Adela Jednorożec mimo wszystko. Przepiękna i zabawna książka dla dzieci | Wydawnictwo RM.Moja starsza córka uwielbia czytać książki, dlatego co chwilę w naszej biblioteczce pojawiają się nowe tytuły. Ostatnio wybieramy książki 'poważniejsze' dedykowane dla starszych dzieci, które mają dużo stron do czytania. Jedną z takich książek jest Adela Jednorożec Mimo Wszystko autorstwa Ludivine Irolla od wydawnictwa RM.


Adela Jednorożec Mimo WszystkoTo ja, Adela. Koń prawie jak wszystkie inne, z jedną malutką cechą szczególną: mam róg na głowie. Na szczęście u Norberta, gospodarza, który przygarnął mnie do swojej zagrody, nikt nie robi z tego sensacji. Każdy ma tu swoje małe wady! I wszystko toczyło się w najlepsze aż do przybycia rzekomego specjalisty od jednorożców, który głosi wszem i wobec, że jestem legendarnym zwierzęciem! Też coś! Opowieści dziwnej treści. Już ja im pokażę, że magia nie istnieje!

Książka wydana w miękkiej oprawie z przyjemną dla oka okładką, przedstawiającą bohaterów książki. Liczy 200 stron, które podzielone są na 13 rozdziałów. 


Tekst napisany jest dużą czcionką, która ułatwia czytanie dzieciom. Co jakiś czas przewijają się w nim humorystyczne ilustracje. Patronami medialnymi książki są telewizja TVP ABC, Victor Junior oraz Magazyn Dzieci.
Adela wiedzie spokojne życie w pełnym dziwnych zwierząt gospodarstwie Norberta Dobromiłego. Jest niby zwyczajną, zabawną klaczą z jednym małym 'ale', urodziła się z rogiem na głowie. Właścicielką Adeli jest Julia, córka Norberta, która bardzo dba o swoją klacz i uwielbia przejażdżki. Życie na gospodarstwie toczy się spokojnie, do czasu kiedy Norbert i Julia wygrywają główną nagrodę na loterii. Pojawia się u nich dziennikarz, który chce opisać niezwykłe szczęście gospodarza, który poza wielką wygraną na loterii co chwilę coś wygrywa i sprzyja mu niezwykłe szczęście. Gdy dziennikarz zobaczył Adelę, stwierdził, że to ona jest sprawczynią szczęśliwych przypadków w gospodarstwie, ponieważ jest ona legendarnym zwierzęciem o niezwykłych mocach. Ale czy to możliwe, skoro ona sama nawet nie wierzy w magię?

Opowieść Adeli to przepiękna i zabawna historia pełna ciepła i magii, a także o akceptacji, która przypadnie do gustu każdemu dziecku, zwłaszcza fanom jednorożców.

Komentarze

 1. Jak widać i dla dorosłych :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Podobają mi się ilustracje :D Książeczka dosyć ciekawa :D
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Pięknie się prezentuje ksiażeczka. Moja córka uwielbia wszystkie koniki, więc na perwno z radością by posłuchała opowiadania

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajna pozycja dla dzieci :) świetne ilustracje :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Myślę że mój syn chętnie by ją poczytał, ostatnio sięga po przeróżne książki i szlifuje swoją szybkość czytania ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. A powiem Ci Kochana, że chyba i ja chętnie bym ją przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 7. moja córka uwielbia jednorożce więc to książka idealna dla niej :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ależ ta książeczka jest ładna :) A z opisu, wydaje się być również bardzo ciekawa i przyjemna w odbiorze :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Idealna książeczka dla małej dziewczynki. Na pewno będzie zachwycona :)

  OdpowiedzUsuń
 10. urocze są te książeczki :D ale jakbym była dzieckiem to pewnie bym pokolorowała obrazki :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Muszę poczekać, aż córka dorośnie, bo syn wybiera książki o superbohaterach :D

  OdpowiedzUsuń
 12. Takie książeczki są bardzo fajnie dla dzieci. Jednorożec moje córka miła chopla na tym punkcie.

  OdpowiedzUsuń
 13. Książeczka na prawdę ciekawa i zabawna. Na pewno spodobałaby się Hani, która uwielbia takie historie.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz. To motywuje mnie do dalszej pracy.

instagram