Calineczka i przyjaciele | Klasyczne baśnie od wydawnictwa AWM

Jak już wiecie, a pisałam o tym już nie raz w naszym domu królują książki. Czytać uwielbiam ja jak i moje dzieci. Tylko mój mąż nie podziela naszego zainteresowania książkami, choć już tyle razy próbowałam go przekonać.
Każdego wieczoru obowiązkowo czytam dzieciom bajki, starając się wybierać te klasyczne stare baśnie, na których ja się wychowałam i które na zawsze zostały w mojej pamięci.
Jeżeli mowa o klasycznych baśniach to nasz ostatni wybór padł na książkę 'Calineczka i przyjaciele' od wydawnictwa AWM.


Calineczka i przyjaciele  to książka, w której najdziemy cztery klasyczne baśnie, bez których trudno wyobrazić sobie dzieciństwo. Cztery pięknie ilustrowane opowieści sprawią, że dziecięcy pokój zamieni się w pełną przygód krainę.

W książce znajdziemy baśnie pt.
'Calineczka"
'Dzikie Łabędzie'
'Śpiąca Królewna'
'Wilk i siedem koźlątek'

Na końcu każdego opowiadania znajdziemy pytania dotyczące baśni, dzięki nim możemy sprawdzić, czy dziecko zrozumiało jej treść.


Bogato ilustrowana książka w formacie a4, przepełniona pięknymi obrazkami przyciągającymi wzrok nie tylko najmłodszych czytelników. . Kolory użyte w książce są stonowane, przyjemne dla oka, nie rozpraszają czytelnika podczas czytania.
Nie będę Wam streszczała każdego opowiadania z osobna, bo każdy na je bardzo dobrze.
Mogę jedynie powiedzieć, że w mojej ocenie książka jest świetna. Zarówno mnie jak i moim córką spodobała się od pierwszego przeczytania.  Z  miłą chęcią kupię drugą książkę z tej serii 'Kot w butach i przyjaciele'

Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami. Może w tym roku obdarujecie dzieci książką 'Calineczka i przyjaciele' ?Komentarze

  1. Gdy byłam dzieckiem mama codziennie opowiadała mi bajkę o wilku i koźlątkach. Fajnie brzmiała, bo dodawała śląskie słownictwo :)

    OdpowiedzUsuń
  2. książeczka ma piękną oprawę graficzną! :D

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz. To motywuje mnie do dalszej pracy.

instagram