Trzy produkty Akutol, bez których nie wyobrażam sobie wakacyjnej apteczki.

wakacyjna apteczka co powinno się w niej znaleźć

Moja wakacyjna apteczka niewiele różni się od tej standardowej. Zawsze znajdują się w niej leki, które przyjmujemy na co dzień, bo wiadomo, że są one bardzo ważne! Obowiązkowo są leki na gorączkę dla dzieci i dorosłych, syropy na kaszel, plastry, spray do odkażania ran, bandaże, calcium, kremy z filtrem, panthenol, preparaty odstraszające komary czy kleszcze, a także żele na ukąszenia.

Moje must have w wakacyjnej apteczce.


W tym roku w mojej wakacyjnej apteczce pojawiły się dodatkowo 3 produkty, które okazały się bardzo pomocne i cały czas zastanawiam się, jak ja mogłam wcześniej bez nich funkcjonować. A są to produkty Akutol, które tak naprawdę ratują mnie z opresji w wielu przypadkach.

Akutol Spray na do bezbolesnego usuwania plastrów.

Jak bezboleśnie usunąć plaster

Akutol Spray do usuwania plastrów zapobiega bólowi podczas usuwania plastra. Preparat pomaga łatwo usunąć plastry kryjące i transdermalne, opatrunki przylepne i inne wyroby medyczne przyklejane do powierzchni ciała (plastry nikotynowe, plastry kinesiotapingowe na bazie akrylowego kleju, elektrody EKG)
Akutol do usuwania plastrów działa delikatnie na wrażliwą, popękaną lub naruszoną skórę. Miejsce po zdjętym plastrze pozostaje czyste i gotowe do przyklejenia nowego plastra.

Każda mama wie, że plaster jest lekiem na każde zło, przykleisz dziecku plaster i nagle przestaje boleć. Problem pojawia się, gdy rana wymaga zmiany opatrunku. Zaczyna się pisk, płacz, bo będzie boleć, bo będzie boleć... Jest jednak na to łatwy, prosty i bezbolesny sposób - spray do bezbolesnego usuwania plastrów Akutaol, który w tym roku jest hitem naszej wakacyjnej apteczki. Wystarczy spryskać plaster sprayem, odczekać ok. 10-15 sekund i zerwać plaster. Szybko, sprawnie i bez boleśnie. Mój hit!

Akutol preparat tamujący krwawienie z alginianami.

Jak szybko zatamować krwawienie

AKUTOL STOP spray używa się do tamowania krwawienia i opatrywania drobnych ran powierzchniowych. Aktywny składnik alginianów tworzy nad raną warstwę z proszku, która absorbuje krew z miejsca rany, przy czym powstaje chłodzący hydrożel. Kompleksowe działanie składników sprayu i powstającego hydrożelu uspokaja miejsce rany.

Przed użyciem mocno wstrząsnąć opakowaniem. Pojemnik trzymać pionowo dnem do dołu. Preparat nanosić poprzez rozpylenie na dezynfekowane miejsce z odległości 15-20 cm od powierzchni ciała. Preparat stosować w ilości odpowiadającej wielkości rany tak, aby nie spływał z opatrywanego miejsca. Rozpylając przez 2 sekundy nanieść około 1 g preparatu, co wystarcza na opatrzenie około 5 cm² rany. W razie konieczności można zabieg powtórzyć po wcześniejszym delikatnym oczyszczeniu zranionego miejsca.

W sezonie letnim rany są u nas na porządku dziennym. Chyba nie ma dnia, aby moje córki sobie czegoś nie rozwaliły, a to kolana, a to palca no ale nie ma się co dziwić, ja w ich wieku miałam dokładnie to samo i o ile na mnie lejąca się krew nie robiła wielkiego wrażenia, tak u nich jest totalnie odwrotnie. Jest ogromny płacz i panika, że się wykrwawią. Na szczęście z pomocą przychodzi nam Akutol stop, który nie tylko bardzo szybko tamuje krwawienie, ale także dezynfekuje ranę. W efekcie mamy kilka pieczeni upieczonych na jednym ogniu - krew się nie leje, rana zdezynfekowana i dziecko nie lamentuje.

Akutol spray opatrunek ochronny z tworzywa sztucznego.

Plaster w sprayu lepszy niż tradycyjny

Preparat przeznaczony do opatrywania ran, małych otarć i ran ciętych. Nie jest przeznaczony do ran krwawiących. Odporny na zmywanie, a jednocześnie elastyczna warstwa ochronna preparatu nie krępuje swobody ruchu. Zmywa się z powierzchni skóry alkoholem. Elastyczny opatrunek ochronny Akutol spray zasycha do 2 minut po naniesieniu i wytwarza warstwę, która chroni ranę przed czynnikami zewnętrznymi, a pomimo to pozwala oddychać ranie. Nie rozpuszcza się w wodzie i idealnie pasuje do apteczki w przypadku pracy w wilgotnych warunkach, czy zanieczyszczonym środowisku.

Ważne jest, aby aplikować tylko jedną warstwę opatrunku ochronnego Akutol spray. Naniesienie większej ilości warstw powoduje, że rana nie oddycha i spowalnia proces gojenia.

Jak już wspomniałam wcześniej, plaster w przypadku dzieci jest lekiem na całe zło, ale są przecież drobne rany czy otarcia, które nie wymagają przyklejenia plastra, ale co zrobić, kiedy dziecko się uprze, bo bez niego sobie nie poradzi? Spryskać ranę Akutol Spray, który tworzy na powierzchni skóry niewidoczną cienką wodoodporną warstwę ochronną, która chroni ranę przed kontaktem ze środowiskiem zewnętrznym.

preparaty w spray u na rany

Te trzy produkty Akutol, od kiedy pojawiły się w naszym domu, są tak naprawdę w ciągłym użytku i są naprawdę bardzo pomocne a do tego szybkie i bezpieczne w działaniu. Akutol jest teraz moim must have w apteczce.

Znacie produkty Aktuol? W waszej apteczce znajdują się tego typu produkty?

Komentarze

 1. Właśnie wczoraj pierwszy raz słyszałam o tym sprayu do plastrów, przydatna rzecz <3

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo dobre produkty dla osób aktywnych. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znam tych produktów, ale rzeczywiście czytając te opisy stwierdzam, że to must have w wakacyjnej apteczce, szczególnie przy ruchliwych dzieciach :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie znam tych produktów. Ale prawdę trzeba mieć takie rzeczy w apteczce.

  OdpowiedzUsuń
 5. Pierwszy raz widzę te produkty, ale zdają się być niezbędnikiem podczas wakacyjnych podróży zwłaszcza z dzieckiem :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak. Na wakacjach z dzieckiem są niezastąpione.

   Usuń
 6. Nie znam, ale mogą się przydać :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetne produkty - muszę się koniecznie w nie zaopatrzyć. Zwłaszcza ten preparat do zdejmowania plastrów może okazać się u nas must have.

  OdpowiedzUsuń
 8. ja cię nie wiedziałam że w ogole cos takiego istnieje :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie słyszałam wcześniej o tych produktach i tej marce. Ostatni mnie bardzo zainteresował.

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie znałam wcześniej tej marki, bardzo ciekawe i przydatne produkty 😊

  OdpowiedzUsuń
 11. Też zawsze jeżdżę z apteczką ;p

  OdpowiedzUsuń
 12. ooo przydałoby mi się to ;) musze kupić!

  OdpowiedzUsuń
 13. Pierwszy raz widzę, wnioskuje ze zwłaszcza latem warto mieć pod ręką te produkty

  OdpowiedzUsuń
 14. Super zestaw na wakacyjne wojaże :)
  Nie słyszałam o tych produktach wcześniej :)

  OdpowiedzUsuń
 15. muszę kupić te produkty pod kątem kolonii córki

  OdpowiedzUsuń
 16. Nie słyszałam wcześniej o tych produktach, ale z pewnością każdy z nich przyda się w mojej apteczce :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Te dwa ostatnie by się mi przydały :D Zainteresuję się nimi w najbliższym czasie :D

  OdpowiedzUsuń
 18. Genialne! Jadę na wakacje z czwórką dzieci - musze to mieć!

  OdpowiedzUsuń
 19. Oj tak, przy odklejaniu plasterków potrafią się odbywać dantejskie sceny... Dobrze wiedzieć o całym trio tych preparatów.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz. To motywuje mnie do dalszej pracy.

instagram