Gry logiczne wspierające rozwój dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym od Kapitan Nauka | Zabawy logiczne dla ucznia | Łamigłówki dla przedszkolaka

Jakie gry edukacyjne dla dzieci polecacie?

Nic tak świetnie nie wspiera rozwoju dziecka, jak wszelkiego gry edukacyjne dostosowane odpowiednio do wieku dziecka oraz jego możliwości, dlatego w naszym domu znajduje się sporo tego typu gier, bo wiem, że wpływają one bardzo pozytywnie na nasze dzieci, pomagają im się rozwijać, a przy tym nie są nachalne. Tak naprawdę dzieci grając w takie gry, mają niezłą zabawę i nawet nie zwracają uwagi na to, że przy okazji się uczą. A wiadomo, jak to z tą nauką bywa.. Jedne dzieci chętnie się uczą, innym przychodzi to nieco trudniej, a takie gry świetnie łączą i zabawę i naukę, więc mamy dwa w jednym bez smutnych minek naszych milusińskich.Najlepsze gry edukacyjne dla dzieci.

gry wspierające rozwój dziecka


Spośród wielu dostępnych na rynku gier logicznych i edukacyjnych dla dzieci najchętniej wybieramy te od Kapitana Nauki. Pierwsza gra edukacyjna od Kapitan Nauka pojawiła się w naszym domu bardzo dawno temu i to zupełnie przypadkiem, ale kiedy ją zobaczyłam, wiedziałam, że na tej jednej się nie skończy. Dziś w naszej kolekcji gier mamy ich kilka a kolejne dwie dołączyły do tego grona.

gry logiczne dla ucznia

Jako iż moje córki są różnym wieku i na różnym etapie edukacji przyszedł czas na gry odpowiednio dobrane do ich wieku i tak na dobre w naszym domu rozgościły się Łamigłówki dla przedszkolaka oraz Zabawy logiczne dla ucznia.

Kapitan Nauka Łamigłówki dla przedszkolaka.


Łamigłówki dla przedszkolaka to zestaw inspirujących zagadek i zadań rozwijających myślenie logiczne i spostrzegawczość dla dzieci w wieku 3-6 lat. Różnorodne pod względem formy i stopnia trudności zadania rozwijają koncentrację, wyobraźnię oraz umiejętność kojarzenia i łączenia faktów. Łamigłówki obrazkowe poszerzają wiedzę o najbliższym otoczeniu dziecka oraz przygotowują je do nauki pisania, czytania i liczenia.
Zestaw łamigłówek logicznych został opracowany przez psychologów i nauczycieli edukacji przedszkolnej. Wspomaga on myślenie, koncentrację, spostrzegawczość oraz kreatywność. W pakiecie znajduje się ponad 100 zagadek obrazkowych (z odpowiedziami na odwrocie karty, co pozwala na samodzielną kontrolę błędu), które poszerzają wiedzę o świecie. Angażujące ilustracje przykuwają wzrok i sprzyjają skupieniu uwagi na rozwiązaniu zadania. Duże ścieralne karty służą do rysowania i pisania. Różnorodne zadania ćwiczą umiejętności grafomotoryczne oraz trenują koordynację oko-ręka, przygotowując przedszkolaki do nauki pisania. Flamaster suchościeralny pozwala na wielokrotne rozwiązywanie zadań.

Autorzy: Agnieszka Biela –psycholożka i trenerka psychoedukacyjna. Natalia i Krzysztof Minge –psycholodzy specjalizujący się we wspomaganiu rozwoju dzieci. Monika Sobkowiak –nauczycielka edukacji przedszkolnej, neurologopeda. Autorka bloga Pani Monia, który jest kopalnią inspiracji dla twórczych nauczycieli.

Kapitan Nauka Zabawy logiczne dla ucznia.


Zabawy logiczne dla ucznia to zestaw edukacyjny rozwijający efektywne myślenie, zdolności językowe i matematyczne dla dzieci w wieku 6-10 lat. Zadania o różnym stopniu trudności przygotowują do nauki czytania, pisania i wykonywania działań matematycznych wymaganych na etapie edukacji wczesnoszkolnej. Dzięki atrakcyjnej formie łamigłówek i zagadek uczniowie rozwijają koncentrację uwagi oraz umiejętność poszukiwania niestandardowych rozwiązań.

Pakiet zawiera blisko 100 zagadek obrazkowych rozszerzających wiedzę o świecie oraz doskonalących kreatywność. Łamigłówkom towarzyszą przyjazne ilustracje Filipa Depy. Na dużych ścieralnych kartach ilustrowane przez Sarę Olszewską znajdują się zadania przygotowujące do nauki pisania, m.in. ćwiczenia grafomotoryczne i trenujące koordynację oko-ręka. Flamaster suchościeralny pozwala na wielokrotne rozwiązywanie zadań.

Autorzy: Agnieszka Biela–psycholożka i trenerka psychoedukacyjna. Natalia i Krzysztof Minge–psycholodzy specjalizujący się we wspomaganiu rozwoju dzieci. Monika Sobkowiak–nauczycielka edukacji przedszkolnej, neurologopeda. Autorka bloga Pani Monia, który jest kopalnią inspiracji dla twórczych nauczycieli. Filip Depa–leworęczny ilustrator, grafik, fan pixarowych produkcji, produktów Wacoma oraz wszelakich artykułów papierniczo-plastycznych. Mieszka i tworzy w Krakowie. Sara Olszewska–ilustratorka i graficzka, absolwentka Instytutu Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej, wyróżniona „DyplomemFNC 2018”. Projektuje z myślą o dzieciach. Prowadzi autorskie warsztaty plastyczne.

Oba zestawy gier są nowymi wydaniami bestselerów Kapitana Nauki. Do każdego zestawu dołączony jest również poradnik dla opiekunów, przygotowany przez psycholożkę Agnieszkę Bielę. Zawiera wskazówki, jak rozwijać koncentrację, spostrzegawczość i pamięć u dzieci.Co ja mogę więcej powiedzieć na temat tych gier? Chyba jedynie to, że są naprawdę świetne i że dzieci je uwielbiają. Moje dziewczynki jak już do nich przysiądą to ciężko je oderwać od grania. Świetnie rozwijają koncentrację, myślenie logiczne, koordynację wzrokową, spostrzegawczość, motorykę małego dziecka, a przede wszystkim świetnie rozwijają i uczą, bawiąc. Patrząc na radosne i uśmiechnięte dzieci podczas zabawy z tymi zestawami więcej mówić nie trzeba.Komentarze

 1. Mój syn mimo, że ma prawie 13 lat, to do dziś lubi sięgać po takie gry i zabawy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Chodź jestem dorosła i nawet trochę stara, to uwielbiam gry logiczne . Super sprawa że bawisz się ze swoimi dziećmi w taki sposób . Obecnie często rodzice nie potrafią się nawet bawić i nie wiedzą jak. Dla mnie to jest nie możliwe, ponieważ z dziećmi można wymyśleć zabawę nawet z patykiem. Ich wyobraźnia i tak zrobi swoją robotę .

  OdpowiedzUsuń
 3. To jest świry sprawa :) dzieci nie dość, ze maja super frajdę to jeszcze się uczą :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Sama bym się chętnie pobawiła. Od razu przypomina się dzieciństwo :)

  OdpowiedzUsuń
 5. takie gry są najlepsze :) super frajda dla dzieci

  OdpowiedzUsuń
 6. o! dawno nie przeglądałam oferty Kapitana Nauki, a chyba czas to zrobić :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mój synek uwielbia takie kolorowe karty! Świetna sprawa!

  OdpowiedzUsuń
 8. jak moja córka była mała to kupowałam takie gry logiczne w ilości hurtowej, uwielbiała ze mną bawić się nimi i jednocześnie uczyć

  OdpowiedzUsuń
 9. Takie gry rozwijają umysł u dzieci. Trzeba kupować i grać z dzieciakami. Pamiętam jak moje dziecko lubialo grać w takie gry.

  OdpowiedzUsuń
 10. Kapitan Nauka ma wiele świetnych gier edukacyjnych. Teraz kiedy dzieci siedzą w domu, trzeba znaleźć jakieś ciekawe i rozwijające zajęcie, a gry i karty edukacyjne Kapitana Nauki to najlepsze rozwiązanie.My mamy Kameleona i dwie książeczki z quizami.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz. To motywuje mnie do dalszej pracy.

instagram