szyn stomatologicznych. Szyny stomatologiczne powstają w wyniku pobrania indywidualnego wycisku zębów pacjenta przeprowadzonego w klinikach ortodontycznych lub dentystycznych. Flexi trays zapewniają podobną funkcjonalność co szyny stomatologiczne, bez konieczności wizyt u specjalisty. Aby użyć termokurczliwych nakładek na zęby Flexi Trays Dr. Martin Schwarz do rozprowadzenia żelu na zębach, należy wykonać wcześniejszą procedurę dopasowania produktu do kształtu uzębienia. Dostosowywanie Flexi Trays wymaga dostępu do gorącej i zimnej wody oraz kilku minut czasu. Sama procedura zaś, jest łatwa do przeprowadzenia samodzielnie w domu, i opisana jest w 3 prostych krokach.

Jak działają termoplastyczne nakładki na zęby – Flexi Trays?Innowacyjna technologia zastosowana przy tworzeniu Flexi Trays pozwoliła labolatoriom Dr. Martin Schwarz i jego instytucjom partnerskim na stworzenie termoplastycznych nakładek na zęby o cechach podobnych do tych, które powstają jako rezultat pobierania wycisków dentystycznych od pacjentów. Zamiast alginianu używanego do tworzenia szyn stomatologicznych u dentysty, w Flexi Trays zastosowano kopolimer etylenu i octanu winylu. Wybór wspomnianej technologi pozwolił na skrócenie czasu dopasowywania nakładek na zęby z kilku dni – jak ma to miejsce w gabinetach ortodontycznych / stomatologicznych – do zaledwie kilku minut. Termoformowalne nakładki do preparatów dentystycznych – Flexi Trays są proste w dopasowaniu do zębów użytkownika i jednocześnie łatwe w obsłudze. Prawidłowo dystrybuują preparaty dentystyczne na powierzchni zębów bez konieczności wychodzenia z domu i wizyt u stomatologa. Produkt przeznaczony jest do jednego cyklu stosowania (jedynie kilka sesji aplikacji), jednak przy utrzymaniu nakładek w należytej czystości i przechowywaniu w odpowiednich warunkach – produkt może być używany dłużej. Termokurczliwe nakładki na zęby zazwyczaj nie zapewniają tak ścisłego i precyzyjnego dopasowania do zębów, jak szyny stomatologiczne wykonane przez specjalistę na zamówienie.

Bioscaling Żel dentystyczny do usuwania płytki nazębnej, bakterii i wirusów | Antybakteryjny żel do zębów


Dr. Martin Schwarz


Antybakteryjny żel do zębów Bioscaling to preparat do samodzielnego i nieinwazyjnego usuwania płytki nazębnej w sposób całkowicie bezpieczny dla zębów i szkliwa. Ze względu na silne właściwości antyseptyczne Bioscaling usuwa bakterie, wirusy i grzyby z ust, zapobiegając w ten sposób infekcjom.

Unikalne właściwości antyseptyczne preparatu wpływają na spowolnienie negatywnych procesów biochemicznych zachodzących w jamie ustnej, które są jedną z głównych przyczyn powstawania błonki nabytej w procesie adhezji bakteryjnej.

Preparat skutecznie redukuje ilość nagromadzonych na powierzchni zębów bakterii oraz przeciwdziała tworzeniu się biofilmu, który prowadzi do powstania kamienia nazębnego.

Chociaż Bioscaling został stworzony w celu zwalczania płytki nazębnej, jego silne właściwości dezynfekujące zapewniają doskonałe wyniki w usuwaniu niepożądanych mikroorganizmów (takich jak wirusy, bakterie i grzyby) z ust użytkownika, a tym samym zapobiegają infekcjom.

Jak działa antybakteryjny żel do zębów BioscalingPreparat Bioscaling eliminuje kolonie bakterii i mikroorganizmów odpowiedzialnych za tworzenie na powierzchni zębów bakteryjnego nalotu, który nieusuwany podlega procesowi mineralizacji i prowadzi do powstania kamienia nazębnego. Regularne korzystanie z preparatu Bioscaling uniemożliwia akumulacje niepożądanych substancji na powierzchni zębów, przeciwdziała powstawaniu złogów miedzy zębowych, i w perspektywie długofalowej zapobiega powstawaniu kamienia nazębnego usuwanego zazwyczaj podczas scalingu stomatologicznego.

Precyzyjnie dobrane proporcje składników antybakteryjnego żelu do zębów Bioscaling wpływają, na jego właściwości oczyszczające i regenerujące pozwalając przywrócić jamie ustnej jej naturalne pH. Pomagają zachować prawidłową higienę jamy ustnej i zapobiegać adhezji bakteryjnej, która może prowadzić również do nieświeżego oddechu. Regularne stosowanie żelu antybakteryjnego do zębów Bioscaling redukuje nagromadzenie szkodliwych bakterii, a tym samym zmniejsza prawdopodobieństwo chorób przyzębia, takich jak paradontoza, odświeża oddech oraz wspomaga rekonwalescencje po przebytych chorobach układu oddechowego.

Dzięki odpowiednio dobranej proporcji mikrokrystalicznego wodorowęglanu sodu i glicerolu preparat Biocaling pomaga zachować odpowiednią florę bakteryjną w jamie ustnej, wspierając prawidłowe funkcjonowanie zębów i dziąseł. Ze względu na swoje właściwości antyseptyczne pomaga w prewencji nawracających infekcji bakteryjnych jamy ustnej. Usuwanie niepożądanych bakterii z zębów za pomocą żelu Bioscaling radykalnie poprawia skuteczność produktów do wybielania zębów, takich jak pasty wybielające, żele do wybielania zębów i profesjonalne produkty stosowane w klinikach dentystycznych.


Profesjonalne wybielanie zębów w domu z żelem Expert 38% Dr. Martin Schwarz


Zanim przystąpimy do wybielania zębów z zestawem Dr. Martin Schwarz, należy wszystko dokładnie przygotować. Zaczynamy od dopasowania niezbędnych nakładek.

Profesjonalne wybielanie zębów w domu

Flexi Trays Dr. Martin Schwarz


Przeźroczyste nakładki Flexi Trays s otrzymujemy w kartonowym opakowaniu, którego wnętrze skrywa plastikowe opakowanie z 2 nakładkami - na górne jak i dolne zęby. Nakładki przed pierwszym użyciem należy nałożyć na zęby i zagryźć je, aby oszacować, w jakim stopniu należy dostosować ich kształt. Następnie umieszczamy je w wodzie o temperaturze ok. 80 stopni na ok. 5-8 sekund. Po tym czasie umieszczamy nakładki na zębach, dobrze dociskamy, aby dopasować ich kształt. Jeżeli jest taka konieczność, krok ten można powtórzyć. Jeżeli otrzymany kształt jest zadowalający, umieszczamy nakładkę w zimnej wodzie, aby utrwalić jej kształt.Kolejnym krokiem jest dokładne wyszczotkowanie zębów pastą, bądź pastą w połączeniu z bioscalingiem ( proporcja 1:1) Bioscaling otrzymujemy w kartonowym opakowaniu w kolorze turkusowym, który wewnątrz skrywa strzykawkę z produktem. Dzięki temu, że jest on zamknięty właśnie w strzykawce, o wiele łatwiej jest aplikować odpowiednią ilość produktu.

Po wyczyszczeniu zębów można przejść do kolejnego, już ostatniego kroku, jakim jest wybielanie żelem Expert 38% Żel otrzymujemy w czarnym kartonowym opakowaniu, który w środku skrywa produkt.Podobnie jak Bioscaling, żel zamknięty jest w strzykawce o pojemności 5 ml, dzięki czemu łatwiej jest aplikować go w ilości na nakładki. Żelu należy aplikować bardzo mało, kropelka ziarna grochu na jeden ząb w zupełności wystarczy. Aplikujemy go na zewnętrzną część nakładki, czyli tą, która przylega do zębów. Cała strzykawka powinna wystarczyć na ok. 4-5 sesji obu łuków zębowych, jednak w moim przypadku wystarczyła na 7. Żel aplikujemy tylko na zęby przednie, czyli od czwórki do czwórki. Żel należy przechowywać w lodówce.

Jedna sesja trwa ok. 30 minut, w tym czasie może być problem z mówieniem. Po skończonej sesji płuczemy dokładnie jamę ustną, a nakładki myjemy i odkładamy do pudełka.

Wybielanie zębów tą metodą nie powoduje żadnego bólu, dyskomfortu czy nadwrażliwości zębów, jak i efektów ubocznych.

Ja z efektów jakie uzyskałam z żelem Expert 38%  jestem bardzo zadowolona. Zaczęłam od 4 sesji dzień po dniu. Kolejne robiłam co drugi dzień. Efekt był widoczny już po pierwszym użycu, a z każdą kolejną sesją był jeszcze lepszy. Efekt wybielania zębów, jaki uzyskałam po 8 sesjach, bardzo mnie zaskoczył. Szczerze, to nie spodziewałam się aż tak dobrych rezultatów, zwłaszcza na dwójce u góry, która z niewiadomego mi powodu była jakaś taka ciemna, poszarzała. Z dnia na dzień odzyskała dużo jaśniejszy kolor, podobnie jak zresztą reszta zębów. Jestem bardzo zadowolona z tej metody i z pewnością jeszcze nie raz do niej wrócę, bo naprawdę warto. Jak najbardziej polecam ją wypróbować. Na koniec efekty przed i po. Szczerze, to nie bardzo chciałam wstawiać te zdjęcia, bo moje zęby to mój kompleks, ale efekty są tego warte. 


Skuteczne i efektowne wybielanie zębów w domu


Dodam jeszcze, że preparaty Dr. Martin Schwarz zostały docenione na łamach Yahoo, Cosmopolitana, Business Insider i innych magazynów lokalnych i międzynarodowych.

wybielanie zębów w domu


Wybielacie zęby w domu? Słyszeliście już o produktach Dr. Martin Schwarz? Stosujecie metodę nakładkową do wybielania zębów?

Komentarze

 1. Stosowałam już te produkty i byłam z nich zadowolona. Bardzo widoczny efekt u Ciebie 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Nigdy zębów nie wybielałam, raczej też nie planuję ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. nigdy nie wybielałam zębów, ale z moim piciem herbaty w hektolitrach, prędzej czy później mnie to czeka :)
  BLOG
  YOUTUBE

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak to już jest. Ja też piję dużo herbaty i czasem trzeba podrasować zęby

   Usuń
 4. Kochana, nie masz czego się wstydzić i nie powinnaś mieć z powodu zębów kompleksów, są piękne i niejedna osoba chciałaby mieć takie śliczne ząbki :) Szkoda, że ja nie mogę sobie wybielić.

  OdpowiedzUsuń
 5. Markę kojarzę, ale nie miałam okazji testować tych produktów :D
  Efekt jest naprawdę widoczny :D Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Powiem szczerze że podoba mi sie takie wybielanie, efekt widać od razu. Musze wypróbowacć ten sposób

  OdpowiedzUsuń
 7. miałam ten zestaw ale aż tak powalających efektów jak Ty niestety nie miałam, z pewnością to wina picia przeze mnie dużej ilości kawy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też piję dużo kawy a udało mi się uzyskać rewelacyjny efekt.

   Usuń
 8. Zestaw do wybielania znam, choć niestety, nie mogłam go jeszcze wypróbować. Natomiast ciekawi mnie ten Bioscaling i kiedyś z chęcią go wypróbuję :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Kochana nie przejmuj się zębami. Ja mam podobne. Niestety leczenie zębów w PRLu to był koszmar :(
  Efekt jest super, a to najważniejsze :)

  OdpowiedzUsuń
 10. miałam kiedyś ich produkty i byłam bardzo zadowolona!

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo fajny efekt w Twoim przypadku!

  OdpowiedzUsuń
 12. ja właśnie testuję i jestem ciekawa jaki będzie efekt końcowy...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z pewnością rewelacyjny. A jak oceniasz po teraz na początku efekty?

   Usuń
 13. Osobiście nie sięgam po takie produkty bo mam z przodu koronki więc wysiłki były by bez sensu.

  OdpowiedzUsuń
 14. Powiem Ci ze fajnie twoje żeby zostały wybielone. Z checia poznałabym i spróbowała.

  OdpowiedzUsuń
 15. Nigdy nie stosowałam takich metod ;) Dobra pasta i higiena wystraczzjaą ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Nigdy nie używałam czegoś takiego, a rezultaty są rewelacyjne. Przy moich zębach, które brązowieją przez leki, byłaby to świetna opcja.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz. To motywuje mnie do dalszej pracy.

instagram