Jak oświetlić lustro w małej łazience – porady

oświetlenie do łazienki jakie wybrać

Mała łazienka to wyzwanie, jeśli chodzi o jej urządzanie i aranżację. Na niewielkiej przestrzeni trzeba bowiem zmieścić podstawowe meble, wannę lub prysznic, nierzadko również muszlę klozetową, do tego umywalkę. Ponadto domownicy liczą na atmosferę sprzyjającą relaksowi oraz pozwalającą na komfortowe podejmowanie czynności higienicznych.

Nie obejdzie się zatem bez lustra, i to dobrze oświetlonego. Nie będzie to jednak dużych rozmiarów lustro ze względu na wymiary łazienki. Jak zatem je oświetlić, aby łazienka prezentowała się ciekawie, a ponadto korzystanie ze strefy umywalkowej było w pełni komfortowe?

Klasyczne oświetlenie wokół lustra


Klasyczne i sprawdzone rozwiązanie to zastosowanie oświetlenia bocznego. Mowa o lampach instalowanych symetrycznie po obu stronach lustra. Dobrze jest wybierać wśród minimalistycznych opraw, np. z oferty https://lightplus.pl/. Takie konstrukcje nie przytłoczą wizualnie łazienki, będą pasowały do skromnej strefy umywalkowej, a ponadto do niewielkiego lustra. Co najważniejsze jednak, zagwarantują równomierne oświetlenie, które jest niezbędne podczas wykonywania czynności higienicznych.

Dobrze sprawdzą się oprawy nowoczesne, które zazwyczaj prezentują kunszt tworzenia, a jest on widoczny w formie geometrycznych kształtów, braku zbędnych ozdobników na rzecz dekoracyjności, która osiąga się za pomocą dopracowanego stylu, detali czy wysokiej jakości materiałów.

Podświetlane lustro – praktycznie i ciekawie!


Ciekawą propozycją może być zastosowanie podświetlanego lustra. To taki produkt 2 w 1, który daje szansę na zaoszczędzenie miejsca wokół lustra. Od spodu tafli lustra zostaje zastosowane światło LED-owe, które doskonale spełnia swoje funkcje podczas wykonywania czynności pielęgnacyjnych, higienicznych, w trakcie golenia czy nakładania makijażu.

Lustra podświetlane w ten sposób są bardzo praktyczne. Dodatkowo prezentują się niezwykle ciekawie. To opcja wpisująca się w aranżacje zarówno nowoczesne, loftowe, minimalistyczne, tradycyjne, jak i w wersji glamour.

Oświetlenie nad górną krawędzią lustra


Jeszcze jeden sposób na poradzenie sobie z oświetleniem lustra w małej łazience, to zastosowanie punktów świetlnych zainstalowanych nad górną krawędzią lustra. Może to być minimalistyczna lampa, której szerokość jest zbliżona do szerokości lustra. Dzięki temu udaje się uzyskać równomiernie padające światło, co sprzyja wykonywaniu czynności pielęgnacyjnych.

O czym warto pamiętać?


Niezależnie od wybranego typu oświetlenia lustra w małej łazience, musimy pamiętać o doborze światła pod względem parametrów. Rzadko kiedy można liczyć na dostęp światła naturalnego, a to oznacza konieczność korzystania tylko z zainstalowanych lamp. Powinny one oferować światło białe zimne, o jak najwyższym współczynniku Ra, który informuje o rzeczywistym oddawaniu barw i kształtów.

Mała łazienka jest pomieszczeniem wymagającym w każdym względzie! Korzystając z powyższych porad, uda nam się jednak stworzyć miejsce komfortowe, z idealnie oświetloną strefą umywalkową.

*wpis sponsorowany

Komentarze

 1. Mam w łazience halogeny z zimny światłem i punktowe światło centralne o świetle ciepłym i zdecydowanie wolę makijaż robić przy tym pierwszym, bo właśnie lustro jest lepiej doświetlone i nie zasłaniam go sobą.

  OdpowiedzUsuń
 2. Twoje wskazówki, jak optymalnie oświetlić lustro w małej łazience, są niezwykle przydatne. Szczególnie podoba mi się pomysł z podświetlanym lustrem, który łączy funkcjonalność z nowoczesnym designem.

  OdpowiedzUsuń
 3. U nas w mieszkaniu jest właśnie mała łazienka. Mamy oświetlenie ogólne plus typowo nad lustrem.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czeka mnie właśnie zmiana oświetlenia w jednej łazience, dotychczasowe światło okazało się za słabe w pomocy wykonania dokładnego makijażu, przydatne sugestie zawsze mile widziane. Izabela Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz. To motywuje mnie do dalszej pracy.

instagram