Moja! Rodzinna gra matematyczna od wydawnictwa Muduko.

Nie raz już wspomniałam, że bardzo lubimy grać w gry planszowe, bo to fajna forma rozrywki i spędzania wspólnie czasu z dala od laptopów, tabletów i telewizora. Ostatnio coraz częściej wybieramy gry, które pomagają również dzieciom w nauce, a jedną z ostatnich naszych ulubionych gier jest rodzinna gra matematyczna MOJA! Od wydawnictwa Muduko z serii Zu&Berry

jak nauczyć dziecko dodawać i odejmować

MOJA! Rodzinna gra matematyczna


Sumujesz czy odejmujesz? RODZINNA GRA MATEMATYCZNA Moja! To zwariowana gra, dzięki której sprawdzisz się w dodawaniu i odejmowaniu liczb! Na czas! Zdobądź punkty, układając działania szybciej niż inni. Kto na koniec gry będzie miał najwięcej punktów, wygrywa :)
Moja! To zabawa i nauka w jednym. Dynamiczna gra testująca umiejętność dodawania i odejmowania może również służyć jako idealna imprezówka dla rodziców. Gra posiada kilka wariantów, w tym wariant solo.

Zasady gry Moja!


Gra MOJA! Zawiera 55 kart działań oraz 69 kart liczb. Nim przystąpimy do rozgrywki, należy potasować karty liczb i rozdać po 5 kart każdemu graczowi. Pozostałe karty układamy w stos podobnie jak karty liczb.

Rozgrywka:

Gracz rozpoczynający grę szybko odwraca pierwszą kartę ze stosu działań i kładzie ją na stole. Wszyscy gracze patrzą na swoje karty i starają się ułożyć działanie. Można użyć tylko dwóch kart, z tych które trzymamy w ręce. Możemy je odjąć bądź zsumować tak, aby ułożyć jedno z dwóch wskazanych działań.

W grze dostępne są również karty specjalne takie jak dodatkowy czas, który daje graczowi dodatkowe 5 sekund na ułożenie działania. Joker zastępuje każdą liczbę. Po odkryciu karty recykling gracze wymieniają się między sobą losowo wybranymi 2 kartami. Tornado - wszyscy gracze wymieniają się wszystkim i swoimi kartami. Lustro +/- karta zmienia działania na następnej karcie działań.

 • Jeżeli udało się ułożyć działania, należy szybko rzucić karty liczb na kartę działań i krzyknąć MOJA! Następnie trzeba wyjaśnić, jak wygląda działania a pozostali gracze muszą sprawdzić, czy nie ma pomyłki.

 • Jeżeli działanie jest prawidłowe, zabieramy kartę działań i kładziemy ją przed sobą. Karty liczb odkładamy na bok i dobieramy dwie nowe ze stosu.

 • Jeżeli działanie jest nieprawidłowe, pozostali gracze mają szansę spróbować ułożyć działanie ze swoich kart.

 • Gracz, który się pomylił, odkłada użyte karty na bok. Nie może już z nich korzystać ani dobrać nowych. W następnej rundzie ma do dyspozycji tylko 3 karty. Po zakończeniu tej rundy odłożone wcześniej kary wracają do niego.

 • Gracz, który ułożył prawidłowe działanie, odkrywa następną kartę działań. Jeżeli nikomu nie udało się ułożyć działania, karta pozostaje na stole, a nową kartę odkrywa ten sam gracz, który rozpoczynał grę. Pierwszy gracz, który ułoży prawidłowe działanie, zdobywa wszystkie karty działań odkryte na środku stołu.

Punktacja w grze MOJA!


Każda zdobyta karata to 1 punkt. Karty oznaczone x2 i x3 dają kolejno 2 i 3 punkty. Wygrywa ten gracz, który uzyska największą ilość punktów.

Gra Moja! Idealna gra do nauki dodawania i odejmowania.

dodawanie i odejmowanie. gra dla dzieci

Gra Moja! To świetna gra matematyczna dla dzieci w wieku 6+, które znają już cyferki i powoli zaczynają naukę dodawania i odejmowania. Lena jest już w 2 klasie, więc nie ma problemu z dodawaniem i odejmowaniem, ale nim dobrze policzy działanie, zajmuje jej to trochę czasu. Dzięki grze nieco przyspieszyła, zaczęła szybciej i efektowniej liczyć w pamięci. Młoda dopiero cyferek się uczy, ale gra zawsze razem zemną, więc uczy się rozpoznawać cyferki, a czasem nawet uda się jej coś do siebie dodać, choć pewnie jest to kwestią przypadku. Tak czy inaczej, gra jest świetna i bardzo pomaga w nauce dzieciom w wieku wczesnoszkolnym, a jak wiadomo nauka poprzez zabawę jest najlepsza i najbardziej efektowna.

Dodatkowym atutem gry jest fakt, iż poza wariantami gry w grupach można grać w nią solo, także dziecko może ćwiczyć dodawanie i odejmowanie zawsze, wtedy kiedy ma na to ochotę.

Gra swoją premierę miała 4 września i jestem przekonana, że będzie ogromnym hitem nie tylko w naszym domu.

Komentarze

 1. Uwielbiam takie gry ale ta widzę pierwszy raz :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super gra, takie gry to najlepsza forma zabawy i nauki dla dzieci ;)
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna gra, od razu można polubić matematykę z taką grą:) Fajnie, że można też grać w nią solo:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Może i ja bym z taką grą polubiła matmę :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Moja córka jeszcze jest za mała na tego typu gry, ale myślę że przy nauce matematyki liczy się pomysł aby dziecko w to wciągnąć. Tak gra jest dobrym rozwiązaniem

  OdpowiedzUsuń
 6. oj matematyczne gry to nie jest moja mocna strona :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ta gra z pewnością sprawdzi się nie tylko jako gra matematyczna :) To po prostu dobra gra imprezowa!

   Usuń
 7. Uwielbiam wszelkie gry i zabawy. Nawet te co uczą.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie spotkałam się wcześniej z tą grą, ale dzieciaki na pewno mogą się poprzez nią wiele nauczyć :D Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 9. o proszę jaka fajna gra i jeszcze można w nią grac samemu, ale super :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Super połączenie zabawy i nauki:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ciekawa gra i z pewnością przyda się w domu, jeśli ma się dzieci w wieku szkolnym.

  OdpowiedzUsuń
 12. Gdzieś już widzialam ta grę. Bardzo fajna I uczy. Idelana dla każdego dziecka.

  OdpowiedzUsuń
 13. Idealny sposób na spędzanie wolnego czasu! muszę kupić koniecznie !

  OdpowiedzUsuń
 14. My uwielbiamy wszelkiego rodzaju gry zarówno te planszowe, jak i te karciane. Ta wydaje się naprawdę ciekawa.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz. To motywuje mnie do dalszej pracy.

instagram