Jak zachęcić dziecko do aktywności fizycznej? | Karty do jogi. Zabawy relaksacyjne dla dzieci

joga dla dzieci jak zacząć

W dzisiejszych czasach dzieci sporo czasu spędzają w pozycji siedzącej czy to podczas kilkugodzinnych zajęć w szkole, czy po szkole, często gapiąc się w ekrany tabletów czy telefonów, co niestety nie wpływa korzystanie na ich zdrowie, sprawność fizyczną oraz emocjonalną.

Jak zatem zachęcić dziecko, do jakiejkolwiek aktywności fizycznej? Odpowiedź jest bardzo prosta - musisz mu to pokazać. Prawda jest taka, że jeżeli my jako rodzice, nie wykazujemy chęci do jakiejkolwiek aktywności fizycznej, to dziecko też nie. Drugą fajną alternatywą jest joga dla dzieci. Ok, wszystko fajnie, ale jak się za nią zabrać? I tutaj z pomocą przychodzi nam księgarnia literka i ich fantastyczne karty do jogi.

Joga dla dzieci - Karty do jogi. Zabawy relaksacyjne 

joga jak zacząć
Karty do jogi autorstwa Moniki Litwin do zabawy relaksacyjne dla dzieci w wieku 3-9 lat, które świetnie wspierają naukę uważności, pomagają dzieciom radzić sobie z zaburzeniami skupienia, stresem lękiem, trudnościami w nauce, a także wspierają kondycję fizyczną.

W zestawie znajduje się 30 kart:

joga asana

10 pozycji asana, które wpływają korzystnie na zdrowie fizyczne dzieci oraz wspierają zdolność koncentracji i uważności


10 pozycji zabaw, które dodatkowo rozwijają wyobraźnię oraz umiejętność współpracy z innymi dziećmi.


joga ćwiczenia oddechowe

5 ćwiczeń oddechowych oraz 5 ćwiczeń relaksacyjnych, które pomogą one dzieciom nauczyć się technik radzenia sobie ze stresem, wyciszenia się i wewnętrznego spokoju.

co daje joga

Moje córki akurat z aktywnością fizyczną nie mają problemu, bo uwielbiają być w ciągłym ruchu i obie regularnie trenują pływanie. Trenują po kilka godzin przez 6 dni w tygodniu, co w połączeniu z nauką i innymi obowiązkami szkolnymi często przekłada się na rozdrażnienie i stres, bo niestety tego wolnego czasu, takiego tylko dla siebie w tygodniu jest naprawdę mało, dlatego pomyślałam, że taka joga i relaksacyjna forma zabawy, może być bardzo pomocna i być również świetną odskocznią od natłoku obowiązków, dlatego też bardzo się ucieszyłam, gdy księgarnia literka wysłała nam w prezencie karty do jogi.

Od razu po otrzymaniu przesyłki zabrałyśmy się do ich wypróbowania i wiecie co... to była i nadal jest świetna zabawa. Naprawdę! W opakowaniu kart do jogi znajdziemy oczywiście wszystkie karty z pozycjami i ćwiczeniami z bardzo dokładnym opisem ich wykonywania, więc z tym nie ma najmniejszego problemu. Wszystkie pozycje są bardzo łatwe do wykonania, więc żadne dziecko nie będzie miało z nimi problemu, ba większość jest doskonale dzieciom znana. Pozycje asan, ćwiczenia relaksacyjne oraz oddechowe, które znajdują się na kartach do jogi, wykonujemy w ciszy i pełnym skupieniu co niesamowicie wycisza, relaksuje, pozwala się odprężyć, oczyścić myśli i uspokoić... Jest to naprawdę bardzo fajny przerywnik w ciągu dnia, który najchętniej celebrujemy wieczorami. Dzięki jodze z kartami do jogi dziewczyny i ja również (bo ćwiczymy zawsze wspólnie) kończymy dzień jakoś tak bardziej spokojnie i na luzie. Kładziemy się spać odprężone, bez stresu, z czystą głową i większymi chęciami do działania następnego dnia. I wiem, może to śmiesznie brzmi, ale ta joga wpływa pozytywnie nie tylko na dzieci, ale i dorosłych.

Jeżeli chodzi o karty do zabaw, to te zazwyczaj zostawiamy sobie na weekend. Na 10 kartach znajdują się różne zabawy ruchowe, które angażują dzieci i zapewniają im świetną rozrywkę. Do wykonania takich zadań potrzebne są dodatkowe materiały, w zależności od wybranej zabawy.


Czy karty do jogi dla dzieci to dobry wybór?


Zdecydowanie tak. Te karty w świetny sposób wspierają rozwój dziecka zarówno ruchowy jak emocjonalny. Poprzez ćwiczenia pomagają uporać się dzieciom ze stresem, pomagają im się wyciszyć, pozytywnie wpływają na naukę oraz poprawiają koncentrację. Wpierają prawidłową postawę ciała, co w przypadku dzieci często jest problemem. Uczą cierpliwości, samoakceptacji oraz otwartości na potrzeby rówieśników.


Karty do jogi. Zabawy relaksacyjne dla dzieci to świetny pomysł na wspólne spędzanie aktywnie czasu całą rodziną, która wszystkim przyniesie mnóstwo korzyści, zarówno dzieciom, jak i dorosłym.Co sądzicie o takiej formie zabawy, relaksu dla dzieci? 
*współpraca reklamowa 

Komentarze

 1. Joga kojarzy mi się z ćwiczeniami dla dorosłych, ale dzieci też mogą się świetnie bawić :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Z chęcią pobawiłabym się w jogę z moimi dziećmi. Super sprawa z tymi kartami!

  OdpowiedzUsuń
 3. pamiętam jak byłam w podstawówce jak unikałam w-f z koleżankami z perspektywy czasu wiem ze to było głupie
  fajna propozycja
  dyedblonde

  OdpowiedzUsuń
 4. Joga dla dzieci to naprawdę cenny element ich rozwoju. Fajnie słyszeć, że karty do jogi od księgarni literka okazały się takim strzałem w dziesiątkę i wprowadziły element spokoju i relaksu do Waszego rodzinnego życia.

  OdpowiedzUsuń
 5. U mojej córki nie ma problemu z aktywnością, uwielbia jeździć na rowerze, rolkach czy hulajnodze

  OdpowiedzUsuń
 6. Pokazanie u mnie nic nie dało, dopiero wyjazd na wakacyjne kolonie :p

  OdpowiedzUsuń
 7. U nas nie ma problemu z aktywnością, moja córka to żywioł energii i mogłaby ciągle biegać i bawić się na dworze. Zimą jednak mniej wychodzimy, więc takie karty mogą nam się przydać. Wydaje się, że zabawa z nimi jest przednia!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz. To motywuje mnie do dalszej pracy.

instagram