Nowość ! Zu & Berry - Kolorowe Buty | Gra dla dzieci wspomagająca naukę kolorów oraz czytania po polsku i angielsku | Wydawnictwo Muduko

Gry planszowe są dla nas najlepszą formą zabawy i spędzania miło czasu razem. Planszówki zapewniają ogrom frajdy zarówno dzieciom, jak i dorosłym oraz mnóstwo śmiechu i radości. W naszym domu co chwilę pojawia się jakaś nowa gra planszowa, a do pokaźnej już kolekcji dołączyła nowa gra z serii Zu&Berry - Kolorowe Buty od wydawnictwa Muduko.


Zu&Berry - Kolorowe buty. Wydawnictwo Muduko
Zwierzaki cudaki uwielbiają kolory! Nie mogą się już doczekać, gdy przystroją się we wszystkie kolory tęczy. Na razie na każdej parze nóg noszą buty w innym kolorze. Potrafią też mówić po angielsku i nazywają kolory w tym języku. Pomóż zwierzętom przystroić się we właściwe barwy!

Kolorowe buty to gra-zabawa w rozróżnianie i łączenie kolorów, idealnie nadaje się do nauki kolorów, a także do nauki czytania po polsku i po angielsku. Kolorowe buty to gra rekomendowana przez psychologów, będąca dla dzieci inspiracją – na pewno znajdą dziesięć alternatywnych zastosowań dla kolorowych żetonów :)

Autor: dr Reiner Knizia
Ilustracje: Ewa Baran
Wiek graczy: 3+
Liczba graczy: 2-5
Czas rozgrywki: 10 minut
Zawartość: 5 dwustronnych planszetek ze zwierzakami, 40 plastikowych przezroczystych żetonów w 9 kolorach, torebka materiałowa na żetony, instrukcja

Kolorowe buty to świetna gra rodzinna, która w zależności od wariantu gry pomoże dziecku rozpoznać wybrane słowa i przypisywać im znaczenie. Wspomaga koncentrację.

Jak grać w grę Kolorowe Buty wydawnictwa Muduko?


W grę kolorowe buty można grać w dwóch wariantach. W pierwszym wariancie celem gry jest zapełnienie wszystkich siedmiu pól na swojej planszetce kolorowymi przeźroczystymi żetonami. Każdy żeton położony na planszy musi być innego koloru. Kolor odpowiadający kolorowi butów zwierząt na planszy nie może być jednym z siedmiu użytych żetonów. Każdy z graczy kolejno wyciąga żeton z woreczka i sprawdza, jaki ma kolor. Jeżeli jeszcze nie ma żetonu w takim kolorze na swojej planszy, kładzie go na białym kółeczku z odpowiednią nazwą. Jeżeli ma już taki żeton lub żeton kolorze butów, przekazuje go wybranemu graczowi, który nie posiada żetonu w takim kolorze. Następnie losuje kolejny żeton z woreczka i kładzie go na swojej planszy albo przekazuje dalej. Wygrywa osoba, która jako pierwsza ułoży na swojej planszy 7 żetonów.


Drugi wariant gry różni się tym, że plansze odwracamy na drugą stronę. Teraz, zamiast dopasowywać kolory żetonów do słów, należy dopasować je do odpowiedniego koloru butów. Wygrywa ten gracz, który jako pierwszy zapełni planszę.

Oba warianty gry można zmodyfikować, wprowadzając zasadę łap żeton. W tym wariancie wykorzystywane są nieprzeźroczyste żetony. Należy włożyć je do woreczka w trakcie przygotowania gry. Wprowadzą one specjalną akcję do gry. Jeżeli wylosujesz nieprzeźroczysty żeton, możesz zabrać dowolny kolorowy żeton z planszy innego gracza.

Gra bardzo spodobała się moim dzieciom, jak i mnie. Plansze gry są grube i sztywne, więc przetrwają spokojnie wiele, wiele emocjonujących rozgrywek. Amelka podczas gry mogła poćwiczyć angielskie nazwy kolorów, co bardzo jej się spodobało. Gra jest prosta i zrozumiała dla dzieci, warianty gry są ciekawe i nieprzewidywalne. Rozgrywka w Kolorowe Buty przyniesie mnóstwo frajdy każdemu. Warto jeszcze dodać, że gra ma piękne ilustracje z ulubieńcami dzieci — dinozaury, jednorożce, flamingi, żyrafy i inne.

Gra wspierająca naukę angielskiegoGra swoją premierę będzie miała już 10 lipca. Zachęcam również do dołączenia do Letniego Maratonu Premier Wydawnictwa Muduko, gdzie do wgrania są egzemplarze nowości od wydawnictwa.
Komentarze

 1. Moja córka jest jeszcze za mała na takie gry, ale syn mógłby się zainteresować.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myśle, że i twoja córka się w niej odnajdzie. Gra jest dla dzieci 3+, Amelka ma 4 i gra w nią jak szalona.

   Usuń
 2. gry planszowe to świetna atrakcja dla dzieci ale i nie tylko!

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo bym takie gry polubila :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Gry, które uczą są bardzo dobre. A to dlatego, że nauka przez zabawę niest najlepsza forma.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mój synek jeszcze jest trochę za mały ale z córką chętnie byśmy w taką grę pograły. Super się prezentuje

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie znam tej gry, ale dzieci i ich rodziny będą nią zachwyceni :)Sami byśmy w nią pograli :)

  OdpowiedzUsuń
 7. fantastyczna zabawa a także nauka, dziewczynki z pewnością zadowolone :)

  OdpowiedzUsuń
 8. ciekawa jest ta gra! pewnie naszym chłopcom też spodobałaby się.

  OdpowiedzUsuń
 9. Mega gra :D Szkoda, że jestem już na nią za duża i nie mam z kim grać ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. świetna gra, myślę że będzie idealna na wakacyjny wyjazd żeby dziecko nie nudziło się wieczorami :D

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz. To motywuje mnie do dalszej pracy.

instagram