Gra Splendor - gra planszowa utrzymana w klimacie renesansu

Gra planszowa dla początkujących


Mówiłam już, że bardzo lubimy grać w gry planszowe czy karciane? Tak, mówiłam. Wiem, powtarzam się, ale co zrobić... lubimy to i już. Ponadto gry planszowe czy karciane niosą za sobą wiele innych pozytywnych aspektów oraz są fajną formą spędzania wspólnie czasu z rodzinką, a to każdy najbardziej sobie ceni.

Skoro lubimy planszówki czy gry karciane, co jakiś czas w naszym domu pojawia się jakaś nowa gierka, tak dla urozmaicenia. Jedną z gier, którą mieliśmy okazję niedawno poznać, jest gra karciana "Splendor", która utrzymana jest w klimacie renesansu.

Gra karciana Splendor - gra, która przeniesie Cię do renesansu.


Splendor to dynamiczna gra karciana, która składa się ze stosunkowo krótkich rozgrywek. Zarezerwuj 30 minut na rywalizację z bliską Ci osobą. W Splendor można grać w 2, 3 lub 4 osoby. Ta gra sprawi się zarówno na imprezę w gronie znajomych, jak i podczas wieczoru z drugą połówką.

Każdy z graczy staje się bohaterem rodem z renesansu. Możesz spróbować swoich sił jako kupiec, którego zadaniem jest nabycie sklepów, kopalni klejnotów czy też środków transportu. To wszystko przybliża Cię do osiągnięcia celu, czyli zdobycia największego szacunku i prestiżu wśród graczy. Gromadź swoje bogactwo, a być może uda Ci się osiągnąć kolejny etap, w którym spotkasz się ze szlachetnie urodzoną osobą. To jeszcze bardziej podniesie Twój prestiż!

Gra Splendor - jak grać?


Jak zacząć rozgrywkę w Splendor?
Na początku musicie przetasować karty ze wszystkich poziomów. Ułóżcie je w kolumnach od najwyższej do najniższej. W kolejnym kroku musicie pobrać z każdego stosu 4 karty i położyć je awersem do góry. Przetasujcie płytki arystokratów, a następnie odkryjcie ich tyle, ilu graczy przystępuje do rywalizacji oraz jedną dodatkową. Pozostałe możecie schować od razu do pudełka.

Podczas gry będziecie zdobywać klejnoty oraz złoto. Możecie za nie zakupić specjalne karty rozwoju, które dodadzą Wam prestiżu. W tych kartach możecie wylosować także specjalne bonusy, które obniżą koszt kolejnych kart rozwoju. Za zebranie odpowiedniej liczby bonusów do danego gracza przybywa arystokrata, który także dodaje prestiżu. Gra kończy się w momencie osiągnięcia 15 punktów prestiżu.

Jak grać w Splendor?
Gra podzielona jest na tury, podczas których każdy gracz musi wykonać akcję. Do wyboru masz:

- zgarnięcie 3 klejnotów (różne kolory),
- pobranie 2 klejnotów o takiej samej barwie,
- rezerwację karty rozwoju oraz zgarnięcie 1 sztuki złota,
- zakup odkrytej karty rozwoju/zakup zarezerwowanej przez siebie karty.

Po wykonaniu akcji sprawdź, czy odwiedził Cię arystokrata. Na płytce każdego z nich widnieje informacja o tym, ile bonusów trzeba posiadać, by złożył Ci wizytę. Jeśli tak się stanie, musisz przyjąć jego wizytę. A co jeśli jednocześnie może odwiedzić Cię kilku arystokratów? Sam wybierz, którego zaprosisz!

Gra splendor - zawartość opakowaniaW opakowaniu znajdziesz:
- 40 znaczników (złota i klejnotów, czyli diamentów, rubinów, onyksów, szmaragdów oraz szafirów),

- 90 kart rozwoju (czyli karty poziomów oraz płytki arystokracji),

- papierową instrukcję, która pomoże Ci podczas pierwszej (i każdej kolejnej!) rozgrywki.
Splendor od Rebel to świetna gra dla każdego początkującego gracza planszówek czy gier karcianych, a także dla kogoś, kto w planszówki grywa bardzo często i szuka czego dla urozmaicenia. Bardzo proste zasady gry, które w mig pojmie nawet dziecko, łatwa mechanika rozgrywek i duże emocje, bo w grze Splendor nigdy nie wiesz, co cię czeka, gdyż sytuacja może zmienić się w każdej chili. I to właśnie w tej grze jest najfajniejsze, niespodziewane akcje - w jednej turze myślisz, że jesteś już u celu i wygrana przed tobą, a w kolejnej wszystko niespodziewanie i nagle się zmienia.


Splendor to gra, w której nie ma czasu na nudę. Rozgrywka jest stosunkowo krótka (max 30 minut) dynamiczna, angażująca, wymagająca koncentracji, stałego śledzenia sytuacji, myślenia, układania dobrej strategii i podjęcia dobrych decyzji a co za tym idzie, świetnie ćwiczy mózg.

Grając w grę Splendor zarówno ja, jak i moje córki świetnie się bawimy. Podczas rozgrywki towarzyszą nam mega emocje (zupełnie jak na grzybobraniu), bo przecież każdy chce wygrać i być najlepszym, a wszystkiemu towarzyszy zdrowa rywalizacja, której każdy musi się nauczyć.


Co jeszcze spodobało mi się w grze Splendor?

Poza samą ideą gry, ciekawą, szybką i dynamiczną rozgrywką w grze Splendor spodobały mi się elementy potrzebne do rozgrywek, czyli karty i żetony. Karty standardowo są cienkie, czyli typowo dla kart, ale płytki arystokracji są już mocne, grube, odporne na zniszczenia. 

Gra splendor opinie

Największym jednak hitem są zdecydowanie żetony, które są ciężkie, mocne, czuć je w dłoni tym samym świetnie imitują "cieżkość" klejnotu. Super, super :D

Czy polecam grę Splendor?


Odpowiedź brzmi tak! To bardzo fajna i mocno angażująca gra dla każdego, która zapewni wszystkim ogrom świetnej rozgrywki. Na plus przemawia również fakt, iż gra Splendor została okrzyknięta grą roku 2015.

Grę Splendor znajdziecie na stronie TaniaKsiazka.pl
Materiał reklamowy

Komentarze

 1. Pierwszy raz czytam o tej grze.
  Ogólnie bardzo lubię taką formę spędzenia czasu.
  Pozdrawiam serdecznie! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale super gra, chciałabym w nią zagrać :D

  OdpowiedzUsuń
 3. O grze Splendor słyszałam, ale sama nigdy nie grałam i nie wiedziałam, że są jej różne wersje :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Gra w klimacie renesansu? Brzmi ciekawie. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie słyszałam o tej grze, a tu proszę, gra roku, a ponieważ bardzo lubimy wspólnie spędzać czas przy grach, rozejrzę się za nią. Szkoda tylko, że grafika mało przyciągająca. Izabela Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja słyszałam o tej grze, ale nie miałam okazji grać. Na pewno zerknę na nią w wolnej chwili.

  OdpowiedzUsuń
 7. Skoro to gra roku to na pewno tym bardziej warto się nią zainteresować. Dziękuję za polecenie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Widziałam tą grę w księgarni TK i się nad nią właśnie zastanawiałam. Ale finalnie wybrałam coś dla par i będziemy grać z mężem.

  OdpowiedzUsuń
 9. słyszałam o tej grze ale jeszcze nie miałam okazji z nią grać, może kiedyś się uda

  OdpowiedzUsuń
 10. Osobiście bardzo lubię grać w takie rzeczy, więc myślę, że mogłabym się świetnie przy tym bawić.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz. To motywuje mnie do dalszej pracy.

instagram