La Cucaracha - fantastyczna gra planszowa dla całej rodziny

gry rodzinne taniaksiazka.pl

Wiem, że się powtarzam, ale gry planszowe to najlepsza rozgrywka na świecie dla dużych i małych. Podczas grania w gry planszowe można przyjemnie spędzić czas z rodziną, dziećmi i przyjaciółmi świetnie się bawiąc.
najlepsze gry planszowe ranking

Był czas, że gra planszowa La Cucaracha była ogromnie polecana przez wiele osób do tego stopnia, że później ciężko było mi ją gdzieś dorwać stacjonarnie, chociaż bardzo chciałam. A później jakoś o niej zapomniałam, aż do ostatnich zakupów na stronie taniaksiazka.pl, gdzie od razu wylądowała w moim koszyku.

Gra planszowa La Cucaracha


"La Cucaracha" to gra planszowa, w której liczą się refleks i spostrzegawczość. Karaluch w postaci małego robota rusza się w nieprzewidywalny sposób i sprawia, że rozgrywka staje się nie tylko ekscytująca, ale i niezwykle zabawna.


Gra planszowa La Cucaracha zamknięta jest w dość sporych rozmiarów pudełku, wykonanym z grubego kartonu, które nie ulegnie szybko zniszczeniu. Grafika opakowania przedstawia kucharza goniącego karalucha po kuchni, czyli dokładnie to, co jest celem tej gry.

W pudełku znajdziemy wszystkie potrzebne do gry elementy tj:

24 kołeczki
1 podstawa planszy
1 plansza
4 pułapki
24 sztućce
1 żeton HEXBUG nano
18 żetonów-karaluchów
1 kostka
2 pary drzwi


Celem gry La Cucaracha jest zdobycie pięciu żetonów, ale nim to nastąpi, należy zwabić tytułowego karalucha, który zadomowił się w kuchni do swojej pułapki. Rzucaj kostką i sprawdź, czy możesz przekręcić widelec, nóż lub łyżkę. Działaj szybko - obróć przyrządy kuchenne w odpowiednim kierunku, aby skierować karalucha w stronę swojej pułapki. Za każdego złapanego karalucha otrzymasz żeton. Pierwszy gracz, który zbierze 5 rzetonów, wygrywa.

Gra La Cucaracha, zwana też "Łap robala" popularnej marki Ravensburger to świetna gra planszowa dla całej rodzinki, która wywołuje mnóstwo śmiechu i zapewnia ekscytujące emocje. Przeznaczona jest 2-4 graczy w wieku od 5 lat.


Zasady gry w gę La Cucaracha są bardzo proste i bardzo szybkie do zapamiętania, dzięki przejrzystej instrukcji.

Wszystkie elementy gry są wykonane perfekcyjnie z dbałością o każdy detal. Wszelkie żetony oraz plansza wykonane zostały z grubego kartonu, a inne elementy takie jak sztućce czy kołeczki wykonane zostały z plastiku.Największym zaskoczeniem był dla mnie karaluch. Jest sporych rozmiarów jak na karalucha w grze, ale nie to jest najważniejsze. Najważniejszy jest fakt, że jest on ruchomy! Tak ruchomy. Wystarczy go włączyć i karaluch zasuwa po planszy, uciekając przed nami. Mówię wam istny czad! A ile frajdy sprawia dzieciom!


W tej grze podoba mi się również to, że tak naprawdę całą planszę mamy rozłożoną w pudełku, dzięki czemu wszystkie elementy gry planszowej znajdują się w jednym miejscu i w trakcie rozgrywki nic nam się niespodziewanie nie zapodzieje. Dzięki takiej możliwości można również w grę grać tak naprawdę wszędzie - w ogrodzie, nad wodą, w górach i na mazurach :D Jak dla mnie bomba!


Podsumowując gra planszowa La Cucaracha to naprawdę genialna gra rodzinna, która wywołuje ogrom emocji i mnóstwa śmiechu. Wspomaga logiczne myślenie, wymaga od każdego gracza maksimum koncentracji i szybkiej reakcji. Rozrywka jest bardzo szybka (czas rozgrywki ok. 20 min) i mega dynamiczna, więc nikt podczas rozgrywki nie będzie narzekać, że mu się nudzi a wręcz przeciwnie, będzie chciał więcej i więcej grania, bo gra Łap Robala wciąga bez końca. Czy polecamy? Oczywiście! Jedna z lepszych gier w naszej kolekcji!


Grę La Cucaracha możecie zamówić w księgarni taniaksiazka.pl, gdzie znajdziecie również inne fantastyczne gry rodzinne.
*współpraca reklamowa


Komentarze

  1. Ta gra jest naprawdę super i warto mieć ją na uwadze dla całej rodziny.

    OdpowiedzUsuń
  2. Wygląda bardzo ciekawie, przyznam, że tego tytułu jeszcze nie znamy, ale wszystko przed nami :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Od pewnego czasu zastanawiam się nad zamówieniem tej gry dla mojej córki, ale jeszcze nie zdecydowałam się tego zrobić.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz. To motywuje mnie do dalszej pracy.

instagram