Tomasz Samojlik - Bercia i Orson | Książka dla dzieci z serii Zwierzaki wydawnictwa Agora

mądre książki dla dzieci

Tomasz Samojlik uznawany jest za jednego z najbardziej uznanych autorów książek dla dzieci i nie tylko. Aż wstyd się przyznać, ale my mieliśmy dopiero pierwszy raz poznać twórczość autora przy okazji książki Bercia i Orson, która ukazała się nakładem wydawnictwa Agora dla dzieci, ale już wiemy, że z całą pewnością sięgniemy po kolejne książki tego autora.

Tomasz Samojlik - Bercia i Orson


"Zachowaj spokój i pokochaj niedźwiedzie!"


Bercia i Orson to dwa ciekawe świata niedźwiadki. Ciągle się kłócą, uwielbiają brykać i wtulać się w futro mamy. Niedźwiedzica Turi wędruje z nimi po lesie, próbując znaleźć maluchom bezpieczne miejsce do życia. A nie jest to łatwe zadanie, kiedy wszędzie czuć zapach człowieka. Jak on pachnie? Tego niedźwiadki nie widzą. Jeszcze. Bo już wkrótce czeka je wielka przygoda i spotkanie z owianym złą sławą człowiekiem. Poznaj też innych barwnych mieszkańców lasu, a przy okazji pomogą rozwiązać iście kryminalną zagadkę.

Bercia i Orson to bardzo ciepła i mądra opowieść o życiu dzikich zwierząt w sąsiedztwie ludzi, które nie jest łatwe. W książce nie brakuje nagłych i ciekawych zwrotów akcji, a także konkretnej wiedzy przyrodniczej, albowiem Tomasz Samojlik zadbał o to, aby wszystkie zwyczaje niedźwiedziej rodzinki były jak najbardziej autentyczne, tym samym czytając tę książkę, dzieci mogą wiele się z niej nauczyć i poszerzyć swoją wiedzę przyrodniczą co z całą pewnością zaowocuje później w szkole.Książka napisana jest prostym i zrozumiałym językiem, więc jest świetną pozycją czytelniczą idealną dla młodego czytelnika w wieku przedszkolnym, jak i wczesnoszkolnym. Wydana w twardej oprawie książka liczy 184 śnieżnobiałe strony. Opowiadanie podzielone zostało na 9 rozdziałów, a test zapisany jest dużą czytelną czcionką, co będzie wielkim ułatwieniem dla dzieci podczas czytania. Co jakiś czas w książce przewijają się ilustracje autorstwa Eli Wasiuczyńskiej, które niemal realistycznie przedstawiają dzikich bohaterów książki.

Czy warto mieć ten tytuł w swojej domowej biblioteczce? Wraz z moimi dziećmi jednogłośnie stwierdzamy, że warto, bo to naprawdę piękna i interesująca książka dla każdego małego i dużego człowieka. Co mi się spodobało w tej książce to wyjaśnienia znaczenia imion bohaterów książki. Na samym końcu autor dokładnie opisuje ich znaczenie oraz skąd tak naprawdę wziął się pomysł, aby bohaterowie właśnie tak się nazywali. Z tego, co wyczytałam, jest to taki stały punkt w książkach tego autora, który mnie osobiście bardzo się spodobał.
Znacie twórczość Tomasza Samojlika?

Współpraca 

Komentarze

 1. Całkiem fajna ta książka :D
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zaciekawiłaś mnie muszę bratankowi kupić 😁

  OdpowiedzUsuń
 3. Znam twórczość tego autora i bardzo lubię, szczególnie serię o żubrach. Książka o tych niedźwiedziach też jest super.

  OdpowiedzUsuń
 4. Książeczka wygląda bardzo ciekawie, cieszę się, że taka przyjemna przygoda literacka wciąż jeszcze przed nami :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie wiedziałam, że Tomasz Samojlik, mój ulubiony polski rysownik dziecięcych komiksów o przyrodzie, ma też w swoim dorobku taką fajną książkę. Muszę podrzucić moim dzieciom.

  OdpowiedzUsuń
 6. Znam serię o żubrach tego autora i bardzo ją lubię za walory edukacyjne. ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawa książka i piękne ilustracje. Myślę, że może zamówię ją dla moich dzieci, bo sporo razem czytamy.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie znam tego autora, ani nie spotkałam się jeszcze z tą pozycją. Ciekawi mnie ta książeczka:)

  OdpowiedzUsuń
 9. sporo słyszałam o tej książce i mam nadzieję, że nie długo uda mi się po nią sięgnąć :-)

  OdpowiedzUsuń
 10. Niezwykle ciepła i piękna opowieść! ja sama uwielbiam takie opowieści, są jka miód na serce. A jeszcze bardzo lubię inne książeczki autora.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz. To motywuje mnie do dalszej pracy.

instagram