Młodzi Przyrodnicy. Fantastyczna seria książek dla dzieci o przyrodzie wydawnictwa Wilga


Dzieci wykazują ogromne zainteresowanie zwierzętami, ich życiem, gdzie mieszkają, co jedzą, stąd często zadają nam pytania, na które my dorośli czasami nie umiemy odpowiedzieć i często szukamy tej odpowiedzi w internecie, a przecież jest na to dużo lepszy i przyjemniejszy sposób - książki. I właśnie dla takich ciekawych świata dzieci powstała fantastyczna seria książek Młodzi Przyrodnicy od wydawnictwa Wilga.

Seria książek Młodzi Przyrodnicy. Wydawnictwo Wilga


Młodzi przyrodnicy to wspaniała seria książek dla dzieci, z mnóstwem kolorowych ilustracji i bardzo łatwym tekstem do samodzielnego czytania. Z tej serii książek dzieci dowiedzą się wszystkiego o życiu zwierząt i roślin. Jak mieszkają, co jedzą, jakie są ich zwyczaje i wiele innych. Poruszono w niej różnorodne tematy przyrodnicze, opisano ciekawe rośliny oraz zwierzęta w różnych środowiskach życia: w stawie, w lesie, na łące, pod ziemią, pod wodą itp.

W serii książek Młodzi Przyrodnicy pojawiło się na tę chwilę 20 różnych tytułów książek, z których każda opowiada o życiu innych zwierząt: owadów, ptaków, zwierząt żyjących pod ziemią, dinozaurach, roślinach itp. W domu dotychczas mieliśmy dwa tytuły z tej serii "Rozpoznaję Ptaki" i "Rozpoznaję Drzewa" do których dołączyły kolejne 3 tj. "Domy Zwierząt", "Jak nie dać się zjeść", "Pod ziemią" i koniecznie musimy domówić resztę, bo książki są genialne, a moja Lenka, która uwielbia zwierzęta totalnie przepadła na ich punkcie.

Młodzi Przyrodnicy. Domy Zwierząt

 

W książce Domy zwierząt mali czytelnicy poznają różne ciekawe domy i schronienia, które budują takie zwierzęta, jak: badylarka, kret, borsuk, bóbr, niedźwiedź brunatny, jeż, wiewiórka, a także liczne ptaki i owady. Dzięki pięknym, realistycznym ilustracjom zajrzą do gniazd zlokalizowanych na ziemi, w zaroślach i wysoko w koronach drzew. Dowiedzą się też, jak wyglądają w środku domy os, pszczół i mrówek.

Młodzi Przyrodnicy. Pod Ziemią

książki dla dzieci o zwierzętach
W książce Pod ziemią mali czytelnicy mogą poznawać przyrodę wraz z roślinami i zwierzętami żyjącymi pod ziemią. Dowiedzą się, jak się nazywają, jak wyglądają, jakie mają zwyczaje…

 

Informacje zostały przedstawione w prosty sposób, dzięki czemu dzieci z łatwością zapamiętają nowe informacje, a ciekawostki dotyczące przyrody sprawią, że tekst jest jeszcze bardziej interesujący. Poręczny format sprawia, że książkę można zabrać ze sobą na spacer, by na żywo odkrywać przyrodę.

Młodzi Przyrodnicy. Jak nie dać się zjeść


W książce Jak nie dać się zjeść! Mali czytelnicy poznają najróżniejsze strategie, które wykorzystują zwierzęta, żeby obronić się przed wrogiem: ostre kolce jeża i skorupa żółwia, ubarwienie maskujące, które pomaga wtopić się w otoczenie, albo jaskrawe, które ostrzega przed toksynami w skórze; udawanie rannego i odciąganie drapieżnika od gniazda, tryskanie w niego cuchnącą cieczą, ostre kolce lub szczypce i wiele innych. Piękne, realistyczne ilustracje pomogą zanurzyć się w fascynującym świecie przyrody.

Książki z serii Młodzi Przyrodnicy wydane są w miękkiej oprawie i liczą po 48 stron. Przepiękne okładki i cudowne ilustracje sprawiają, że dzieci z zaciekawieniem i z wielką radością sięgają po te przyrodnicze książki. Tekst znajdujący się w książkach napisany jest bardzo prostym językiem, literki są duże, czcionka bardzo prosta, dzięki czemu dzieci, które dopiero uczą się czytać, nie będą miały problemy z przeczytaniem tekstu.

W książkach zawarte zostały przeróżne bardzo ważne informacje dotyczące życia zwierząt, na przykład jak zwierzęta budują swoje schronienia, czym się żywią, jak wygląda życie zwierząt mieszkających pod ziemią, jak zwierzęta bronią się przed niebezpieczeństwem itp. Informacje znajdujące się w książkach są łatwo przyswajalne i łatwe do zapamiętania. Dziecko wiele się nauczy z książek, co z pewnością zaowocuje w szkole. Książki z tej serii są również świetnymi pomocami w nauce wczesnoszkolnej, z których dzieci mogą korzystać. U nas np. książki z tej serii, które już wcześniej pojawiły się w naszym domu, wiele razy pomogły Lenie przy rozwiązywaniu zadań domowych. Akurat tak się złożyło, że miała sporo lekcji dotyczących życia ptaków, książka Rozpoznaję Drzewa pomogła nam przy robieniu jesiennego zielnika.

fantastyczne książki przyrodnicze dla dzieci

Uważam, że każde dziecko powinno mieć w swojej dziecięcej biblioteczce tego typu książki, które nie tylko bawią, ale i sporo uczą. Czy polecamy serię Młodzi Przyrodnicy? OCZYWIŚCIE!

Komentarze

 1. Ale to genialne! Podobają mi się grafiki, ale też podejście do tematu. Bardzo ciekawe

  OdpowiedzUsuń
 2. Sama chętnie się z nimi zapoznam, bo zapowiadają się świetnie. Będę polecać je dalej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Znam dobrze tę serię. Moje dzieci mają kilka książeczek w swojej biblioteczce. Lubią czasem po nie sięgnąc i poczytać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam kilka wcześniejszych publikacji z tej serii Wilgi i moje dzieci je bardzo lubią. Zwłaszcza ta o tropach zwierząt przydała się nam zimą. Polecam serię każdemu!

  OdpowiedzUsuń
 5. świetne propozycje czuje że idealnie sprawdziły by się jako prezent
  grafiki są zachwycające!

  OdpowiedzUsuń
 6. U nas tymi trzema tytułami są zachwycone trzy pokolenia. Dzieciaki najbardziej, a to przecież najważniejsze.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ta seria myślę, że wyciągnęłaby i mnie! Już same ilustracje są zachęcające!

  OdpowiedzUsuń
 8. myślę, że mój młodszy byłby zainteresowany, ostatnio lubi szczegółowo poznawać świat

  OdpowiedzUsuń
 9. Urocze książeczki. Mój synek lubi wszelkiego rodzaju publikacje dla dzieci i dzień bez czytania jest dniem straconym.

  OdpowiedzUsuń
 10. Każda książeczka z tych trzech prezentuję się naprawdę ciekawie i świetnie. Szkoda, że nie mam komu ich kupić.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz. To motywuje mnie do dalszej pracy.

instagram