DISNEY UCZY - przygoda z czytaniem | Wydawnictwo AMEET

Cześć
Moja starsza córka jest na etapie nauki liter, a co za tym idzie, nauki pisania i czytania.
Nauka przychodzi jej różnie - raz lepiej, raz gorzej. Wspieramy ją jak tylko możemy, tłumaczymy, pokazujemy, uczymy.

Wydawnictwo AMEET przyszło i nam z pomocą, wydając fantastyczne serię książek dla dzieci  ' Przygoda z Czytaniem '


Seria książek "Przygoda z czytaniem" to program adresowany do dzieci w wieku przedszkolnym, które rozpoczynają naukę czytania.

Poziom pierwszy dedykowany jest najmłodszym. Oparty został na metodzie czytania globalnego, w myśl której dziecko zapamiętuje wygląd całego wyrazu (nie poszczególnych liter). Na tym etapie nauka jest przede wszystkim zabawą, do której zachęcają postacie ze świata Disneya. W książce znajduje się też dyplom dla małego czytelnika oraz naklejki, którymi rodzic może nagrodzić postępy i zaangażowanie dziecka.


Na Poziom drugi dzieci uczą się czytać metodą globalną, ale na wyższym poziomie skomplikowania. Uczestniczą w lekturze dłuższego tekstu wierszowanego, samodzielnie odczytując pojedyncze wyrazy powiązane graficznie z piktogramami. Nauka jest przede wszystkim zabawą, do której zachęcają znane postacie ze świata Disneya. W książce znajduje się też dyplom dla małego czytelnika oraz naklejki, którymi rodzic może nagrodzić postępy i zaangażowanie dziecka.

Poziom trzeci karty "Poznaję litery" to doskonały sposób, żeby zaznajomić przedszkolaki z alfabetem i wzbogacić ich słownictwo. Zestaw składa się z dwudziestu czterech dwustronnych kart oraz książki z naklejkami. Podczas zabawy dziecko pozna alfabet, zmiękczenia i dwuznaki, nauczy się także rozróżniać małe i wielkie litery. W książce rodzic znajdzie propozycje zabaw edukacyjnych z wykorzystaniem kart i naklejek, które dodatkowo zachęcą malucha do ćwiczeń, a także pomogą utrwalić zdobytą wiedzę. Mogą one także być inspiracją do poszukiwania własnych pomysłów zajęć wspierających rozwój najmłodszych.


Przygoda z czytaniem. Poziom 1. Będę czytać.


Książeczka do nauki czytania metodą globalną polegającą na

zapamiętywaniuwyglądu całego wyrazu. Dziecko oglądając wielokrotnie ilustracje i podpis, zapamiętuje obraz. To dobry początek nauki, podczas którego maluch  oswaja się z wyrazami i po części z literami. W  książeczkce podczas   nauki towarzyszą nam księżniczki z bajki  „Jej Wysokość Zosia”. Na każdej ze stron znajduje się wyraz do zapamiętania oraz krótkie zdania z wyróżnionym wyrazem. Na końcu książeczki znajdują się wesołe naklejki - nagrody dla dzieci,  miejsce do ich wklejania oraz dyplom. 


Przygoda z czytaniem. Poziom 2. Czytam z mamą i tatą.


Kolejna książeczka do nauki czytania metodą globalną,  z tym że na wyższym poziomie skomplikowania. . Podobnie jak w książkach z poziomu 1 wyróżnione są poszczególne wyrazy , które na kolejnych stronach wplątane są w tekst. Tekst w książce ma formę wierszowaną, łatwo wpada w ucho i zaciekawia dziecko. W nauce towarzyszą dziecku Księżniczki Disneya przedstawione  na dużych, kolorowych ilustracjach.  Na końcu znajdują się naklejki nagrody, miejsce do ich wklejania oraz dyplom.
Przygoda z czytaniem. Poziom 3. Poznaję litery


W małym pudełku skrywają się 24 duże, dwustronne karty z nadrukowanymi literami oraz dwuznakami – na każdej z nim mamy małe i wielkie  litery.  ] Karty zdobią
 postacie z filmów i seriali Disneya,

z którymi nauka jest dla dziecka  przyjemniejsza. Do zestawu dołączona jest również książeczka, w której znajdziemy różne zabawy z wykorzystaniem kart oraz naklejki z literami alfabetu i wesołe naklejki - nagrody do nagradzania dziecka za postępy w nauce. Na końcu książeczki na dzieci czeka dyplom :)
Przygoda z Czytaniem to seria, w której zarówno dziewczynki jak i chłopcy znajdą tytuły z ich ulubionymi postaciami


Znalezione obrazy dla zapytania disney uczy przygoda z czytaniem


Mojej córce bardzo spodobała się taka forma nauki poprzez zabawę. Zaczyna robić duże postępy w nauce.

A wy co sądzicie o książeczkach?

Książki dla dzieci: LEGO, Star Wars, My Little Pony, Disney, Barbie | Wydawnictwo Ameet

Komentarze

 1. Mój synek również miał książeczki tego typu i bardzo szybko nauczył się czytać, jest w pierwszej klasie i czyta na ocenę celującą bez uprzedniego przygotowania 😃

  OdpowiedzUsuń
 2. Wyglądają bardzo fajnie, myślę, że spodobają się każdemu dziecku ze względu na Disney :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Widze nasze ulubione bajki! Szkoda ze jeszcze moja corka za mala ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. beautifull posting dear my son happy to see this thanks for sahring keep posting..
  https://clicknorder.pk online shopping in lahore

  OdpowiedzUsuń
 5. Najważniejsze anby dziecko było zainteresowane i z przyjemnością chłonęło wiedzę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawa seria. Muszę ja zapamiętać i za parę lat sobie przypomnieć dla swojej córci. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz. To motywuje mnie do dalszej pracy.

instagram