Zaginiona księgarnia | Wydawnictwo WILGA

Wydawnictwo Wilga od zawsze zaskakuje mnie swoimi książkami dla dzieci. Zaginiona księgarnia to kolejna piękna i pouczająca książka dla najmłodszych, która wciąga od pierwszego zdania nie tylko małych, ale i dużych. 


" Milly uwielbia czytać i regularnie uczestniczy w spotkaniach w pobliskiej księgarni. Jej właścicielka, pani Minty, wie o książkach wszystko. Jednak pewnego dnia księgarnia zostaje zamknięta.
Nikt nie wie, co się stało z panią Minty i jaki los czeka wspaniałe miejsce, które stworzyła. "

Zaginiona księgarnia to wspaniała, ciepła historia o ważnej roli, jaką pełnią książki w naszym życiu.


Książka autorstwa Katie Clapham wydana w twardej oprawie, liczy 84 strony pełne pięknych ilustracji autorstwa Kristi Beautyman.

Milly uwielbia czytać, spędza wiele czasu w księgarni pani Minty, z którą bardzo się zaprzyjaźniła. Uwielbia uczestniczyć w jej cotygodniowych spotkaniach 'Godzina z bajkami', gdzie pani Minty czyta dzieciom piękne bajki. Księgarnia pani Minty i wspólne czytanie stały się nieodłączną częścią jej życia, dlatego kiedy pewnego dnia okazuje się, że księgarnia nagle z niewyjaśnionych powodów zostaje zamknięta, dziewczynka staje się bardzo przygnębiona i smutna. Nikt nie wie co się wydarzyło i gdzie zniknęła pani Minty.


Milly tęskniła za księgarnią, godzinami z bajkami oraz panią Minty. Zresztą nie tylko ona, inne dzieci, które uczestniczyły w cotygodniowych spotkaniach, również przeżywały zamknięcie sklepu.
Mijały dni, tygodnie, aż któregoś dnia na drzwiach księgarni pojawił się napis NA SPRZEDAŻ. Ta informacja jeszcze bardziej zasmuciła dziewczynkę. Postanowiła namalować piękny rysunek, który przedstawiał księgarnię pani Minty taką jak wyglądała gdy dopiero się otworzyła. W poniedziałek rano Milly przyczepiła rysunek do desek, którymi zabito drzwi i okna księgarni. Następnego dnia obok rysunku Milly zaczęły pojawiać się kolejne rysunki oraz listy.W ciągu tygodnia uzbierała się ich spora kolekcja. W weekend, mama dziewczynki wróciła do domu z świetną informacją. Na księgarni pojawiła się nowa informacja, w której było napisane, że księgarnia znów zostanie otwarta i to już za tydzień! Milli była ogromnie szczęśliwa a tydzień oczekiwania na otwarcie księgarni dłużył jej się niesamowicie.... 

Wreszcie nadszedł ten dzień. Dziewczynka wybrała się z mamą na otwarcie księgarni i gdy tylko ją zobaczyła nie mogła uwierzyć w to co widzi. Księgarnia została odnowiona i wyglądała dokładnie tak jak na rysunku, który namalowała. Weszła do środka gdzie czekała już pani Minty w swoim starym bujanym fotelu. Okazało się, że pani Minty się rozchorowała i została u swojej córki. Chciała sprzedać księgarnię, ale gdy córka pani Minty - Mo zobaczyła rysunki, postanowiła, że przejmie prowadzenie księgarni. I tak wszystko szczęśliwie się zakończyło, księgarnia znów była na swoim miejscu a Milly mogła nadal uczestniczyć w swoich ulubionych spotkaniach 'godzina z bajkami'


Piękna opowieść napisana prostym językiem z pewnością trafi do każdego małego czytelnika i nie tylko. Mnie samą opowieść bardzo urzekła i mocno wciągnęła.. Zarówno mnie jak i moje dzieci historia bardzo wciągnęła i same zaczęłyśmy się martwić o panią Minty. Strasznie się bałam, że zakończenie nie będzie zbyt wesołe, na szczęście okazało się inaczej a mnie kamień spadł z serca :P Bardzo pouczająca książka, która pokazuje jak wspólnymi siłami można wiele zdziałać -  w tym przypadku wspólne rysunki dzieci pomogły otworzyć na nowo księgarnię. 

Bardzo lubię czytać takie książki dzieciom. Proste, życiowe i z pięknym przekazem. 


Komentarze

 1. przepiękne obrazki. ja teraz coraz więcej czasu czytam córce i co chwila wyszukuje jakiś książek :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ślicznie jest ilustrowane ta książka, takie lektury z przesłaniem dla najmłodszych to najlepsze, co może być 🙂

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka jest bardzo interesująca. Oprawę ma bardzo ładna. Lubię takie

  OdpowiedzUsuń
 4. cudownie wygląda ta książeczka a i historia fajna, pokazuje że czytanie i miłość do książek ma naprawdę wielką moc sprawczą :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. piękne ilustracja, fajna książeczka dla dzieci

  OdpowiedzUsuń
 6. super ilustracje, mnie też ta opowieść bardzo by się spodobała.

  OdpowiedzUsuń
 7. Pięknie wygląda ta ksiażeczka. Ja na razie czytam trochę inne bajki dzieciom, na takie przyjdzie jeszcze pora

  OdpowiedzUsuń
 8. świetna i bardzo wciągająca opowieść :) pewnie i nam by się bardzo spodobała :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawa pozycja i myślę że mój syn by ją poczytał chętnie.

  OdpowiedzUsuń
 10. Przeslicznie wydana i madra ksiazeczka, ilustracje bardzo mnie urzekly :D

  OdpowiedzUsuń
 11. ciekawie wydana książka wygląda bardzo estetycznie :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Wydaje sie być ciekawą pozycja i bardzo podobają mi się jej ilustracje.

  OdpowiedzUsuń
 13. PIękna historia i ślicznie wydana ksiażka. musze ją kupić synowi!

  OdpowiedzUsuń
 14. Pięknie ilustrowana książeczka :) Z pewnością przypadnie do gustu wielu dzieciom :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Książka idealna dla moich dzieci, muszę ją kupić. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz. To motywuje mnie do dalszej pracy.

instagram