Frezarka CNC co to jest i do czego służy?

frezarka cnc jaką kupić


Wiele razy słyszałeś już pewnie skrót CNC, ale czy zastanawiałeś się kiedyś, co tak naprawdę znaczy? Skrót CNC pochodzi z języka angielskiego. Jest to Computerized Numerical Control, czyli prościej mówiąc sterowanie urządzeń numerycznych.

Takie urządzenia zazwyczaj zaprogramowane są w taki sposób, aby wykonywać jedną i tę samą pracę przez długi czas w szybkim tempie i z dużo większą precyzją niż przy pracy manualnej wykonywanej przez człowieka, dlatego są tak chętnie wykorzystywane w przemyśle, gdzie kładzie się duży nacisk na dużą i szybką produkcję identycznych części.


Jednym ze sterowanych urządzeń numerycznych dostępnych na rynku jest frezarka CNC, która zapewnia najwyższą jakość obróbki skrawaniem. Dzięki niej można uzyskać świetne efekty w krótkim czasie a przy tym tańsze, bo zastosowanie frezarki CNC jest dosyć wszechstronne, a co za tym idzie bez względu na materiał, jaki chcemy obrobić, nie trzeba korzystać z dodatkowych urządzeń. Idealna do wykorzystywania przy pracy z najtwardszymi i najtrudniejszymi materiałami.


Frezarki CNC wykorzystuje się między innymi przy pracy z takimi materiałami jak metal, drewno, ceramika, szkło, tworzywo sztuczne.

Komentarze

instagram