Forever Young. Młoda w każdym wieku | Wydawnictwo Edipresse

Forever Young. Młoda w każdym wieku

Forever Young, ach, gdyby tak się dało, byłoby idealnie. No, ale nie ma tak kolorowo i niestety chcąc czy nie chcąc, starzeć musi się każdy z nas.

Forever Young. Młoda w każdym wieku

Hasło Forever Young przestaje być sloganem, staje się rzeczywistością. Grupa lekarzy, najlepszych specjalistów w swoich dziedzinach, w poradniku/książce Forever Young. Zawsze piękna i młoda pomaga nam odpowiedzieć na pytanie, co możemy zrobić dziś, by jutro cieszyć się długim, zdrowym i pięknym życiem.Międzynarodowa Organizacja Zdrowia uważa, że pora zmienić klasyfikację słowa „starzenie" – nie będzie to już naturalny proces, a jednostka chorobowa. Medycyna musi odpowiedzieć na te zmiany, opracowując nowe sposoby zapobiegania dolegliwościom, które przypisujemy upływowi czasu. Zmieni się też rola kosmetologii, medycyny estetycznej czy chirurgii plastycznej – nie będą to już tylko zabiegi mające zapewnić nam dobry wygląd, ale DOBRE ZDROWIE.

W poradniku znajdziemy wiele cennych porad dotyczących wyglądu i tego, co robić, aby zachować piękny i młody wygląd na dłużej. Czego unikać, co jeść, aby skóra dłużej wyglądało zdrowo, pięknie i młodo. Poza cennymi radami w poradniku zostały dokładnie opisane zabiegi medycyny estetycznej pod kątem efektów, jakie można uzyskać, wskazań i przeciwwskazań. Możemy poczytać np. o poprawieniu owalu twarzy, peelingach chemicznych, poprawianiu kształtu ust, mezoterapii igłowej czy masażach. O wszystkim opowiadają doświadczeni w swojej dziennie lekarze - specjaliści w chirurgii plastycznej, dermatolodzy, lekarze medycyny estetycznej, ginekolodzy.


Spodobał mi się fakt, że w książce poruszony został temat menopauzy, wszak wiąże się ona ze starością i niestety nie da się przed nią uciec, a jednak wciąż mało się o niej mówi. Jest dokładnie opisane jakie zmiany czekają kobiety w okresie menopauzy, co robić, aby je nieco złagodzić i nadal cieszyć się pełnią życia.

W poradniku opublikowane zostały również przepisy na różnego rodzaju kiszonki, które również mają dobroczynny wpływ na nasz organizm oraz wygląd. Według naukowców dbanie o prawidłową florę jelitową pomaga zachować zdrowie i młodość na dłużej.


Przyznam, że jest to całkiem przyjemny poradnik do poczytania przy porannej lub popołudniowej kawce, kiedy chcemy chwileczkę odsapnąć. Ten poradnik to nic innego jak typowy magazyn dla kobiet, w którym znajdziemy wiele ciekawostek dotyczących tematu beauty z jedną małym szczegółem jest on w wersji elektronicznej, a nie papierowej.
Wieki nie kupowałam tego typu poradników, no bo w sumie po co, raz przeczytam i ląduje w koszu. Kiedy nadarzyła się okazja do zakupu poradnika w formie e-booka, pomyślałam czemu nie. Spodobała mi się taka wersja magazynu czy tam poradnika dla kobiet. Wersja elektroniczna jest o tyle fajna, że zawsze mamy ją przy sobie, bo przecież bez telefonu nie rusza się nikt z domu. Możemy czytać gdzie chcemy i kiedy chcemy... w kawiarni, na ławce w parku, podczas jazdy komunikacją miejską przy okazji wspierając również środowisko.

Książka Forever Young do kupienia w internetowym kiosku Hit Salonik.

Kupujecie poradniki, magazyny dla kobiet? Co sądzicie o tego typu poradnikach w formie elektronicznej?


Komentarze

 1. Bardzo ciekawy temat. Starości bardzo się boję i staram się jako tako dbać o siebie, ale wiadomo przed tym się nie ucieknie. Rzadko czytam poradniki, ale ten wydaje się naprawdę ciekawy i pomocny, przede wszystkim dlatego, że dotyczy to każdego z nas.

  Pozdrawiam,

  weruczyta

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwszy raz o nim słyszę ale mnie mógłby zaciekawić ;) myśle, ze sporo ciekawych rzeczy można się dowiedzieć

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie lubię poradników szczerze mówiąc, ani wszelkiej prasy kobiecej ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Na pewno jest to bardzo ciekawy poradnik, temat jak najbardziej mnie interesuje :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Od czasu do czasu lubię sobie przeczytać jakiś poradnik, ale tego jeszcze nie czytałam, myślę, że zainteresowałby mnie:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Niezbyt często sięgam po poradniki, ale ten zestaw tematów, o których piszesz bardzo mnie interesuje, więc myślę, że warto przeczytać ten poradnik :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja nie jestem fanką poradników, nawet gdy kiedyś raz czy drugi kupiłam, to po pierwszej stronie odkładałam i nie wracałam do tego typu publikacji :P

  OdpowiedzUsuń
 8. bardzo rzadko sięgam po poradniki, ale może kiedyś mi się zmieni :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Od dawna nie kupuję żadnych poradników. Zazwyczaj czytam dostępne artykuły na różnych stronach internetowych.

  OdpowiedzUsuń
 10. Nigdy nie sięgałam po tego typu poradniki, ale widzę, że są całkiem ciekawe :)
  „Zapraszam także do siebie na nowy post - KLIK

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie lubię poradników, a wersje elektroniczne w ogóle mnie nie kręcą.

  OdpowiedzUsuń
 12. Rzadko sięgam po poradniki ale tą propozycję chętnie przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 13. czasem lubię poczytać takie rzeczy dla rozluźnienia :)
  Pozdrowionka i buziole! :*
  http://dorey-doorey.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 14. Nie czytam takich poradników :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Okurde, niezły temat, ale trochę mnie dziwi, że chce się według mnie naturalny proces zamienić w chorobę. Jednak chętni bym przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Faktycznie jeszcze nie spotkałam się w książce o tematyce menopauzy

  OdpowiedzUsuń
 17. Czasami czytam poradniki, ale z tym jeszcze się nie spotkałam.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 18. Trzeba przyznać, że bardzo fajny poradnik! Muszę się z nim bliżej zapoznać :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Poradniki zawsze są przydatne, a w formie fachowo napisanej książki tym bardziej. W internecie, z którego tak często i ochoczo wszyscy korzystamy, nie zawsze się dobrze trafia. A książka, to książka, można poczytać przy kawce na tarasie :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Nigdy nie słyszałam ale tez nie siegam ;)

  OdpowiedzUsuń
 21. Nie kupuję żadnych poradników, bo i tak wszystko spokojnie można znaleźć w internecie, ale lubię dowiadywać się nowych rzeczy :)

  OdpowiedzUsuń
 22. myślę że to poradnik z którym powinna zapoznać się każda kobieta

  OdpowiedzUsuń
 23. Każdy chce zachować młody i zdrowy wygląd skóry. Myślę, że taki poradnik na pewno może w tym pomóc. Jednak to, że kluczowa jest tutaj odpowiednia pielęgnacja nie jest jakimś wielkim odkryciem.

  OdpowiedzUsuń
 24. Jeśli chodzi o poradniki to naprawdę wolę w formie papierowej. Jakos nie jest przekonana do elektronicznego poradnika.

  OdpowiedzUsuń
 25. Ciekawy temat i podejście. Wiele osób zainteresuje ten temat :-)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz. To motywuje mnie do dalszej pracy.

instagram