Nawilżacz powietrza Klarta Humea WiFi - numer jeden na rynku

nawilżacz do pokoju dziecka

Sezon grzewczy w pełni. Wreszcie możemy odkręcić kaloryfery na maxa i cieszyć się przyjemnym ciepełkiem w całym mieszkaniu. Niestety sezon grzewczy nie oznacza jedynie przyjemności z ciepła, bo wraz z rozpoczęciem sezonu grzewczego powietrze w domu robi się bardzo suche, co niestety ma swoje niekorzystne konsekwencje.

Jako mama dwójki dzieci, które mają podatność na łapanie ciągłego zapalenia krtani (które swoją drogą jest bardzo niebezpieczne) wiem, jak ważne jest dbanie o prawidłowe utrzymywanie wilgotności w domu, a zwłaszcza w pokoju dzieci. Dotychczas w nawilżaniu powietrza pomagały mi jedynie domowe sposoby, takie jak ciągłe wietrzenie pomieszczenia, wieszanie mokrych ręczników czy nawilżaczy na kaloryfer, jednak są to pomocne opcje raczej na chwilę. Z moich obserwacji oraz doświadczenia wiem, że nie zdają egzaminu na dłuższą metę. Niestety, przez nasze mieszkanie przechodzą rury ciepła, które grzeją pełną mocą przez 24h na dobę i z jednej strony jest się czym cieszyć, ponieważ mamy cały czas ciepło, ale z drugiej mocno wysuszają powietrze. Do tego doszły nowe, wreszcie szczelne okna, więc chcąc czy nie chcąc, w tym roku zdecydowałam się wreszcie kupić dzieciom do pokoju nawilżacz powietrza. Wybór padł na nawilżacz Klarta Humea WiFI, który jest nawilżaczem ewaporacyjnym i jest idealnym rozwiązaniem do pokoju dziecka.

Nawilżacz powietrze Klarta Humea WiFi


Klarta Humea WiFi to ewaporacyjny nawilżacz powietrza o sporej wydajności nawilżania i prostej obsłudze, a dzięki aplikacji mobilnej sterowanie urządzeniem stało się jeszcze łatwiejsze.


Klarta Humea WiFi to:
 • Duża wydajność nawilżania (300 ml/h wg producenta, ok. 250-260 w naszych testach)
 • Spory zbiornik na wodę (3 litry pojemności)
 • Kilka poziomów podświetlenia i możliwość używania jako lampki nocnej
 • Higrostat (regulowany w zakresie 40-75%)
 • Funkcję osuszania filtra
 • Możliwość odwracania filtra i dwustronnego użytkowania
 • Zdalne sterowanie za pomocą aplikacji mobilnej SMART LIFE – SMART LIVING

Klarta Humea WiFi numer jeden wśród nawilżaczy powietrza


Nawilżacz powietrza Klarta Humea WiFi to jeden z lepszych nawilżaczy powietrza dostępnych na rynku i na chwilę obecną jest to urządzenie, które w rankingu nawilżaczy powietrza zajmuje pierwsze miejsce - to też sprawiło, że zdecydowałam się właśnie na ten model, ale nie tylko.

nawilżacz powietrza musisz miec przy małym dziecku

Klarta Humea WiFi to dość duże jak na nawilżacz urządzenie i z wyglądu nie koniecznie atrakcyjne, ale w sumie o wygląd tu nie chodzi, ale o jakość i działanie. Nawilżacz wykonany jest z bardzo grubego, mocnego, odpornego na uszkodzenia tworzywa. Składa się z kilku części, które tworzą całe urządzenie tj. górnej części obudowy, na której znajduje się dotykowy panel sterujący, ogranicznika pływaka, pływaka, filtra oraz dolnej części obudowy, w której znajduje się otwór do napełniania urządzenia wodą. Urządzenie zasilane jest kablem, który dołączony jest do zestawu.
Przed pierwszym podłączeniem nawilżacza Klarta Humea WiFi należy usunąć wszelkie materiały opakowaniowe oraz usunąć folię z filtra. Urządzenie należy położyć na płaskiej, odpornej na wilgoć powierzchni, co najmniej 10 cm od ściany. Przez otwór do napełniania należy ostrożnie wlać maksymalnie 3 litry wody (poziom wskazuje wskaźnik poziomu wody umieszczony w dolnej części obudowy). Podłączyć wtyczkę do gniazdka i tym samym urządzenie jest gotowe do pracy.

najlepszy nawilżacz powietrza

Klrta Humea WiFi - sterowanie

Klarta Humea WiFi

Urządzenie sterowane jest za pomocą panelu sterującego, na którym mamy kilka przycisków:
 • Przycisk włącz i wyłącz, jak sama nazwa wskazuje, służy do włączania i wyłączania urządzenia
 • Przycisk oświetlenia/tryb snu służy do regulacji natężenia oświetlenia panelu sterowania - przygaszone, normalne i mocne światło. Z pomocą tego przycisku można włączyć również tryb snu, który automatycznie ustawia moc nawiewu na niską, a oświetlenie panelu kontrolnego jest wyłączone. Aby wyłączyć tryb snu, należy przycisnąć przycisk AUTO.
 • Przycisk AUTO w tym trybie urządzenie będzie utrzymywało wilgotność na idealnym poziomie 50%, oznacza to, że jeżeli wilgotność przekroczy 50% urządzenie przełączy się na bardzo niskie obroty.
 • Przycisk ustawienia poziomu wilgoci/higrostat służy do ustawienia żądanego poziomu wilgoci oraz wyświetla aktualnie zmierzony poziom wilgoci powietrza w pomieszczeniu. Poziom wilgotności można ustawić pomiędzy 40% a 75%
 • Przycisk mocy nawiewu służy do ustawienia żądanej mocy nawiewu - niska, średnia, wysoka i turbo
 • Przycisk włącznika czasowego pozwala na ustawienie żądanego czasu pracy od 1 do 12 godzin
 • Niski poziom wody - wskazuje niski poziom wody w urządzeniu. W tym czasie urządzenie będzie działać jeszcze przez kilka godzin, aby osuszyć urządzenie, a następnie automatycznie się wyłączy
 • Okres użytkowania filtra - gdy filtry będą zużyte, urządzenia nas o tym poinformuje i przestanie działać. Wtdey konieczna będzie wymiana filtra, którego żywotność wynosi do 6 misieięcy

Urządzeniem możemy sterować oczywiście w trybie manualnym za pomocą panelu sterującego, opisanego powyżej, albo pójść nieco na łatwiznę i sterować nawilżaczem z poziomu swojego smartfona, ponieważ Klarta Humea WiFI jak sama nazwa wskazuje, może być obsługiwane za pomocą aplikacji SMART LIFE - SMART LIVING. Wystarczy pobrać aplikację na swojego smartfona, zarejestrować się, sparować urządzenie z telefonem i gotowe. Można działać.

Nawilżacz powietrza Klarta Humea WiFi jest w naszym domu od dwóch tygodni i przez ten czas udało mi się go doskonale poznać, sprawdzić jego możliwości i wyrobić sobie na jego temat zdanie. Nigdy wcześniej nie miałam takiego urządzenia w domu, no poza małym ultradźwiękowym nawilżaczem, który głównie stanowi element ozdobny i służy do wypełnienia domu zapachem olejów eterycznych, więc jednego do drugiego nie ma co porównywać.

ranking nawilżaczy powietrza

Nawilżacz Klarta Humea WiFi - opinia


Klarta Humea WiFi to porządny sprzęt, który spełnia moje oczekiwania w 100%. Właściwie na jego korzyść przemawia tak naprawdę wszystko - łatwość obsługi, możliwość sterowania urządzeniem z poziomu smartfona, duży 3 litrowy pojemnik, wydajność nawilżania oraz czas pracy (ok. 250 ml/h przy pełnej mocy urządzenia, co daje praktycznie 10 godzin ciągłej pracy, bez konieczności dolewania wody).

Niebieski filtr ewaporacyjny, który wykorzystuje naturalny mechanizm odparowywania wody. Suche powietrze przepływa przez zanurzony w wodzie filtr, dzięki czemu zostaje nawilżone, a potem wraca do otoczenia. Oznacza to, że z urządzenia nie wydobywa się żadna mgiełka, a jedynie nawilżone już powietrze, a ewentualne zanieczyszczenia pozostają na filtrze.

Dodatkowym atutem jest możliwość odwracania filtra i dwustronnego użytkowania, dzięki czemu kamień, który zgromadzi się na jednej ze stron, rozpuści się zanurzony w wodzie. No i najważniejsze, dzięki zastosowaniu takiego filtra w urządzeniu, można stosować wodę prosto z kranu. Plusem tego urządzenia jest również funkcja osuszania filtra, gdy w zbiorniku zabraknie wody. Dzięki temu unikniemy w filtrze rozwoju bakterii i wirusów. Utrzymanie filtra w czystości również jest proste, wystarczy opłukać go pod bieżącą wodą, a jeżeli filtr będzie wymagał wymiany, urządzenie mnie o tym poinformuje, co znacznie wszystko ułatwia. Koszt filtra to ok. 60 zł.

Nawilżacz powietrza Klarta Humea WiFi ma to do siebie, że pobiera mało prądu, co w obecnych czasach jest bardzo istotne. Jest stosunkowo cichy - daje o sobie znać dopiero na poziomie 3 i 4, ale nie jest to uciążliwe, no i pełni również funkcję świetnej lampki nocnej.

Czy nawilżacz Klarta Humea WiFi był dobrym wyborem?


Zdecydowanie tak. Ma wszystko to, co powinien mieć dobry nawilżacz, spełnia wszystkie moje oczekiwania i z czystym sumieniem polecam go każdemu, zwłaszcza osobom, które mają w domu dzieci, ponieważ nawilżacz powietrza jest zdecydowanie tym niezastąpionym urządzeniem przy dzieciach podobnie jak inhalator. Po prostu musisz go mieć.

A wy posiadacie w domu nawilżacze powietrza?

*współprca
Komentarze

 1. przydałoby mi się w domu takie urządzenie

  OdpowiedzUsuń
 2. Super, że ten filtr można odwrócić. Chętnie zwrócę uwagę na ten nawilżacz powietrza.

  OdpowiedzUsuń
 3. Chciałabym kiedyś sprawdzić działanie takiego nawilżacza, przekonać się, czy naprawdę podnosi komfort codziennego funkcjonowania w zamkniętych przestrzeniach. Izabela

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jasne, że podnosi komfort i to o 100%, tu nawet nie ma co się zastanawiać i przekonywać.

   Usuń
 4. Ostatnio rozmawiałam z narzeczonym na temat zakupu nawilżacza powietrza i chętnie przyjrzymy się bliżej temu, o którym piszesz. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Coś dla mojego faceta. On uwielbia takie gadżety, jest fanem nowinek.

  OdpowiedzUsuń
 6. Właśnie nie posiadam i zawsze w tym okresie grzewczym bardzo tego żałuję i obiecuję sobie, zeza rok się to zmieni :P

  OdpowiedzUsuń
 7. tak nawilżacz to super sprawa, do tego jest prosty, a więc spokojnie pasuje do wnętrz

  OdpowiedzUsuń
 8. Kurcze naprawdę powietrze jest akurat o tej porze suche. My rozpalamy w piecu. Żeby ogrzać duży dom naprawdę musimy piec odpowiednio ustawić, a co za tym idzie - powietrze jest mega suche co czuć i w ustach i na skórze. Też mam taki mały nawilżacz, ale on również spełnia formę ozdoby i przyjemność dla nosa, bo zazwyczaj wlewam i ja olejki. Taki nie jest w stanie przefiltrować suchego powietrza. Masz dobry sprzęt tym bardziej, że pozycja w rankingu do czegoś jednak zobowiązuje.

  OdpowiedzUsuń
 9. Osobiście szukam oczyszczacza powietrza dla siebie. Moje dzieci są alergikami i oboje mają astmę. Dodatkowo mam dwa koty, więc takie urządzenie jest mi potrzebne. A nawilżenie w domu mam aż za duże.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz. To motywuje mnie do dalszej pracy.

instagram